TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 245.152
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 24.297
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 108
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 6.636
Asayiş Okuma Sayısı: 175

Keşan Emniyet Müdürlüğü’nde hareketli günler…

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri şehir merkezinde çeşitli denetim ve operasyonlarda bulundu. Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri 17 Temmuz 2021 Cumartesi günü saat 10.00-18.00 arasında yapılan Trafik ve Motosiklet uygulaması..

Keşan Emniyet Müdürlüğü’nde hareketli günler…

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri şehir merkezinde çeşitli denetim ve operasyonlarda bulundu.

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri 17 Temmuz 2021 Cumartesi günü saat 10.00-18.00 arasında yapılan Trafik ve Motosiklet uygulaması gerçekleştyirdi.

Uygulamaya toplam 43 personel katılmış olup yapılan kontrollerde 100 kişiye GBT sorgulamasi yapılmış; 16’sı motorsiklet olmak üzere 24 araç kontrol edilerek Uygulama kapsamında 7 araca toplam 7.775 TL cezai işlem uygulanmıştır. Ayrıca Bir şahsa kimlik ibraz etmemekten 204 TL idari para cezası kesildi.
Yapılan açıklamada bu denetimlerin devam edeceği açıklandı.

SİLAHLI YARALAMA

14 Temmuz 2021 Çarşamba günü Saat 23:40’da Yeni Mescit Mahallesinde Kayalıdere Caddesi ve Erdemir sokak kesişiminde müştekilerin iş yerleri olan terzi dükkanında meydana gelen silahlı yaralama olayıyla ilgili olarak bacaklarından yaralanan müştekilerin E. A. ve F. A. isimli şahıslar olduğu, olay yerinde 2 adet boş av tüfeği kartuşu ve 2 adet 9×19 mm patlamamış fişek bulunduğu, olayın müştekilere ait terzi dükkanı olarak kiralanan işyerinin şüpheli tarafça tahliye edilmemesinden kaynaklandığı anlaşılmış, olayın şüphelilerinin kimlik bilgileri tespit edilmiş olup yakalama çalışmaları devam ediyor.

KASTEN ADAM ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜS VE EROİNDEN 1 KİŞİ TUTUKLANDI

14 Temmuz 2021 Çarşamba günü 23.30 sıralarında meydana gelen, E. A. ve F. A.’in yaralandığı Kasten Öldürmeye Teşebbüs olayı ile ilgili Asayiş Büro Amirliğince yapılan çalışmalar sonucunda olayın şüphelilerinin E. D., O. T., B. G., A. K. ve SSÇ Y. A. olduğu tespit edilerek şahıslar 1 tabanca ve av tufeği ile yakalanmış, olayla ilgili alınan ifadesinde azmettirici olarak O. D.’ın olduğu beyan etmiştir.

Adli makamlara çıkarılan şüphelilerden O. D. savcılık ifadesi ardından serbest kalmış, O. T. , E. D., B. G., A. K. ve Y. A. adli kontrol şartıyla serbest kalmış, Y. A.’ın ikametinde yapılan aramada 680 gram Eroin, 50 gram Metamfetamin maddesi ele geçirilmesi üzerine Y. A. ve Eroin ve Metafetamin maddesinin sahibi olduğu idda edilen B. G. hakkında Uyuşturucu Madde Ticareti yapmak suçundan adli tahkikata başlanılmış konu ile ilgili Y. A. adli kontrol şartıyla serbest kalmıştır.

B.G. isimli şüpheli şahıs ise Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçundan mahkemece tutuklanarak cezaevine sevk edilmiştir.

YARALAMA VE EROÜNDEN 3 KİŞİ HAKKINDA TAHKİKAT DEVAM EDİYOR

16 Temmuz 2021 Cuma günü saat: 14.00 sıralarında 14 Temmuz 2021 günü meydana gelen Silahla Yaralama olayı şüphelisi olan Y. A. isimli şahsın yakalanmasına yönelik olarak şahsın ikameti olan  Yenimescit Mahallesi’nde bulunan ikametinde alınan arama kararı doğrultusunda ikamete girildiği sırada ikametten dışarı çanta atıldığı görülmesi üzerine çanta atıldığı yerden alınarak yapılan kontrolünde içerisinde poşetler halinde Uyuşturucu Madde bulunduğu görülerek maddeler muhafaza altına alınmış, muhafaza altına alınan maddelerin yapılan tespitinde;
✔️13 ayrı poşet içerisinde yapılan tartım ve tespitte daralı 681,34 GR Eroin maddesi
✔️2 ayrı poşet içerisinde yapılan tartım ve tespitte daralı 51,84 GR Metamfetamin maddesi olduğu tespit edildi.

Olay ile ilgili olarak Y. A., poşeti ikametten atan ve şahsın annesi olan E. A. yakalanmışlar , şahıslar ile yapılan görüşmede Uyuşturucu Maddelerin Silahla Yaralama olayından yakalanarak halen gözaltında olan B. G. isimli şahıs tarafından ikamelerine bırakıldığını beyan etmişlerdir.

Konu bu haliyle Cumhuriyet Savcısına bilgi verilmiş alınan talimat doğrultusunda Y. A. ,E. A. ve B. G. hakkında Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçundan tahkikata başlanılmıştır.

OLAYLARLA İLGİLİ SORUŞTURMA SONUÇLANDI

14 Temmuz 2021 Çarşamba  günü saat 23.30 sıralarında meydana gelen, E. A.ve F. A.’nın yaralandığı Kasten Öldürmeye Teşebbüs olayı ile ilgili Asayiş Büro Amirliğince yapılan çalışmalar sonucunda olayın şüphelilerinin E. D., O. T., B. G., A. K. ve  Y. A. olduğu tespit edilerek şahıslar 1 tabanca ve av tüfeği ile yakalanmış,

Silahla yaralanan F. A’nın hafif yaralandığı E. A.’nın ise sağ ayak diz kapağı altından kesildiği, olayla ilgili alınan ifadesinde azmettirici olarak O. D.’nin ismini verdiği anlaşılmıştır.

Adli makamlara çıkarılan şüphelilerden O. D. savcılık ifadesi ardından serbest kalmış, O. T., E. D., B.G., A. K. ve Y. A. adli kontrol şartıyla serbest kalmış,

Y. A.’nın ikametinde yapılan aramada 680 gram Eroin, 50 gram Metamfetamin maddesi ele geçirilmesi üzerine Y. A. ve Eroin ve Metafetamin maddesinin sahibi olduğu idda edilen B. G. hakkında Uyuşturucu Madde Ticareti yapmak suçundan adli tahkikata başlanılmış konu ile ilgili Y. A. adli kontrol şartıyla serbest kalmıştır.

B. G. isimli şüpheli şahıs ise Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçundan mahkemece tutuklanarak cezaevine sevk edilmiştir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL