Eğitim Güncel

Keşan Meslek Yüksekokulu’nda mezuniyet sevinci yaşandı

ERDOĞAN DEMİR- Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksekokulu, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nda mezun olmaya hak kazanan öğrenciler için tören düzenledi. Keşan Meslek Yüksekokulu bahçesinde düzenlenen törende, öğrenciler ve ailelerin mutlulukları gözlerinden okunurken..

Keşan Meslek Yüksekokulu’nda mezuniyet sevinci yaşandı

ERDOĞAN DEMİR- Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksekokulu, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nda mezun olmaya hak kazanan öğrenciler için tören düzenledi.

Keşan Meslek Yüksekokulu bahçesinde düzenlenen törende, öğrenciler ve ailelerin mutlulukları gözlerinden okunurken diplomalarını hocalarının ellerinden alan öğrenciler, törenin sonunda hep birlikte keplerini havaya atarak mezuniyet sevincini yaşadı.

Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunması ile başlayan törende mezun öğrenciler adına bir konuşma gerçekleştiren Keşan Meslek Yüksekokulu birincisi Zehra Kocagöz, “Eğitim, geleceğe geçiş izimizdir. Çünkü gelecek, ona bugünden hazırlananların ve geleceği şekillendirenlerin olacaktır. İyi bir geleceğin temelinde ise iyi bir geçmiş yatmaktadır. Bizler Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksekokulu öğrencileri ve mezunları olarak her zaman geleceğimiz için çalışarak, geleceğe umutla bakarak bizden sonraki kuşaklara örnek olacağız.” dedi.

Keşan Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Süleyman Kök, mezun öğrencilere hitap ederek “Gerekli mesleki bilgi ve becerilerle donanarak eğitim gördüğünüz Trakya Üniversitesinden ve Keşan’dan bir gönül elçisi olarak aramızdan ayrıldığınız kanaatindeyim. Ülkemizin sanayi ve hizmet sektörüne vereceğiniz katkılarla, ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayacağınızdan şüphemiz yoktur. Eğitimin ve öğrenimin yaşam boyu devam ettiğini unutmayın. Artık mezunsunuz ve meslek sahibi yetkin bireylersiniz. Her birinizi kutluyor, başarılı ve mutlu bir hayat yolculuğuna uğurluyoruz.” şeklinde konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Aydoğdu ise öğrencilerin mezuniyetle birlikte yeni bir hayata adım attıklarını dile getirerek, “Dünya hızlı bir şekilde değişiyor ve dönüşüyor. Sizler de bu değişen ve dönüşen dünyada fark yaratmalısınız. Üreteceğiniz yeni değerlerle ülkemize hizmet edeceksiniz. Bugün sizler için yeni bir başlangıç. Yolunuz, bahtınız açık olsun.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından tören, mezun öğrencilere plaket ve mezuniyet belgelerinin verilmesiyle birlikte meslek andının okunması ve kep atma seremonisi ile sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL