Güncel Manşet Spor

Keşan FB’liler Derneği’nden Aziz Yıldırım’a destek:

Keşan FB’liler Derneği’nden Aziz Yıldırım’a destek:


“Aziz Yıldırım önderliğinde olduğu iddia edilen suç örgütünün üyesi olmaktan onur duyuyoruz!”

 fb logo

Keşan Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri tarafından yapılan basın açıklamasında, geçtiğimiz günlerde açıklanan şike kararı ile cezası onanan Aziz Yıldırım’a destek mesajı verildi.

Yargıtay 5. Ceza Dairesi geçtiğimiz cuma günü açıklanan “futbolda şike davasıyla ilgili” karar açıklanmış;  Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da “Örgüt kurmak” ile “şike yapmak” ve “teşvik primi vermek” suçlarından aldığı cezaları onanmıştı.

“Bu dava artık siyasi bir dava durumuna gelmiştir”

Konuyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yapan Keşan Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu, alınan kararın yanlış olduğunu belirterek, davanın siyasi bir dava durumuna geldiğini söyledi.

Açıklamada; Aziz Yıldırım’a verilen cezanın doğru olmadığı ve bu davanın siyasi bir dava durumuna geldiği ifade edilerek; “Ülkemizde güven ve adalet mekanizmalarının yara aldığı, sistemi işletenlerin ve yargılayanların taraflara ayrıldığı bir dönemde; Fenerbahçe Spor Kulübü ve Başkanı Aziz Yıldırım’a verilen cezanın hak olmadığını Türkiye’de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayan Yurttaşlarımızın Vicdanlarını kanatan bir ceza olduğunu düşünüyoruz. Bu dava artık siyasi bir dava durumuna gelmiştir. Biz, taraftarlar olarak; galeyana getirilip rant elde etmek için kaos yaratmaya çalışanların hevesleri kursaklarında kalacaktır. Biz taraftarlar olarak sükûnetimizi koruyup kanunlar çerçevesinden ayrılmadan tepkimizi her platformda göstereceğiz.” denildi.

107 yıllık bir geçmişi olan Fenerbahçe’mize çamur atanları bir gün tarih yazacaktır.

Açıklamanın devamında Fenerbahçe Spor Kulübü’nün ve Aziz Yıldırım’ın masum olduğunun her zaman ve her yerde dile getirildiğini ifade eden Yönetim Kurulu Üyeleri; 3 Temmuz’dan bu zamana kadar her zaman ve her yerde kulübümüz ve Başkanımız Sayın; Aziz Yıldırım’ın masum olduğunu dile getirdik. 107 yıllık bir geçmişi olan Fenerbahçe’mize çamur atanları bir gün tarih yazacaktır. Yargı tarafından verilen sözde örgüt ve şike kararları, dün olduğu gibi bugünde Fenerbahçe camiasını derin bir üzüntüye sevk etmiştir. Üzüntümüz hiçbir zaman bu haksızlığa karşı duruşumuzu etkilemeyecektir. Bu sorunun sadece Fenerbahçe Camiasının değil bütün ülkemizin sorunu olduğunu düşünüyoruz.”   dedi

“Bu mücadelenin sonunda yalnız Fenerbahçe değil ülkemizde kazanacaktır.”

“Başkanımız Aziz Yıldırım önderliğinde kurulduğu iddia edilen suç örgütünün birer üyesi olmaktan bizlerde onur duyuyoruz.” Şeklinde devam eden açıklama şöyle sona erdi: “Fenerbahçe sadece bir spor kulübü değildir.  Aynı zamanda Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütüdür. Mücadelemiz adaletsizliğe ve haksızlığa karşıdır. Biliyoruz ki; bu mücadelenin sonunda yalnız Fenerbahçe değil ülkemizde kazanacaktır. Her zaman kararlı ve dik duran başkanımız ve yönetim kurulumuzun alacağı tüm kararları sonuna kadar destekleyeceğimizi kamuoyu ile  paylaşıyor  ve diyoruz ki; Darağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe…”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL