Güncel Manşet

Keşan Meteoroloji Gözlem İstasyonu kurulacak…

Keşan Meteoroloji Gözlem İstasyonu kurulacak…

Edirne Meteoroloji Müdürü Gökçen Başaran 25 Şubat 2013 Pazartesi günü Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı’yı Makamında ziyaret etti.

DSC_7033

Saat 15,00’da gerçekleşen ziyarette, Edirne Meteoroloji Müdürü Gökçen Başaran yaptığı açıklamada, Ülke genelinde kurulacak olan 350 adet Otomatik Meteorolojik Gözlem İstasyonundan bir tanesinin de yaz aylarında ilçemize kurulacağını, bununla birlikte tarım, hayvancılık, turizm ve orman yangınları anlamında verilerin daha güncel ve anlık olarak takip edebilme imkanı olacağını belirtti.

Bekir Dınkırcı, ziyaretten ve bu müjdeli haberden duyduğu memnuniyeti dile getirerek. İlçemizde 386.634da orman, 561.002da tarım arazisi, 55.000 adet küçükbaş 25.000 adet büyükbaş hayvan varlığımız ile yaklaşık 13.000 adet yazlık bulunmaktadır. Bu bağlamda tarım, hayvancılık ve turizmdeki meteorolojik değerlerin zamanında ve etkin kullanılmasının son derece önemli olduğunu, özellikle doğru zamanda gübreleme, ilaçlama, hasat vb. iş ve işlemler bakımından yöremize kurulacak Otomatik Meteorolojik Gözlem İstasyonunun bilimi ve bilimselliği yakalamak adına önemli olduğunu vurguladı.

Otomatik Meteorolojik Gözlem İstasyonu kurulması ile vatandaşlarımızın bu veri tabanını kullanmasını bekliyoruz. Şuanda ilçemizle ilgili meteorolojik bilgilerin www.mgm.gov.tr adresinden yayınlanmaya başlandığını, istasyonun kurulması ile bu verilerin anlık olarak güncelleneceğini belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL