Güncel Sağlık Haberleri Okuma Sayısı: 2.524

Keşan kızardı…

Dünyada ve ülkemizde son günlerde artan Koronavirüs vakaları son hızla artıyor. COVİD-19 vakalarında, Edirne bölgesi ile Keşan’da da artış yaşanıyor. Artış gösteren vakalarda günlük vaka sayısının 100’e yaklaştığı gelen duyumlar..

Keşan kızardı…

Dünyada ve ülkemizde son günlerde artan Koronavirüs vakaları son hızla artıyor.

COVİD-19 vakalarında, Edirne bölgesi ile Keşan’da da artış yaşanıyor.

Artış gösteren vakalarda günlük vaka sayısının 100’e yaklaştığı gelen duyumlar arasında. Vatandaşlar resmi olarak bu sayıların açıklanmamasının da ilçede duyumların öne çıkmasına neden olduğunu belirtiyor.

Keşan’da 10 gün içerisinde COVİD’den 20’ye yakın kişinin hayatını kaybettiği de belirtiliyor.

Öte yandan, Keşan’da COVİD-19 testi pozitif çıkan kişilerin temaslı olduğu kişi sayısı da göz önünde bulundurulduğunda rakamın ürkütücü olduğunu göz önüne seriliyor.

Yetkililer, karantinada bulunan kişilerin kurallara riayet etmesini, vatandaşların da maskesiz hiçbir şekilde sokağa çıkmamasını isterken, sosyal mesafe ve hijyen ile havalandırma kuralına da uyulmasını tavsiye etti.

Ayrıca yarın akşam saat 20.00’den itibaren ülkemizde sokağa çıkma yasağı başlayacak. Pazar sabahı saat 10.00’da yasak kalkarken, aynı gece saat 20.00’de yeniden başlayacak ve Pazartesi sabahı 05.00’e kadar devam edecek.

65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 20 yaş ve altına sokağa çıkma kısıtlaması da yarın başlıyor ve yeni bir karara kadar bu kısıtlama devam edecek.

65 yaş ve üzeri vatandaşlar 10.00-13.00 saatleri arasında, 20 yaş ve altındaki grup ise 13.00-16.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek, bunu dışında sokağa çıkması yasak olacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL