Asayiş

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden Huzur Operasyonu

Edirne’nin Keşan İlçesinde Polis Ekipleri Tarafından Genel Asayiş Ve Trafik Uygulaması Yapıldı. Keşan’da  huzur ve güven ortamının devamının sağlanması ve suç işleyebilecek kişileri tespit ederek yakalamaya yönelik, başta asayiş ve..

Edirne’nin Keşan İlçesinde Polis Ekipleri Tarafından Genel Asayiş Ve Trafik Uygulaması Yapıldı.
Keşan’da  huzur ve güven ortamının devamının sağlanması ve suç işleyebilecek kişileri tespit ederek yakalamaya yönelik, başta asayiş ve terör olayları olmak üzere suç işleme amacındaki kişilerin caydırılması, aranan kişilerin yakalanması, suç unsurlarının ele geçirilmesi için yapılan denetimler kapsamında; Keşan kent merkezinde belirlenen noktalarda uygulama yapıldı.

Uygulamaya Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekiplerinin yanı sıra Edirne İl Emniyet Müdürlüğünden Narkotik Dedektör köpeği Carlos da destek verdi.


Koordineli olarak sabit, seyir halinde, metruk binalarda ve şüpheli alanlarda dedektör köpeği eşliğinde narko-sokak alan taraması uygulaması, okul çevresine yakın umuma açık işyerlerinde ve halkın yoğun olarak bulunduğu cadde ve sokaklarda olmak üzere toplam 18 ayrı noktada 123 personel ile uygulama yapan ekipler, yapılan denetim faaliyetlerinde;

– Toplam (1045) şahıs sorgulanmış,
– (4) aranan şahıs yakalanmış,
– (4) şahsın yoklama kaçağı olduğu tespit edilmiş,
– Metruk alanda toprağa gömülü vaziyette 60,9 gram bonzai maddesi ele geçirilmiş,
Yapılan Trafik Kontrollerinde;
– (120) araç ve sürücüsü sorgulanmış,
– (2) araç sürücüsü ve sahibine 36/3-A maddesinden,
– (2) araç sürücüsüne 34/A maddesinden,
– (1) araç sürücüsüne 21/1 maddesinden,
– (4) araç sürücüsüne 61. Maddeden
Olmak üzere toplam (9) şahsa idari para cezası tanzim edilmiş,
– (2) araç trafikten men edilerek Keşan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı otoparkına çekilmiş,
Toplamda trafik yönünden 7.625 TL idari para cezası uygulanmıştır.

Sahada bu tür denetimleri mevcut ekiplerle günlük olarak sürekli ve yoğun şekilde gerçekleştirildiği, Polis görünürlüğünün daha da artırılarak halkın huzur ve güven duygusunun takviye edilmesi, suç işleme niyetinde olanların caydırılması amacıyla, daha güvenli bir asayiş ve trafik ortamı oluşturmaya yönelik bu tür yoğun katılımlı uygulamaların da sık sık tekrarlanacağı kaydedildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL