Güncel Manşet

Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Öğretmenler Günü’nü kutladı.

 

Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yazılı biraçıklama yaparak Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Ulu Önder Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliği’ni kabul ettiği gün olan 24 Kasım Günü, 1981 yılından itibaren “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır.

 

Öğretmenlik mesleği bir insan yetiştirme sanatıdır, önemini ve saygınlığını da geçmişten bugüne hiçbir zaman yitirmemiştir. Öğretmenlerin almış olduğu emaneti en iyi şekilde korumak ve yeni nesilleri yetiştirmek için gösterdiği çaba, öğretmenlik mesleğini ülkemizin en onurlu ve saygın mesleklerinden biri yapmıştır.

 

Nitekim Cumhuriyetimizin kurucusu ve Başöğretmenimiz Büyük Önder Atatürk; “Milletleri kurtaracak olanlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” diyerek medeniyet yarışında en önemli gücün öğretmenler olduğuna işaret etmiştir. Dünyadaki dönüşümü takip edebilen, demokrasi ve adalet duygusu gelişmiş, öğrenme kültürü ileri seviyede, sadece okulda değil her mecrada öğrenebilen ve öğrenme isteğinde olan bireyler yetiştirme çabamızı öğretmenlerimizin gayret ve fedakârlıkları olmadan başarabilmemiz mümkün değildir. 

 

Bir toplum eğitimcisine ne kadar değer verirse geleceğine de o derece güvenle bakar. Bu nedenle eğitime destek, her zaman öncelikli hedeflerimiz arasında olmuştur.

            Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi saygıyla, rahmetle anıyor ve tüm öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü“nü kutluyorum.   

 

    

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL