Güncel Sağlık Haberleri

Keşan Engelsiz Yarınlar İçin Bir Araya Geliyor

Keşan 2-3-5 Aralık’ta Engelsiz Yarınlar İçin Bir Araya Geliyor   3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kapsamında, Keşan Belediyesi Öncülüğünde Gerçekleştirilecek Farkındalık Programları 3 Gün Boyunca Devam Edecek Keşan Belediyesi, Keşan..

Keşan Engelsiz Yarınlar İçin Bir Araya Geliyor

Keşan 2-3-5 Aralık’ta

Engelsiz Yarınlar İçin Bir Araya Geliyor

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kapsamında, Keşan Belediyesi Öncülüğünde Gerçekleştirilecek Farkındalık Programları 3 Gün Boyunca Devam Edecek

Keşan Belediyesi, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Hizmetler Keşan İlçe Müdürlüğü, Keşan Zihinsel Engelliler Derneği, Keşan Engellileri Koruma Derneği, Best Buddies Turkey ve Keşan İyilik, Sağlık ve Eğitim Vakfı işbirliği ile düzenlenecek programlar 2 Aralık Cuma, 3 Aralık Cumartesi ve 5 Aralık Pazartesi günlerinde gerçekleştirilecek

Özel Çocuklar ile Sevgi Etkinliği 2 Aralıkta

 Düzenlenen program kapsamında ilk olarak 02 Aralık 2022 Cuma günü saat 10:30’da Keşan Gazi Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda “Sevgi Etkinliği” düzenlenecek.

Özel öğrenciler ile bir araya gelinerek gün boyu sürecek etkinliklerde, yüz boyama, müzikal etkinlikler, eğlence bandosu ve yarışmalar düzenlenerek farkındalık oluşturulacak.

KİSEV’e Tam Teşekküllü Engelli Taşıma Aracı Bağışlanacak

 3 Aralık 2022 Cumartesi günü ise çelenk sunumu ve araç bağış programı gerçekleştirilecek.

Program Cumhuriyet Meydanı’nda saat 11.00’de başlayacak. Çelenk sunumunun ardından ise sadece engelli vatandaşların ulaşımında kullanılmak üzere tam teşekküllü toplu taşıma aracı KİSEV’e bağışlanacak.

Best Buddies Turkey Eşleştirme Programı ile Zihinsel ve Gelişimsel Deneyimler Arttırılacak

 Aynı gün saat 12.00’de başlayacak olan Best Buddies Turkey Eşleştirme Programı ise Keşan Belediyesi Selim Sesler Konferans ve Tiyatro Salonu’nda düzenlenecek.

20 özel öğrenci ile 20 öğrencinin eşleştirileceği programda, zihinsel ve gelişimsel engeli bulunan bireylerin, anlamlı bağlar kurmaları, kendilerine güven ve benlik saygısı kazanmaları, engelli bulunmayan bireyler ile beraber geçirdikleri zamanlar aracılığıyla deneyimlerin paylaşılması amaçlanıyor.

Öte yandan program kapsamında müzik dinletileri ve ikramlarda bulunulacak.

 KİSEV’den “Keşan Engel Tanımaz” Temalı Kahvaltı…

 Programın 3. ve son günü olan 5 Aralık Pazartesi günü ise KİSEV tarafından “Keşan Engel Tanımaz” temasıyla kahvaltı programı düzenlenecek.

Kahvaltı Yaren Kafe’de saat 10:30’da başlayacak.

 3 Günlük Programı 7 Paydaş Kurum ve Kuruluş Düzenliyor

 7 Paydaş Kurum ve Kuruluşun bir araya gelerek düzenlediği programlara geniş bir katılım olması bekleniyor. (Haber Merkezi)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL