TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 356.636
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 29.643
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 215
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 31.467
Asayiş

Keşan Polisinden Mahalle Muhtarları ile toplantı

13-14 Eylül 2021 günleri Toplum Destekli Polislik faaliyetleri kapsamında Keşan’da bulunan Mahallelerin muhtarları, esnafların ve vatandaşların katılımı ile Huzur toplantıları gerçekleştirilmiş; tarafların Asayiş, Güvenlik ve Trafik konularında sorunları ve istekleri..

Keşan Polisinden Mahalle Muhtarları ile toplantı

13-14 Eylül 2021 günleri Toplum Destekli Polislik faaliyetleri kapsamında Keşan’da bulunan Mahallelerin muhtarları, esnafların ve vatandaşların katılımı ile Huzur toplantıları gerçekleştirilmiş; tarafların Asayiş, Güvenlik ve Trafik konularında sorunları ve istekleri dinlenerek çözümlenmelerine yönelik ilgili birimlerimize iletilmek üzere tutanağa bağlanılmış olunup ayrıca toplantıya katılan vatandaşlarımıza ve katılamayan vatandaşlarımıza muhtarlar aracılığı ile “ telefonla aranıp kendini polis savcı v.b” şekilde tanıtıp dolandırıcılık yapanlar ve İnternet üzerinden alış veriş, kapora isteme gibi yöntemlerle yapılan dolandırıcılık gibi konularda bilgilendirildi.

Vatandaşların bu tür durumlara karşı tedbirli olmasında ricada bulunuldu. Ayrıca kades uygulaması tanıtımı ile kadına şiddet konusunda farkındalık yaratılıp kades broşürü dağıtıldı.

Emniyet teşkilatında yeni kurulan çevre doğa ve hayvanları koruma büro amirliğinin faliyetleride dile getirilerek yeni yasallaşan hayvanları koruma kanunu hakkında bilgiler verildi.

Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği olarak evden ve otodan yaşanan hırsızlıklarla alakalı hazırlanan broşürler ile vatandaşlarımıza bu konuda duyarlı olmaları, şahıslarına ait eşya ve araç gereçlerini açıkta bırakmamaları ve mahale esnafların iş yerinden hırsızlıklara karşı kamera sistemleri kullanarak araçlarını güvenli otoparklara bırakması konusunda uyarılarak herhangi bir aksaklık durumunda “112” ihbar hattını aramaları telkin edilmiştir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL