Spor Okuma Sayısı: 537

Keşan İdmanyurdu Kupası’na Kavuştu

Edirne 1.Amatör Lig B Grubu’nda mücadele eden ve Süper Amatör Lige yükselmek için Play off oynayacak olan ancak pandemi nedeniyle oynanmayan Play Off maçları nedeniyle Edirne Amatör Spor Kulüpleri’nin aldığı..

Keşan İdmanyurdu Kupası’na Kavuştu

Edirne 1.Amatör Lig B Grubu’nda mücadele eden ve Süper Amatör Lige yükselmek için Play off oynayacak olan ancak pandemi nedeniyle oynanmayan Play Off maçları nedeniyle Edirne Amatör Spor Kulüpleri’nin aldığı tavsiye kararı sonrası play off oynayacak olan Keşan İdmanyurdu, Yeni Karpuzlsupor,Kazanova ve Karaağaç takımlarının 2020/2021 sezonunda Edirne Süper Amatör Lige yükseltilen ve Türkiye Futbol Federasyonunun bu kararı onaylanmasından sonra Süper Amatör’e yükselen Keşan İdmanyurdu takımı 22 Temmuz 2020 Çarşamba günü kupasına kavuştu.

Atatürk Parkı’nda saat 13.30’ta başlayan kupa törenine Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Edirne ASKF Başkan Vekili Emre Alp,  Federasyon Başkan Yardımcısı Çağrı Muştu, Genel Sekreter Yılmaz Eygül Yöneticiler Muzaffer Yıldırım ve Tarık Aykız ile Federasyon Müdürü Lütfü Özköse, Keşan İdmanyurdu Kulübü Başkanı Taner Karatepe, Keşanspor Kulübü Başkanı Nehir Gergin, Anafartalarspor Kulübü Başkanı Salih Kirezci, Kültürspor Kulübü Başkanı Evren Bulut ile Keşan Genç Ordu Başkan Yardımcısı Fatih Uygun ile Keşan İdmanyurdu Kulübü yönetim kurulu üyeleri ile basın mensupları katıldı.

Törende ilkj olarak konuşan Helvacıoğlu, Keşan İdmanyurdu’nu tebrik ederek yeni sezonda başarılar dileyerek, “Sporda Edirne Keşansız,Keşan Edirnesiz olamaz. Keşan, İpsala ve Enez önemli ilçelerdir. Sahanın dışında rekabet anlamsızdır. Edirne’den gelen misafirlerimize de hoşgeldiniz diyorum”  dedi.

 

Daha sonra konuşan Karatepe’de iki sezonda Keşan’a iki kupa kazandırmaktan mutlu olduklarını belirterek “Bu başarıda büyük pay sahibi olan Keşan Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu’na,  yönetici arkadaşlarıma, sporcu kardeşlerime Şeref Aldanmaz hocamıza ve Bekir Coşkun arkadaşımız ile Keşan’daki tüm spor kulübü başkanlarımıza teşekkür ederim “dedi.

Edirne ASKF Başkan Vekili Emre Alp‘te daha sonra yaşanan süreç hakkında bilgi vererek “Şehir merkezindeki Karaağaç Arda ve Kazanova takımlarının kuplarına verdikten sonra bugün de Keşan idmanyurdu takımımıza ve Yenikarpuzlu takımlarımıza kupalarını takdim edeceğiz. 2. Amatör Lig başlamadığı için tüm takımlarımızı önümüzdeki sezon Edirne 1. Amatör Lig’ine yükselttik. 1.Amatör  26 takım oynanacak. 1.Amatör Lig’de Play off oynayacak 4 takımımızı Süper Amatör Lige yükselttik. Bu takımlarımıza başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Alp daha sonra şampiyonluk kupasını Karatepe‘ye kupayı teslim etti.

Haberle ilgili görüntüleri aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Keşan İdmanyurdu Kupa Töreni

Keşan Postası paylaştı: 22 Temmuz 2020 Çarşamba

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL