HESABIM
Üye Ol

Köşe Yazısı

 • Adnan KARAKAYA

  Adnan KARAKAYA akarakaya@kesanpostasi.com

  Becan, İşbilen Kadar Şanslı Değil

        Adnan KARAKAYA   akarakaya@kesanpostasi.com   Uzunköprü belediye başkanlık koltuğuna ilk kez bir kadın belediye başkanımız oturdu. Özlem kardeşimin mesleği hesap uzmanlığı. Geldiği gibi belediyenin alacağını, borçlarını masaya yatırdı. Yaptığı hesaplamalar ile belediye bir yıl içerisinde düzlüğe çıkacak gibi gözüküyor. Anlaşılmayan tek şey sanki elinde sihirli bir değnek varmış gibi görülmesi. Eğer öyle bir... Yazının Devamını Oku..

 • Ahmet AK

  Ahmet AK aak@kesanpostasi.com

  100 Yılda Yine Yenildiler

      Ahmet AK                                                0 533 3423055 www.facebook.com/ahmet.ak.315080   Fransa, İsveç, Norveç, İspanya, Hollanda, Belçika, Danimarka ve Portekiz ile imzalanan antlaşmalar Osmanlı’nın yerli üretim ve ticaretini büsbütün bitirmişti. 1839 Tanzimat Fermanı ve 1856 Islahat Fermanı ile Avrupa devletleri Osmanlı üzerindeki iktisadi, siyasi, kültürel, askeri etki ve denetimini bütün hatları ile kurmuş; iyiden iyiye yerleştirip, pekiştirmişti.... Yazının Devamını Oku..

 • Alpcan DEMİR

  Alpcan DEMİR gencyazar@kesanpostasi.com

  Türkiye’nin Gerçeğini Anlatan Bir Mektup…

   Alpcan DEMİR ademir@kesanpostasi.com Geçenlerde Sosyal Medyada denk geldiğim yurt dışına taşınacak Türk bir çiftin Türkiyeyi anlatan mektubu. Şimdi bunu sizlerle paylaşıyorum. Bence çok güzel açıklamışlar ve bir çok insanın duygularına tercüman olmuşlar. Biz eski Türkiye’nin insanları, yeni Türkiye’yi terk ediyoruz. “Biz gidiyoruz. Artık tanınmaz halde olan, doğduğumuz bu topraklardan, doyacağımız topraklara göç ediyoruz. Gezi zamanı... Yazının Devamını Oku..

 • Bekir COŞKUN

  Bekir COŞKUN bcoskun@kesanpostasi.com

  KEŞAN MASTERLER VE VETERANLAR SPOR DERNEĞİ KURULDU.

  Bekir COŞKUN bcoskun@kesanpostasi.com   2009 YILINDAN 2018 YILANA KADAR GAYRİ RESMİ SPOR FAALİYETLERİNDE BULUNAN KEŞAN MASTERLER VE VETERANLAR SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ KURULMASI İCİN YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALARIN SONA ermiş ve derneğimiz 21 HAZİRAN 2018 itibariyle faaliyetlerine başlamıştır. Derneğin kuruluşuna ilişkin hazırladıkları evrakları 21 haziran 2018 Perşembe  günü Edirne İl dernekler masasından onaylanarak teslim alınmıştır. Kurucu Üyeler Amaçlarının... Yazının Devamını Oku..

 • Beyazıt Sansı

  Beyazıt Sansı bsansi@kesanpostasi.com

  İSTANBUL DEPREMİ VE?!?!?!

              Beyazıt SANSI bsansi@kesanpostasi.com   Deprem, önlenmesi imkânsız olan bir doğal afettir. Depremin nerede, ne zaman olacağını Yüce Yaratıcı’dan başka kimse bilemiyor. Bu konuda en deneyimli ülke olan Japonya dahi depremin önüne geçememiştir. Depremin ne zaman, nasıl olacağını bilemiyoruz. Ancak bazı önlemlerle bu büyük afetin yıkım gücünü azaltabiliyoruz. Bu konuda... Yazının Devamını Oku..

 • Binali KARTAL

  Binali KARTAL bkartal@kesanpostasi.com

  BEŞİKTAŞ FENER !

         Binali KARTAL bkartal@kesanpostasi.com Sahalarda kendini beğenmiş, züppe para çuvallarının değil de formasına aşık efsane adamların top oynadığı yıllarda… Maç kaybettiği zaman kendi cukkasının düşeceğini değil, taraftarının yüzüne nasıl bakacağını düşünen futbolcular yaşarmış… Futbolun masada değil sahada oynandığı o dönemlerde… Hem sahada, hem de saha dışında hak yemek ayıp sayılırmış… Hakemi kandırıp faul... Yazının Devamını Oku..

 • Bülent SAYLAM

  Bülent SAYLAM bsaylam@kesanpostasi.com

  Ne güzel koruyoruz ama ecdadın yadigârını (!)

    Bülent SAYLAM bsaylam@kesanpostasi.com     Çok söylenen bir söz, özellikle de son yıllarda: “ecdat yadigârı.” Evet, Keşan’da da ecdat yadigârı bir çok eser var ama işte ecdat kalksa bir görse bu yadigârlarına yaptıklarımızı görse neler neler duyardık o ecdattan kim bilir? Kısa bir süre önce Gazetemizin instagram hesabından Keşan’ın sokaklarından yaptığım paylaşımlar sırasında, ecdat yadigârına yapılan,... Yazının Devamını Oku..

 • Bülent TÜRKER

  Bülent TÜRKER bulent@kesanpostasi.com

  KAPLICA İÇİN UZAĞA GİTMEĞE GEREK YOK İZMİT THE NESS OTEL HİZMETİNİZDE

             Bülent Türker-    bturker@kesanpostasi.com Yurt dışındaki gurbetçilerin özellikle Hollandadaki binlerce İzmit li vatandaşlarımızın henüz bilmediği  keşfedemediği bölgenin  5 yıldızlı tek Termal oteli İzmit  Başiskele deki The Ness otel. Sabiha Gökçen havaalanına 1 saat uzaklıkta .Her an ulaşıma kolay İzmit merkeze 15 dk  süper bir tesis. Muhşeşem şifalı suları ile hastalıklara... Yazının Devamını Oku..

 • Büşra KAPLAN

  Büşra KAPLAN bkaplan@kesanpostasi.com

  Merhaba Sevgili Okuyucu.

    Büşra KAPLAN bkaplan@kesanpostasi.com Hiç kaybettiğin oldu mu hayatta? Bir nesneyi,bir adresi,bir kişiyi ya da bir yakınını değil.Kendini… Kaybettikçe yittiğini, bittiğini hissettin mi? Aynalara bakamadığın,yerinden kalkamadığın,uyuyacağını sanıp uykuya dalamadığın zamanı unuttuğun ve farkındalığın farkına varamadığın… Çaresizce çare aradığın oldu mu? Ya da çare kelimesinin başına sonuna sıfatlar,tanımlar,yüklemler koyamadığın? Delirdiğini zannedersin. Artık hiçbir şey yapamayacağım çığlıkları... Yazının Devamını Oku..

 • Çiler Karataş

  Çiler Karataş ckaratas@kesanpostasi.com

  GERÇEKTEN ÖZGÜRLEŞMEK

   Çiler KARATAŞ ckaratas@kesanpostasi.com   Gerçek özgürlük evrensel düzeyde gerçekleşmektedir. O dış dünyayla ilgili değil iç dünyayla ilgilidir. Gerçek özgürlük her türlü ideolojiden, öğretiden, felsefeden ve şartlanmadan özgürleşmek demektir. Dünyevi özgürlükler bir nevi prangadır. Önce insana belirli bir ideoloji dayatılır ve zihni koşullandırılır sonra da bu koşullandırmalardan kurtuluş yolu gösterilir. Bu köleleştirmenin başka bir yöntemidir. Önce... Yazının Devamını Oku..

 • Erdal AKSOY

  Erdal AKSOY eaksoy@kesanpostasi.com

  SİYASET

        Erdal AKSOY eaksoy@kesanpostasi.com     Siyasette, dünya siyasetinden anlaşılamayacak kadar farklı, anlayışlarından fersah fersah uzaktayız. Bizimkilerin kendilerine has usulleri, kuralları, yöntemleri var. Her siyasi patinin tüzüğü var. Okuyanı, riayet edeni var mı? Yok. Kuruluş amaçları çok iyi dikte edilmiş. Kişilere özel hizmet ettiği, ettirildiği hususunda şikâyet var mı? Var. Ancak birileri mağdur... Yazının Devamını Oku..

 • Erdoğan Demir

  Erdoğan Demir erdodandemir@kesanpostasi.com

  Yerel Basına Sahip Çıkalım

      Erdoğan DEMİR edemir@kesanpostasi.com     İYİ Parti Edirne Milletvekilive İYİParti Grup Başkanı Orhan Çakırlar’ın yerel basın için verdiği soru önergesi gerçekten çok önemli bir konu. Ben buradan Çakırlar’a  yerel basın adına teşekkür ederken, bazı soruları da hem sayın Çakırlar’a hem de bölgemiz milletvekillerine ve siyasilerine sormak istiyorum. Seçimlerde sürekli yerel basına verdiği demeçler... Yazının Devamını Oku..

 • Ergun OSKAY

  Ergun OSKAY eoksay@kesanpostasi.com

  Yaşamın Kıyısından Bir Portre ve Öykü…

         Ergun OSKAY eoskay@kesanpostasi.com   Bisikletli gezgin. 1961 Ankara doğumlu. Emekli. Evli. Bir kız çocuk babası. İlk bisikletim ile tanışmam 9 yaşımda babamın karne hediyesi olarak aldığı Pinokyo bisiklet ile olmuştur. Bu zamandan sonra bisiklet den hiç kopmadım. İleriki yıllarda polo üç vites ile bisiklete bindim. 48 senedir bisiklet kullanıyorum. Profesyonel olarak 14... Yazının Devamını Oku..

 • Erhan İMAMOĞLU

  Erhan İMAMOĞLU eimamoglu@kesanpostasi.com

  “GEÇMİŞİN MUHASEBESİNİ YAPARAK SANDIK BAŞINA GİDELİM”

        21 Eylül de yeni bir dönemin başlangıcı için 20 Eylül, pazar günü sandık başına gidiyoruz. 20 Eylül’de yapılacak milletvekili seçimleri öncesinde Batı Trakya Türk seçmeni olarak bilinçli bir şekilde Kime? Neden? oy kullanacağımızı idrak ederek gitmeli bunun yanında da siyasilerin oy avcılığı için kullandığı üsluba dikkat etmeleri gerekli!!! Yıllardır ülkede ekonomik krizle... Yazının Devamını Oku..

 • Ferit Ömeroğlu

  Ferit Ömeroğlu fomeroglu@kesanpostasi.com

  Kadıköy Sahilinden O Ses Türkiye’ye

  Ferit ÖMEROĞLU omeroglu@kesanpostasi.com Aslında her şey enerji, heyecan, adrenalin ve spontanlığa alışılmış olmayı farklı boyutta yaşamaktan ibaret.. Bir de üstüne insan kendi yapısı gibi çalışma arkadaşları bulunca ortaya çok farklı, çok spesifik bir sistem çıkabiliyor. Sistem dediğime bakmayın, en büyük sistem ; sistemsizlik aslında.. Dün saat 16.00 civarı.. Soğuk bir kış döneminde güneşin kendini hissettirdiği... Yazının Devamını Oku..

 • Fethi AKAR

  Fethi AKAR fakar@kesanpostasi.com

  Karşı olanların hepsi haklı çıktı

    Biz bu işin yürümeyeceğini daha ilk günden söyledik. Burhan Kuzu gibi adamlar AKP Genel Başkanı’nı gaza getirirken, Bu sistemin yürümeyeceğini defalarca haykırdık. Ülkede çözüm bekleyen sayısız sorun var. Hepsini tek tek dönem dönem gündeme getirdik. Değişen bir şey oldu mu? Hayır. Böyle giderse değişecek mi? Hayır… ORTAK AKIL YOKSA ÇÖZÜM DE YOK… *** Biz... Yazının Devamını Oku..

 • Fikri Yalin fyalin@kesanpostasi.com

  Mahalli seçimler sona erdi.Halkımız  büyük oranda rahatladı.

         Fikri YALIN fyalin@kesanpostasi.com     Siyasilerin birbirini suçlayan söylemleri  bazı bölgeler hariç son buldu. Halkımız usun  zamandan bu yana  böyle huzurlu ortam özlemi içindeydi. Televizyonları açıyorsunuz bir iki ilin seçim sonuçları ve  oralardan beklentisi olan medya dışında  ülke genelinde huzur  içinde, daha önce süregelen kısır çekişmeler yok. Halkımız siyasilerimizden daha sağduyulu davranıyor,... Yazının Devamını Oku..

 • Görkem YüCE

  Görkem YüCE gyuce@kesanpostasi.com

  2018-2027 Chiron’un Burçlara Etkileri…

      Görkem YÜCE    Karma Astrolog gyuce@kesanpostasi.com 2018 İLE 2027 YILI ARASIN’DA CHIRON 12 BURCA TEKÂMÜL SÜRECİ YAŞATIRKEN KENDİ KENDİMİZE ŞİFALANMAYI ÖĞRENECEĞİMIZ ALANLAR. KOÇ ve yükselen KOÇ burçlarına Chiron’un 9 yıl boyunca ekileri başkalarına liderlik edebilirken kendi sorunlarınızı çözmekte özgüven eksikliği verecek. Etrafın ne kadar kalabalık olursa olsun kendini yalnız hissettirecek. Kendini beğenmemek ve hep... Yazının Devamını Oku..

 • Gül Demirkan

  Gül Demirkan gdemirkan@kesanpostasi.com

  Kadın Olmak…

        Gül Demirkan  gdemirkan@kesanpostasi.com     Değerli okurlarım, İnsanlığın geçmişi ne kadar eskiyse, kadınların yaşadığı zorluklar da o kadar eskidir. Kadın olmak her dönemde fedakarlık ve sıkıntıları içinde barındırmıştır. Ne yazıktır ki son dönemlerde özellikle ülkemiz genelinde kadına yönelik taciz, psikolojik ve fiziksel şiddet kabul edilemeyecek boyuta ulaşmıştır.2017 yılında 409 kadın öldürüldü. Kadın... Yazının Devamını Oku..

 • Gülseren ŞENYÜZLÜ

  Gülseren ŞENYÜZLÜ gsenyuz@kesanpostasi.com

  Başarısız mı dedin, arttıralım o zaman

  GÜLSEREN ŞENYÜZLÜ gsenyuzlu@kesanpostasi.com         Bir çocuğun duası: ‘’Sevgili Tanrı, babama kalsa hayatta en güzel günler çocuklukmuş. Sürekli okula gidip ders yapmanın, televizyonda hiçbir şey seyredememenin neresi güzel? Ne olur, bunu babama anlatır mısın?   Sanıyorum bu dua yabancı gelmedi. Bir zamanlar hepimiz böyle düşündük. Ders çalışmak omuzlarımızda bir yüktü. Şimdi meslek sahibiyiz.... Yazının Devamını Oku..

 • Halil İYNELİ

  Halil İYNELİ hiyneli@kesanpostasi.com

  YUSUF GİBİ

          Halil İYNELİ  hiyneli@kesanpostasi.com Yusuf misali Züleyha hüsnünü. Misafir edeli yüreğimize, Sevdamız yetim,imkansız ve yalnız, Mutluluğumuzu ödünç vereli,haketmeyenlere. Dudaklarımızda acı bir gülümseme.        Yolları çoktan tüketmişiz ömrümüz gibi,        Gemileri ateşe vermişiz nice zamandır.        Allı pullu düşlerimiz başaklar gibi sararırken,        Yüreğimizin zindanlarında feryatlarımız,... Yazının Devamını Oku..

 • Hasan ÖZKAN

  Hasan ÖZKAN hozkan@kesanpostasi.com

  KANMA DOSTUM SAKIN ALDANMA

     Hasan ÖZKAN (Şık Hasan) hozkan@kesanpostasi.com     KANMA DOSTUM SAKIN ALDANMA Kanma dostum sakın aldanma… Burası yalan dünya!!! Ömrünü çarkında boşa çevirir Baharın birden kış olur Aldanırsın Kalbine bir sevgi ateş damlatır O sevginin peşinden koşturur Yorulursun Kırılır kanadın yerinden kalkamazsın Kanma dostum! Sakın aldanma Kimseler anlamaz olur halinden Tertemiz kalbini küle çevirir Yanarsın... Yazının Devamını Oku..

 • Hilmi Dincer

  Hilmi Dincer hdincer@kesanpostasi.com

  DENENENLER VE DENENMEYEN!.. (2)

              Hilmi DİNÇER hdincer@kesanpostasi.com     Efendim, üç bölüm halinde yazmaya çalıştığım bu yazının temel amacı AKP iktiranın büyük ideallerini sergilemek ve bu ideallere erişmek uğruna ülkemizi düşürdüğü durum hakkında sizleri bilgi sahibi edindirmektir.. Yani; tüm yaşadıklarımızın temel nedeni AKP iktidarının geçmişte denenmiş ve iflas etmiş Osmanlı uygulamalarının günümüz yansımalarını... Yazının Devamını Oku..

 • Kemalettin DİRİK

  Kemalettin DİRİK kdirik@kesanpostasi.com

  İstanbul TÜFAD İftar Yemeği…

    Kemalettin DİRİK kdirik@kesanpostasi.com TÜFAD geleneksel iftar yemeği antrenörlerin aile ve yakınları , eski hakemlerin katılımı ile 1453 Topkapı Sosyal tesislerinde gerçekleştirildi.       Sevgili antrenörlerimiz bir yılda birde olsa bu mübarek ayda bir araya gelip fikir alış verişi ve hasret giderme olanağını buldular. Ancak  camilerde imamların dediği gibi, ‘cumadan cumaya ,bayramdan bayrama  sizi görmek yetmez,sizi... Yazının Devamını Oku..

 • Levent SARAY

  Levent SARAY lsaray@kesanpostasi.com

  Bir Adam Vardı

    Levent Saray lsaray@kesanpostasi.com     Bir adam vardı, Hep, çatıktı kaşları, Altın sarısı saçlarıyla, Umut saçardı bakışları. Bir adam vardı, Büyük adımlar atardı. Bir ayağı Rumeli’de, Diğeri, Anadolu’daydı. Bir adam vardı, O’nu, dünya kıskandı. Çanakkale’de duyuldu, Samsun’da ortaya çıktı. Bir adam vardı, Hürriyet aşığıydı. Cumhuriyeti kurarak, Devrimler yapmıştı. Bir adam vardı, Kendini, ulusa adadı. Tarihin... Yazının Devamını Oku..

 • Levent SEÇER

  Levent SEÇER lsecer@kesanpostasi.com

  ALLAH’IN GÖRMEK İSTEDİĞİ GİBİ BİR DİNE İNANMAK…

  Prof. Dr. Levent SEÇER lsecer@kesanpostasi.com İktidar hırsı vicdan ve aklı devreden çıkarırsa o ülke büyük acılar çeker. Her zaman aklın ve vicdanın özünde yaşanan gerçeğin adı demokrasi ve çağdaş cumhuriyet değil mi? Şimdi neden biz bu değerlerden toplumu uzakta tutmaya çalışıyoruz acaba? İktidar ve kişisel hırsın aklın olmadığı biçimde yansıtılması bir çöküş değilmidir? Ilımlı islam... Yazının Devamını Oku..

 • Melis Sıla BERBER

  Melis Sıla BERBER msberber@kesanpostasi.com

  BİRAZ  İSYAN BİRAZ ENGEL TANIMAMAZLIK

      Melis Sıla BERBER msberber@kesanpostasi.com   Aylar geçti…Bu yazıyı kaleme almak için hazır olmayı çok bekledim hala hazır mıyım bilmiyorum.Ama onurlandırmam gereken ufak bi kahraman , yüreği kocaman bi adam var.Kısacası içimi kemirmesi biraz olsun hafiflesin diye yapmalıyım dedim ve başladım. Size bu yazıyı okuduğunuz zaman yapmaMAnız gereken  bi kaç şeyi yazmakla başlayayım önce;... Yazının Devamını Oku..

 • Meral FİLİZ

  Meral FİLİZ mfiliz@kesanpostasi.com

  Anneme

       Meral FİLİZ mfiliz@kesanpostasi E-mail: merlinmf@hotmail.com Facebook: Meral Ateş F Twitter : @HayvanLilith     Bir annesi olmalı insanın.. Bir seveni, merak edeni Biraz geciktiğinde merak edip arayanı Nerede olduğunu soranı Bunun için telefonun kulaklığı hep bir kulağımda olurdu Şimdi saatlerce sokakta dolaşsam Düşsem kalsam bir yerlerde O telefon çalmaz oldu Odalara kapansam Başımı... Yazının Devamını Oku..

 • Muhsin DURUCAN

  Muhsin DURUCAN mdurucan@kesanpostasi.com

  MİLLETVEKİLİ YEMİNİ

        Muhsin DURUCAN mdurucan@kesanpostasi.com     “Bir ulusun büyüklüğü, Nüfusun çokluğu ile değil, akıllı ve erdemli kişilerin sayısıyla ölçülür.” Viktor Hugo   07.11.1982 tarihli ve 2709 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 81. maddesinde yer alan yemin metniyle saatlerce gerçekleşen ant içme töreni, aşağıdaki sözcüklerden oluşmaktadır.   “ Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin... Yazının Devamını Oku..

 • Mustafa CULCU

  Mustafa CULCU mculcu@kesanpostasi.com

  ‘Bebek Fenerbahçe’yi doğradı’

    Mustafa ÇULCU mculcu@kesanpostasi.com Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu rövanş maçında karşılaştığı Braga önünde hayal kırıklığına uğrarken, hakem Ivan Bebek sahanın en çok tartışılan isimleri arasında yer aldı. Ivan Bebek’in performansını değerlendiren Merkez Hakem Kurulu eski başkanı Mustafa Çulcu, “Hakemlik yapmadı, rezildi. Resmen Fenerbahçe’yi doğradı” dedi.Braga’nın ilk golünü atan Ahmed Hassan’ın ofsayt olduğunu... Yazının Devamını Oku..

 • Mustafa FINDIK

  Mustafa FINDIK mfindik@kesanpostasi.com

  BENİ ENGELLİ GÖRMEYEN TEK KADINA(ANNEME)

   Mustafa FINDIK mfindik@kesanpostasi.com         Bana aşık olan tek kadınsın sen, hiçbir karşılık beklemeden elim, ayağım, kaşım, gözüm ve konuşamayan ağzıma kulak olan sen. Babam 2 metre boyunda kapı gibi bir adam, bana aşık olan tek kadın olan annem ise 1.57 metre boyunda. Bense ne yazık ki babama çekmişim boy olarak ne güzel... Yazının Devamını Oku..

 • Mustafa İŞÇİMEN

  Mustafa İŞÇİMEN mustafaiscimen@kesanpostasi.com

  “Kalkındırmama Ajansı”

  KALKINDIRMAMA   AJANSI !       Mustafa İŞÇİMEN miscimen@kesanpostasi.com Değerli Kamoyunun dikkatine  !              Ben Mustafa İŞÇİMEN ; Bu bölge için projeler üreten,bölge turizmine marka değerler kazandıran ,gece ve gündüzünü harcayan,sağlığını , bazen de maddiyatını kaybeden ve gerekirse halende kaybetmeye hazır olan ben ; artık proje üretmeyeceğim.              2011 yılında TRAKYA KALKINMA AJANSI  adı altındaki... Yazının Devamını Oku..

 • Nazmi METİN

  Nazmi METİN nmetin@kesanpostasi.com

  Adaylar dikkat!..

  NazmiMETİN nmetin@kesanpostasi.com Uzunköprü sorunlara çözüm bulacak başkanını, yoksullaşan halk umut olacak ismi arıyor 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Uzunköprü sorunlarına çözüm bulacak Başkanını, halk umut olacak ismi arıyor-1 31 Mart 2109 Pazar günü gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Uzunköprü belediye başkanlığı için partilerden sandık sınavına katılan isimler yavaş yavaş kesinleşiyor. Günlerdir mevcut aday adayları arasından, partilerin genel merkezleri... Yazının Devamını Oku..

 • Nur KURT

  Nur KURT ndunyasi@kesanpostasi.com

  Tut Ellerimden Engelleri Beraber Aşalım

           Nur KURT ndunyasi@kesanpostasi.com Dün yaşananları unutun,şu an yaşıyorsanız o anı yaşayın kusursuzca en mütevazi haliyle kırmadan incitmeden şuan yaşadığınız en değerli saat’inizmiş gibi yaşayın. Bir düşünsenize biri bize dese ki senin 24’saat ömrün kaldı o saatin içine neler sığdırabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Hayat bir saat sonra size neler getireceğini bilemediğiniz davetsiz... Yazının Devamını Oku..

 • Nurullah AYDIN

  Nurullah AYDIN naydin@kesanpostasi.com

  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA

   naydin@kesanpostasi.com   İnsanlık tarihi; iktidar için güç ve yetki sahibi olanlarla, olmaya çalışanlar arası çatışma ve güdülen geniş halk yığınları ilişkisine dayanır.   Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de kapsamlı bir şekilde propaganda faaliyeti yürütülmektedir. İktidarıyla muhalefetiyle hemen her yöntem uygulanmakta her türlü delil, belge, bilgi kamuoyuna sunularak kitlelerin kanaat ve düşüncelerine etki edilmeye çalışılmaktadır. Medya aracılığıyla insanların düşüncelerini... Yazının Devamını Oku..

 • Olay TAN

  Olay TAN otan@kesanpostasi.com

  “İNADINA BARIŞ İNADINA SEÇİM!!

  otan@kesanpostasi.com   Kanlı pazarı ve kanlı 1 Mayıs katliamlarını yaşayan bir gazeteci olarak Ankara’nın merkezinde kanlı Cumartesi katliamı içim kan ağlayarak izledim.katliamların ne olduğunu yaşayan olarak orada can pazarını hissettim 1500 kilometre uzaklıktan.bu katliamı yapanları lanetliyorum.Yaptıranlardan ise adalet hesap sormazsa Allah hesap soracak. Ankara garının önünde peşi sıra patlayan iki canlı bomba 128 insan barış... Yazının Devamını Oku..

 • Osman COŞKUN

  Osman COŞKUN osmancoskun22@kesanpostasi.com

  Tekrar başlamak lazım…

      Osman COŞKUN ocoskun@kesanpostasi.com     Ben bir yakın gözlük ardından dünyaya bakıyorum Ben dünyaya bakıyorum, dünya bana bakıyor Bakıyordular, ardımdan bir nifak Ah bilmediğim lakırdılar bunlar Bunlar bana göre değil güzelim Sen çok güzelsin, ben çok güzelim Ben çok güzelimi geri alıyorum müsaadenizle Üstümüze sinmiş bir nikotin akşamı bu Buradan ötesi bir şey... Yazının Devamını Oku..

 • Recebiye Çatak Sezer

  Recebiye Çatak Sezer rcataksezer@kesanpostasi.com

  Şubat’ta Ayaz Kaldım…

    Şimal Yıldızı Recebiye ÇATAKSEZER rcataksezer@kesanpostasi.com   Mekanın cennet olsun. ŞUBATTA AYAZDA KALDIM Şubat ayı küçüktür ama geçmek bilmez Ayazında dondurur bedenler de yürekleri de Kar taneleri düştükçe tek tek göklerden Bazen canları da alır sevdiklerinden Kim derdi ki hayatının baharında Dimdik duran o koca gövdesinde Hep sevecen o tatlı tebessümlerinde Nasıl unuturum babacan şefkatini... Yazının Devamını Oku..

 • Saide YAPICI

  Saide YAPICI syapici@kesanpostasi.com

  EĞİTİMDE 4-6 YAŞ DÖNEMİ

    Saide YAPICI syapici@kesanpostasi.com     İnsan hayatının en önemli yıllarını oluşturan okul öncesi eğitim, etki bakımından önemli bir başlangıçtır. Okul öncesi eğitim dönemini şekillendirdiğini eğitim psikolojisi uzmanlarınca  açıkça ifade edilmektedir. 4-6 yaş eğitim döneminde çocuğu en çok etkileyen hususların başında aile gelmektedir. Evdeki bireylerin aile içi ve sosyal yaşamlarındaki ilişkileri çocukların gelişimleri üzerinde çok... Yazının Devamını Oku..

 • Sedat AYDEMİR

  Sedat AYDEMİR saydemir@kesanpostasi.com

  Varoş Kaldırımlarında A Politik Adımlar

  Sedat AYDEMİR saydemir@kesanpostasi.com   Altı kocaman  kalın  bir  taş olan kentimizin jeolojik yapısı  bir  yana ağır sanayisiz, küçük esnafa dayalı memur  ve  ücretli çalışan  kenti  olma  kimliği  ile  yer  aldığı  bu  coğrafyada yaşayan  bir kentli  olarak, aklımda borçlarım,hedeflerim,radevular  ve işler çerçevesinde yaşadığım  yerin caddelerini adımlıyorum.Saat öğleye  yaklaşıyor. Kentimizin çok  işlek caddelerinden birindeyim.Parlak vitrinlerin  olduğu, piyasanın  nabzının  attığı... Yazının Devamını Oku..

 • Selma Karaca GÖKÇE

  Selma Karaca GÖKÇE skaracag@kesanpostasi.com

  KÖŞEMİ SEVİYORUM

   Selma Karaca GÖKÇE skaracagokce@kesanpostasi.com   Uzun bir aradan sonra merhaba. Son yazımı 2015’te paylaştıktan sonra, Keşan Postası’ndaki yoluma Tekirdağ’dan yolladığım haberlerle devam ettim. Ancak makale yazmak bambaşka bir keyif; içimi dökmenin, yaşamımdan kesitleri paylaşmanın keyfini bu akşam ilk kez özlediğimi hissetim. Yazmadığım günlerde de boş durmadım, neler başardım neler… Neler mi? Geriye baktığımda yapacaklarımın arasında... Yazının Devamını Oku..

 • Şenol KOCATEPE

  Şenol KOCATEPE skocatepe@kesanpostasi.com

  Öküze Kravat Takmanın Alemi Yok

      Şenol KOCATEPE skocatepe@kesanpostasi.com       Biz 3 kişiyiz; Ben…Keyfim ve Kâhyası…   Kimse pahalıdan satmasın kendini, biz biliriz herkesin indirimli günlerini…   Gidene üzülme başkasına gidiyordur?   Gelene sevinme başkasından geliyordur…   Biz 3 kişiyiz; Ben; Keyfim… Ve kahyası…   Beni tanıyan bilir. Bilen anlar. Anlayansa susar… Anlamayan uzar….   Ayık ol... Yazının Devamını Oku..

 • Şeref ALDANMAZ

  Şeref ALDANMAZ saldanmaz@kesanpostasi.com

  Adımını At

  Şeref ALDANMAZ  saldanmaz@kesanpostasi.com   Değerli Okuyucular, www.kesanpostasi.com sitesinde bu ilk yazımda sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. İşte sizlere ilk yazımı sunuyorum. Malum, bahar geldi. Hava yavaş yavaş ısınıyor. Bu dönemde insanlar bahar rehaveti ile bahar yorgunluğunu da hisseder. Bu yorgunluk sadece yetişkinleri değil çocukları da etkiler. Şu sıralar sınavlarıyla boğuşan yavrularımızın üzerine bir de bahar... Yazının Devamını Oku..

 • Sevgi ÖZBAY

  Sevgi ÖZBAY sozbay@kesanpostasi.com

  Nejat İşler’in köpeğini zehirlediler!

             Sevgi ÖZBAY      sozbay@kesanpostasi.com     Tedavisine yoğun bakımda devam edilen Nejat İşler’in Bodrum Gümüşlük’te sahiplendiği Lodos isimli köpeğin belediye ekiplerince zehirlendiğini üzüntü ile  öğrendim. Yazıklar olsun o belediyeye,hizmet cana can katmak için verilir,canları yok etmek içn değil. Bu nasıl bir uygulamadır bunun neresi kanun ,MARİFET öldürmek değil barınaklar... Yazının Devamını Oku..

 • Sevtap GÜLEN

  Sevtap GÜLEN sgulen@kesanpostasi.com

  ÇOCUKTAN GELİN Mİ OLURMUŞ? !!!

    Sevtap GÜLEN sgulen@kesanpostasi.com   Aldığım haberler doğrultusunda bu hafta konuşacağımız ana konu çocuk gelinler. Aslında hiçbir yazar yazmak istemez herhalde bu konuyu ya da konuşulsun istemez hiçbir ülke ama yaptığım araştırmalardaki rakamlar çocuk gelinlerin ilk Mısır’da ardından bizim ülkemizde en fazla olduğunu gösteriyor. Hatta 15- 19 yaş aralığında bazı ülkelerdeki kızlarda evlenme oranı; İsveç’te... Yazının Devamını Oku..

 • Sonay CAN

  Sonay CAN scan@kesanpostasi.com

  ISLAK GRİ

  Sonay CAN   Bir süredir puslu gri ve sabahlara uyanıyoruz. Sarı sonbahar kendini ıslak gri tonlardaki delinmiş gökyüzünde gösteriyor. Aslında böyle havaları severim bilir misiniz ? Hatta yemyeşil baharlardan, sımsıcak yazlardan çok severim. İnsan sıkı olur böyle havalarda. Buğulu camlar, bardaktan boşanırcasına yağan yağmurlar, insanın içini ürperten, kızların eteklerini kaldıran lodoslar, çakan şimşekler, ayaz kesen... Yazının Devamını Oku..

 • Tahsin ATAİZİ

  Tahsin ATAİZİ tataizi@kesanpostasi.com

  İSTİKLAL MARŞI

      Tahsin ATAİZİ tataizi@kesanpostasi.com   Spor yazarı değilim. Skor yazarı da olmak istemem. Maçın ruhunu, seyirci, futbolcular ve tüm sporcular ile yaşamak isterim. Ya sizler diye sormuyorum… Zira yazdıklarımı; heyecan ve duygularımı anlatabilirsem siz okuyucularımın da benimle aynı fikirde olduğunu hissediyorum sanki… Bahse konu olan maç:  FB-GS derbisiydi. Müthiş derbide; maç başlamadan atılan gol... Yazının Devamını Oku..

 • Talat ŞALK

  Talat ŞALK tsalk@kesanpostasi.com

  Elveda Rumeli!..

                Talat ŞALK     tsalk@kesanpostasi.com       İki aydan daha kısa bir sürede kaybettiğimiz vatan topraklarına hasret, katliamda hayatını kaybedenlere ve yollarda kaybolanlara rahmet, şehitlere ve kahramanlara minnet duygularımızla…   Bugünler Balkanları kaybettiğimiz sürecin başladığı günler. 8 Ekim’de Karadağ’ın savaş ilanı ile başlayan, 13 Ekim’de diğer Balkanlıların... Yazının Devamını Oku..

 • Tayfun TALİPOĞLU

  Tayfun TALİPOĞLU ttalipoglu@kesanpostasi.com

  Bu Çocuk Bizden Değil…

     Tayfun TALİPOĞLU ttalipoglu@kesanpostasi.com     Biz neden sürekli kendimizi anlatmak zorundayız? Neden hep bir şeyleri yapmadığımızı ya da yapanın biz olmadığımızı kanıtlamak zorunda kalıyoruz. Yargıç kim, savcı kim? Kendimizden nefret etmemiz gereken günahkârlar olduğumuza inandırılmışız ve sürekli tövbe etmemiz isteniyor. Biz hangi günahı işledik? Hangi yasa, hangi din, hangi toplum kurallarını çiğnedik? Kim bizim yaşam alanımızı belirlemiş de daima... Yazının Devamını Oku..

 • Tolga TURAN

  Tolga TURAN tturan@kesanpostasi.com

  YORGUN DÜŞTÜ YÜREĞİM.

   Tolga TURAN Blog Sayfa  http://tolga-turan.webnode.com.tr/ Facebook   https://www.facebook.com/ tolgatr Twitter       https://twitter.com/ Tolgatran E-mail        tolgatr35@gmail.com     Sabah artık kızıla boyanmış bu sabah. Sayısını bilemediğim kaç gecenin hesabı verildi bu gün önüme. Bu hesapta neler yoktu ki kaç gece bir çocuk gibi düşüp ağladığım mı yoksa ihanetinin bir tomurcuk gibi açıldığımı. Bugün kaç rüzgârlar esecek kaç fırtınalar kopacak içimde... Yazının Devamını Oku..

 • Tugba Civan

  Tugba Civan tcivan@kesanpostasi.com

  “Her güne bir anlam yüklemenin alışa gelmişliği”

  Tuğba CİVAN tcivan@kesanpostasi.com     Ülkemizde kadınların seçme ve seçilme hakkı tanınmasının 83.yıl dönümü. Tarihçeye şöyle bir bakarsak; Osmanlı dan başlayarak kadınların yaşama haklarını zenginleştirmek için birçok çalışmalar yapılmıştır. Cumhuriyet tarihimizde medeni kanunlarımızdaki yasalarla bu zenginlik tabiri caizse taçlandırıldı. Her ne kadar bunların yerli yerine oturması zamana çok yayılmış olsa da, günümüze baktığımızda içler acısı... Yazının Devamını Oku..

 • Ulas Demiray

  Ulas Demiray udemiray@kesanpostasi.com

  ENEZ MEKTUBU-CHP DELEGE SEÇİMLERİ VE SOL KANAT…

  ulasdemiray@gmail.com     “CHP de delege seçimleri komedisi” dediğim için serzenişte bulunan arkadaşlarım bir ölçüde haklılar. Buna komedi yerine trajedi demek belki daha uygun olur.. Sonuçta kendine solcu/sosyal demokrat diyenlerin, ya da kendilerini öyle zannedenlerin, kendi kendilerini aldatmaktan ibaret olan bu seçimlere ciddiyetle bakacak olursak bu seçimler, sol adı altında oynanan gerçek bir trajedidir. Bir... Yazının Devamını Oku..

 • Vehbi ALTUNÇUL

  Vehbi ALTUNÇUL valtuncul@kesanpostasi.com

  Yaz Kış Elinizin Altında Olsun…

  Doç.Dr. Vehbi ALTUNÇUL valtuncul@kesanpostasi.com Saygıdeğer okurlarım, bu haftaki yazımda sizlerle yıllardan beri, sağlığımız açısından çok önemli işlevlere sahip, yaz kış her daim elimizin altında olan, pazarcı kardeşlerimizin çaya çorbaya lazım diye takdim ettikleri, adını zikrettiğimde büyük bir bölümünüzün yüzünü ekşittiği bir meyve yani limon ile ilgili bazı bilgileri paylaşmak istiyorum. Özellikle sıcak günlerde limonatası ile... Yazının Devamını Oku..

 • Yaşar GÜNDEM

  Yaşar GÜNDEM ygundem@kesanpostasi.com

  Samsun Sanat Tiyatrosu’nun 17 yıllık öyküsü -1

       Yaşar GÜNDEM ygundem@kesanpostasi.com     BEN ORADA OLMALIYIM Tiyatro ile ilkokul yıllarında tanıştım. Çarşamba’ya Saray Sineması’na bir turne tiyatro gelmişti. Ailecek sinema salonunda yerimizi aldık. Salon 600 kişilikti ve tamamen doluydu. Bütün Çarşamba eşrafını salonda hatırlıyorum. Herkesin beklediği an geldi, salonun ışıkları söndü. Zifiri karanlık, korktum. Sahne ışıkları aydınlanıp birileri sahneye çıkmaya başladı.... Yazının Devamını Oku..

 • Yaşar İÇEN

  Yaşar İÇEN yicen@kesanpostasi.com

  SOSYAL MEDYA ACİL DÜZENLENMELİ!!

               Yaşar İÇEN    yicen@kesanpostasi.com   Her geçen gün biraz daha kopuyoruz akıldan ve mantıktan farkında mısınız? Koptuktan sonra bir yerlere  bağlansa beyinler pek üzülmem.  Ama o da olmuyor. Akıllar avare dolanıp duruyor çevremizde. Artık nereye ve kime çarparsa. Uzun zamandır televizyon izlemediğimi fark ettim.Televizyona  ne hacet? Sosyal medyamız var... Yazının Devamını Oku..

 • Yeşim DEGER yesimdeger@kesanpostasi.com

  HAYATA DAİR HERŞEY (Videolu)

    Yeşim DEĞER yesimdeger@kesanpostasi.com   ONLAR DAHA ÇOCUK “Oysaki ben gülmek için gelmiştim dünyaya. Sizse bütün günlerimi çaldınız gamzelerimden”. Toplumumuzun kanayan yarasıdır, küçük gelinler. İnsan müsveddelerinin para karşılığında insan müsveddesi kocalara hediye ettiği, Küçük gelinler. Oysaki, onlar daha çocuk… İlgiye, sevgiye muhtaç ana-baba kuzuları… Masumiyetin yegane temsilcileri… Geleceğin mutlu ve başarılı insanları, ülkemizin mirasçıları. Bilir... Yazının Devamını Oku..

 • Yusuf Ziya UŞAN

  Yusuf Ziya UŞAN yzusan@kesanpostasi.com

  BEŞİKTAŞ  AVRUPA’DA  TURLUYOR

      Yusuf  Ziya UŞAN yziyausan@kesanpostasi.com     Beşiktaş şampiyonlar ligi karşılaşmasında, Istanbul’da Porto ile 1-1 berabere kalarak, grubunda lider olarak bir üst tura çıkmayı garantiledi. Hemde G grubunda bir maç eksiği ile. Bu sonuç ile Beşiktaş, Türk futbol tarihinde lider olarak bir üst tura yükselen ilk takım oldu. Bu bir rekor. Kara kartal imaj... Yazının Devamını Oku..

 • Zakir TOPDUR

  Zakir TOPDUR ztopdur@kesanpostasi.com

  MHP EDİRNE MERKEZ İLÇE BAŞKANI MURAT BAYRAKTAR MAZBATASINI ALDI.

        Zakir TOPDUR ztobdur@kesanpostasi.com     14 Ocak 2014 Çarşamba günü Murat Bayraktar ve arkadaşları ile birlikte İl Seçim Müdürlüğüne giderek mazbatasını aldı. Mazbata töreninde bizzat bende bulundum. Hayırlı olsun, Allah utandırmasın. Mazbatasını aldıktan sonra MHP İl binasına geldik. Sayın Murat Bayraktar ile ileriye dönük duygu ve düşüncelerini almak için bir söyleşi yaptık.... Yazının Devamını Oku..

Arşiv

Reklam Alanı