Köşe Yazısı

 • Adnan KARAKAYA

  Adnan KARAKAYA akarakaya@kesanpostasi.com

  BÖYLE DOST OLMAZ OLSUN

           Adnan KARAKAYA   akarakaya@kesanpostasi.com     Norveç’teki NATO tatbikatında ülkemize yapılan skandalı gördük. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, düşman liderler olarak NATO tatbikatında gösterildiler. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “NATO dost ise düşman kim?” sorusu bu terbiyesizliğe en güzel bir cevap oldu. Evet, NATO bizim dostumuzsa, nasıl oluyorda iki liderimizide... Yazının Devamını Oku..

 • Ahmet AK

  Ahmet AK aak@kesanpostasi.com

  Gönüllülük

         Ahmet AK   0 533 3423055 ahmet.ak.315080@facebook.com   Keşan Önder’de pazartesi günlerinin değişmez ikinci sayfa yazarı Hüseyin Erkan öğretmenin her hafta keyifle okunan yazılarına, artık (ondergazetesi.com.tr) sayfalarından da erişilebiliyor. Feyzullah Aktan başta olmak üzere Hüseyin Erkan ile ÖNDER’in diğer yazarları Nedim Menekşe, Necdet Tezcan, Mehmet Uslu, Hilmi Dinçer, Ertuğrul Taylan, Arzu Kök,... Yazının Devamını Oku..

 • Alpcan DEMİR

  Alpcan DEMİR gencyazar@kesanpostasi.com

  Türkiye’nin Gerçeğini Anlatan Bir Mektup…

   Alpcan DEMİR ademir@kesanpostasi.com Geçenlerde Sosyal Medyada denk geldiğim yurt dışına taşınacak Türk bir çiftin Türkiyeyi anlatan mektubu. Şimdi bunu sizlerle paylaşıyorum. Bence çok güzel açıklamışlar ve bir çok insanın duygularına tercüman olmuşlar. Biz eski Türkiye’nin insanları, yeni Türkiye’yi terk ediyoruz. “Biz gidiyoruz. Artık tanınmaz halde olan, doğduğumuz bu topraklardan, doyacağımız topraklara göç ediyoruz. Gezi zamanı... Yazının Devamını Oku..

 • Bekir COŞKUN

  Bekir COŞKUN bcoskun@kesanpostasi.com

  TAMAM

  Bekir COŞKUN bcoskun@kesanpostasi.com   Her dönemin adamı olan yurttaşlara sözüm; Çok partili sisteme geçişten bu yana iktidara sahip olanlar. Sırasıyla DP, AP, MSP, MHP, ANAP, DYP, ,SAADET, AKP yaklaşık 70 sene bunun parçalı 3 senesini CHP VE DSP ki oda koalisyonlarla. Sizler nasıl oluyor da bir gram fark edemiyorsunuz. Bu gidişin sonu henüz hiç bir... Yazının Devamını Oku..

 • Binali KARTAL

  Binali KARTAL bkartal@kesanpostasi.com

  BEŞİKTAŞ FENER !

         Binali KARTAL bkartal@kesanpostasi.com Sahalarda kendini beğenmiş, züppe para çuvallarının değil de formasına aşık efsane adamların top oynadığı yıllarda… Maç kaybettiği zaman kendi cukkasının düşeceğini değil, taraftarının yüzüne nasıl bakacağını düşünen futbolcular yaşarmış… Futbolun masada değil sahada oynandığı o dönemlerde… Hem sahada, hem de saha dışında hak yemek ayıp sayılırmış… Hakemi kandırıp faul... Yazının Devamını Oku..

 • Bülent SAYLAM

  Bülent SAYLAM bsaylam@kesanpostasi.com

  Ne güzel koruyoruz ama ecdadın yadigârını (!)

    Bülent SAYLAM bsaylam@kesanpostasi.com     Çok söylenen bir söz, özellikle de son yıllarda: “ecdat yadigârı.” Evet, Keşan’da da ecdat yadigârı bir çok eser var ama işte ecdat kalksa bir görse bu yadigârlarına yaptıklarımızı görse neler neler duyardık o ecdattan kim bilir? Kısa bir süre önce Gazetemizin instagram hesabından Keşan’ın sokaklarından yaptığım paylaşımlar sırasında, ecdat yadigârına yapılan,... Yazının Devamını Oku..

 • Bülent TÜRKER

  Bülent TÜRKER bulent@kesanpostasi.com

  AFFET BİZİ NAİM. DÜNYAYI KALDIRDIN ,VEFASIZLIĞIMIZI KALDIRAMADIN

             Bülent Türker-  Hollanda/Keşan Postası   bturker@kesanpostasi.com   Naim Süleymanoğlu ile1987 yılında Türkiye ye ilk geldiği günlerde tanışmıştık. Yıllar sonra ona yapılan vefasızlığı görünce üzülmüştüm.İnsanların neden hep öldükten sonra değeri anlaşılır. Bizim kültürümüzde mi geleneğimizde mi var vefasızlık? 5 yıl önce beni sürekli meşgul eden bu konu ile ilgili güzel bir... Yazının Devamını Oku..

 • Büşra KAPLAN

  Büşra KAPLAN bkaplan@kesanpostasi.com

  Merhaba Sevgili Okuyucu.

    Büşra KAPLAN bkaplan@kesanpostasi.com Hiç kaybettiğin oldu mu hayatta? Bir nesneyi,bir adresi,bir kişiyi ya da bir yakınını değil.Kendini… Kaybettikçe yittiğini, bittiğini hissettin mi? Aynalara bakamadığın,yerinden kalkamadığın,uyuyacağını sanıp uykuya dalamadığın zamanı unuttuğun ve farkındalığın farkına varamadığın… Çaresizce çare aradığın oldu mu? Ya da çare kelimesinin başına sonuna sıfatlar,tanımlar,yüklemler koyamadığın? Delirdiğini zannedersin. Artık hiçbir şey yapamayacağım çığlıkları... Yazının Devamını Oku..

 • Çiler Karataş

  Çiler Karataş ckaratas@kesanpostasi.com

  GERÇEKTEN ÖZGÜRLEŞMEK

   Çiler KARATAŞ ckaratas@kesanpostasi.com   Gerçek özgürlük evrensel düzeyde gerçekleşmektedir. O dış dünyayla ilgili değil iç dünyayla ilgilidir. Gerçek özgürlük her türlü ideolojiden, öğretiden, felsefeden ve şartlanmadan özgürleşmek demektir. Dünyevi özgürlükler bir nevi prangadır. Önce insana belirli bir ideoloji dayatılır ve zihni koşullandırılır sonra da bu koşullandırmalardan kurtuluş yolu gösterilir. Bu köleleştirmenin başka bir yöntemidir. Önce... Yazının Devamını Oku..

 • Erdal AKSOY

  Erdal AKSOY eaksoy@kesanpostasi.com

  SİYASET

        Erdal AKSOY eaksoy@kesanpostasi.com     Siyasette, dünya siyasetinden anlaşılamayacak kadar farklı, anlayışlarından fersah fersah uzaktayız. Bizimkilerin kendilerine has usulleri, kuralları, yöntemleri var. Her siyasi patinin tüzüğü var. Okuyanı, riayet edeni var mı? Yok. Kuruluş amaçları çok iyi dikte edilmiş. Kişilere özel hizmet ettiği, ettirildiği hususunda şikâyet var mı? Var. Ancak birileri mağdur... Yazının Devamını Oku..

 • Erdoğan Demir

  Erdoğan Demir erdodandemir@kesanpostasi.com

  AL KOYUNU VER OYU

      Erdoğan DEMİR edemir@kesanpostasi.com   Son günlerde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba’nın ülkenin gündemine getirdiği  “Köyüne Dön 300 Koyunu Al” şeklindeki açıklaması ile bazı konulara dikkat çekmek istiyorum. Ben şunu belirtmek istiyorum, hükümetin bu kararı açıklaması bana göre vatandaşa yönelilk bir rüşvettir. Bunu gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini tabi önümüzdeki aylarda göreceğiz. Hükümet bunu Türkiye... Yazının Devamını Oku..

 • Ergun OSKAY

  Ergun OSKAY eoksay@kesanpostasi.com

  Yaşamın Kıyısından Bir Portre ve Öykü…

         Ergun OSKAY eoskay@kesanpostasi.com   Bisikletli gezgin. 1961 Ankara doğumlu. Emekli. Evli. Bir kız çocuk babası. İlk bisikletim ile tanışmam 9 yaşımda babamın karne hediyesi olarak aldığı Pinokyo bisiklet ile olmuştur. Bu zamandan sonra bisiklet den hiç kopmadım. İleriki yıllarda polo üç vites ile bisiklete bindim. 48 senedir bisiklet kullanıyorum. Profesyonel olarak 14... Yazının Devamını Oku..

 • Erhan İMAMOĞLU

  Erhan İMAMOĞLU eimamoglu@kesanpostasi.com

  “GEÇMİŞİN MUHASEBESİNİ YAPARAK SANDIK BAŞINA GİDELİM”

        21 Eylül de yeni bir dönemin başlangıcı için 20 Eylül, pazar günü sandık başına gidiyoruz. 20 Eylül’de yapılacak milletvekili seçimleri öncesinde Batı Trakya Türk seçmeni olarak bilinçli bir şekilde Kime? Neden? oy kullanacağımızı idrak ederek gitmeli bunun yanında da siyasilerin oy avcılığı için kullandığı üsluba dikkat etmeleri gerekli!!! Yıllardır ülkede ekonomik krizle... Yazının Devamını Oku..

 • Ferit Ömeroğlu

  Ferit Ömeroğlu fomeroglu@kesanpostasi.com

  Kadıköy Sahilinden O Ses Türkiye’ye

  Ferit ÖMEROĞLU omeroglu@kesanpostasi.com Aslında her şey enerji, heyecan, adrenalin ve spontanlığa alışılmış olmayı farklı boyutta yaşamaktan ibaret.. Bir de üstüne insan kendi yapısı gibi çalışma arkadaşları bulunca ortaya çok farklı, çok spesifik bir sistem çıkabiliyor. Sistem dediğime bakmayın, en büyük sistem ; sistemsizlik aslında.. Dün saat 16.00 civarı.. Soğuk bir kış döneminde güneşin kendini hissettirdiği... Yazının Devamını Oku..

 • Fethi AKAR

  Fethi AKAR fakar@kesanpostasi.com

  Çöküşleri Yükselişlerinden Daha Hızlı Olacak

      Fethi AKAR fakar@kesanpostasi.com     “Olağanüstü güvenlik önlemlerinin alındığı mekana geldik. Görevliler deyim yerindeyse kuş uçurtmuyorlardı. Doğal olarak kapıdan geçen herkes  not alındı. İçeri girdik. Ezan okundu  orucumuzu açtık. Beyefendi güvenlik şeridi çekilmiş bölgenin öteki tarafında yemeğini yiyordu. Sağıma soluma baktım. Arka taraflarda masaların boşaldığını gördüm. Sigara içmeye çıkmışlardır diye  düşündüm. Yanlış düşünmüşüm.... Yazının Devamını Oku..

 • Görkem YüCE

  Görkem YüCE gyuce@kesanpostasi.com

  17 Nisan ile 6 Eylül arası Satrun Retro’sunun Etklileri…

      Görkem YÜCE    Karma Astrolog gyuce@kesanpostasi.com     17 Nisan ile 6 Eylül arası Satrun Retro’sunun burçlara, yükselen burçlara ve Ay burçlarına olan etkileri: KOÇ Tamamlamanız gereken kariyerle,işle veya aile büyükleri Anne gibi figürlerle karmadan getirdiğiniz yarım kalmış konularda zorlanmalar yasayarak sorgulama süreci geçireceksiniz.Yarım kalmış işleri adaletli bir şekilde tamamlarsanız yolunuz açılacak ve... Yazının Devamını Oku..

 • Gül Demirkan

  Gül Demirkan gdemirkan@kesanpostasi.com

  Kadın Olmak…

        Gül Demirkan  gdemirkan@kesanpostasi.com     Değerli okurlarım, İnsanlığın geçmişi ne kadar eskiyse, kadınların yaşadığı zorluklar da o kadar eskidir. Kadın olmak her dönemde fedakarlık ve sıkıntıları içinde barındırmıştır. Ne yazıktır ki son dönemlerde özellikle ülkemiz genelinde kadına yönelik taciz, psikolojik ve fiziksel şiddet kabul edilemeyecek boyuta ulaşmıştır.2017 yılında 409 kadın öldürüldü. Kadın... Yazının Devamını Oku..

 • Gülseren ŞENYÜZLÜ

  Gülseren ŞENYÜZLÜ gsenyuz@kesanpostasi.com

  Başarısız mı dedin, arttıralım o zaman

  GÜLSEREN ŞENYÜZLÜ gsenyuzlu@kesanpostasi.com         Bir çocuğun duası: ‘’Sevgili Tanrı, babama kalsa hayatta en güzel günler çocuklukmuş. Sürekli okula gidip ders yapmanın, televizyonda hiçbir şey seyredememenin neresi güzel? Ne olur, bunu babama anlatır mısın?   Sanıyorum bu dua yabancı gelmedi. Bir zamanlar hepimiz böyle düşündük. Ders çalışmak omuzlarımızda bir yüktü. Şimdi meslek sahibiyiz.... Yazının Devamını Oku..

 • Halil İYNELİ

  Halil İYNELİ hiyneli@kesanpostasi.com

  YUSUF GİBİ

          Halil İYNELİ  hiyneli@kesanpostasi.com Yusuf misali Züleyha hüsnünü. Misafir edeli yüreğimize, Sevdamız yetim,imkansız ve yalnız, Mutluluğumuzu ödünç vereli,haketmeyenlere. Dudaklarımızda acı bir gülümseme.        Yolları çoktan tüketmişiz ömrümüz gibi,        Gemileri ateşe vermişiz nice zamandır.        Allı pullu düşlerimiz başaklar gibi sararırken,        Yüreğimizin zindanlarında feryatlarımız,... Yazının Devamını Oku..

 • Hasan ÖZKAN

  Hasan ÖZKAN hozkan@kesanpostasi.com

  KANMA DOSTUM SAKIN ALDANMA

     Hasan ÖZKAN (Şık Hasan) hozkan@kesanpostasi.com     KANMA DOSTUM SAKIN ALDANMA Kanma dostum sakın aldanma… Burası yalan dünya!!! Ömrünü çarkında boşa çevirir Baharın birden kış olur Aldanırsın Kalbine bir sevgi ateş damlatır O sevginin peşinden koşturur Yorulursun Kırılır kanadın yerinden kalkamazsın Kanma dostum! Sakın aldanma Kimseler anlamaz olur halinden Tertemiz kalbini küle çevirir Yanarsın... Yazının Devamını Oku..

 • Hilmi Dincer hdincer@kesanpostasi.com

  GARP CEPHESİNDE YENİ BİR ŞEY YOK..

  Hilmi DİNÇER  hdincer@kesanpostasi.com   Yukarıya aldığım başlık, Erique Maria Remarque ‘ın bir romanının ismidir.Ben bu sözleri çok seviyor ve birçok sohbetlerimde kullanıyorum.Yazar bu eserinde; ikinci dünya savaşı esnasında bir cephede geçen olayları anlatmaktadır.İnsan ilişkilerinin ,insan değerlerinin yaşamsal açıdan ne kadar önemli olduğu ve hatta her şeye rağmen insanların yaşama hakkına sahip olmaları gerektiği, inancından hareketle... Yazının Devamını Oku..

 • Kemalettin DİRİK

  Kemalettin DİRİK kdirik@kesanpostasi.com

  İstanbul TÜFAD İftar Yemeği…

    Kemalettin DİRİK kdirik@kesanpostasi.com TÜFAD geleneksel iftar yemeği antrenörlerin aile ve yakınları , eski hakemlerin katılımı ile 1453 Topkapı Sosyal tesislerinde gerçekleştirildi.       Sevgili antrenörlerimiz bir yılda birde olsa bu mübarek ayda bir araya gelip fikir alış verişi ve hasret giderme olanağını buldular. Ancak  camilerde imamların dediği gibi, ‘cumadan cumaya ,bayramdan bayrama  sizi görmek yetmez,sizi... Yazının Devamını Oku..

 • Levent SARAY

  Levent SARAY lsaray@kesanpostasi.com

  Muzaffer İzgü’nün Ardından…

    Levent Saray lsaray@kesanpostasi.com     Muzaffer İzgü gibi.. Işığın peşinden koşmalı insan, Gemileri yakmalı, aydınlanma uğruna. Karanlığı, karanlığı yırtmalı, Çilelerle boğuşmalı, aydınlanma uğruna. Savaşmalı cehaletle, yoksullukla, Dolaşmalı kent kent, aydınlanma uğruna. Çocukları, gençleri kucaklamalı, Güneşe döndürmeli , aydınlanma uğruna. Okumalı, söylemeli ve yazmalı, Mürekkep dile gelmeli, aydınlanma uğruna. Sevgiyle, mütevazi yaşamalı, Barışı haykırmalı, aydınlanma uğruna.... Yazının Devamını Oku..

 • Levent SEÇER

  Levent SEÇER lsecer@kesanpostasi.com

  KARANLIK HER YERİ KAPLAMASIN…

  Prof. Dr. Levent SEÇER lsecer@kesanpostasi.com Okumayan okuduğunu anlamayan duymayan sağır kör bir toplum nasıl gerçekleri görebilir anlayabilir?  24 Haziran da bari uyansalar uyandırsak kendi geleceğini ve çocuklarının geleceğinin önemini bir kere olsun görebilse. Ama bizim görevimiz, okuduğu kitabın içinde yazan kaybedilmiş gerçeklerin ona bir yumruk gibi inmesini göstermek anlatmaktır,  şimdi onu uyuduğu uykudan uyandıramıyorsak bunca çabamız... Yazının Devamını Oku..

 • Melis Sıla BERBER

  Melis Sıla BERBER msberber@kesanpostasi.com

  BİRAZ  İSYAN BİRAZ ENGEL TANIMAMAZLIK

      Melis Sıla BERBER msberber@kesanpostasi.com   Aylar geçti…Bu yazıyı kaleme almak için hazır olmayı çok bekledim hala hazır mıyım bilmiyorum.Ama onurlandırmam gereken ufak bi kahraman , yüreği kocaman bi adam var.Kısacası içimi kemirmesi biraz olsun hafiflesin diye yapmalıyım dedim ve başladım. Size bu yazıyı okuduğunuz zaman yapmaMAnız gereken  bi kaç şeyi yazmakla başlayayım önce;... Yazının Devamını Oku..

 • Meral FİLİZ

  Meral FİLİZ mfiliz@kesanpostasi.com

  Anneme

       Meral FİLİZ mfiliz@kesanpostasi E-mail: merlinmf@hotmail.com Facebook: Meral Ateş F Twitter : @HayvanLilith     Bir annesi olmalı insanın.. Bir seveni, merak edeni Biraz geciktiğinde merak edip arayanı Nerede olduğunu soranı Bunun için telefonun kulaklığı hep bir kulağımda olurdu Şimdi saatlerce sokakta dolaşsam Düşsem kalsam bir yerlerde O telefon çalmaz oldu Odalara kapansam Başımı... Yazının Devamını Oku..

 • Muhsin DURUCAN

  Muhsin DURUCAN mdurucan@kesanpostasi.com

  MİLLETVEKİLİ YEMİNİ

        Muhsin DURUCAN mdurucan@kesanpostasi.com     “Bir ulusun büyüklüğü, Nüfusun çokluğu ile değil, akıllı ve erdemli kişilerin sayısıyla ölçülür.” Viktor Hugo   07.11.1982 tarihli ve 2709 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 81. maddesinde yer alan yemin metniyle saatlerce gerçekleşen ant içme töreni, aşağıdaki sözcüklerden oluşmaktadır.   “ Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin... Yazının Devamını Oku..

 • Mustafa CULCU

  Mustafa CULCU mculcu@kesanpostasi.com

  ‘Bebek Fenerbahçe’yi doğradı’

    Mustafa ÇULCU mculcu@kesanpostasi.com Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu rövanş maçında karşılaştığı Braga önünde hayal kırıklığına uğrarken, hakem Ivan Bebek sahanın en çok tartışılan isimleri arasında yer aldı. Ivan Bebek’in performansını değerlendiren Merkez Hakem Kurulu eski başkanı Mustafa Çulcu, “Hakemlik yapmadı, rezildi. Resmen Fenerbahçe’yi doğradı” dedi.Braga’nın ilk golünü atan Ahmed Hassan’ın ofsayt olduğunu... Yazının Devamını Oku..

 • Mustafa FINDIK

  Mustafa FINDIK mfindik@kesanpostasi.com

  BENİ ENGELLİ GÖRMEYEN TEK KADINA(ANNEME)

   Mustafa FINDIK mfindik@kesanpostasi.com         Bana aşık olan tek kadınsın sen, hiçbir karşılık beklemeden elim, ayağım, kaşım, gözüm ve konuşamayan ağzıma kulak olan sen. Babam 2 metre boyunda kapı gibi bir adam, bana aşık olan tek kadın olan annem ise 1.57 metre boyunda. Bense ne yazık ki babama çekmişim boy olarak ne güzel... Yazının Devamını Oku..

 • Mustafa İŞÇİMEN

  Mustafa İŞÇİMEN mustafaiscimen@kesanpostasi.com

  “Kalkındırmama Ajansı”

  KALKINDIRMAMA   AJANSI !       Mustafa İŞÇİMEN miscimen@kesanpostasi.com Değerli Kamoyunun dikkatine  !              Ben Mustafa İŞÇİMEN ; Bu bölge için projeler üreten,bölge turizmine marka değerler kazandıran ,gece ve gündüzünü harcayan,sağlığını , bazen de maddiyatını kaybeden ve gerekirse halende kaybetmeye hazır olan ben ; artık proje üretmeyeceğim.              2011 yılında TRAKYA KALKINMA AJANSI  adı altındaki... Yazının Devamını Oku..

 • Nazmi METİN

  Nazmi METİN nmetin@kesanpostasi.com

  Hamdi Baba ve Günümüzün kıytırık zenginleri!

  NazmiMETİN nmetin@kesanpostasi.com     Bizim Uzunköprü, zenginlik anlayışında da çok değişti çoooook!.. Örneğin, eskiden parayı bulan hastane, okul yaptırır, hayır işlerdi.. Günümüzde parayı bulan kıytırık mühendis bile Ali Ağaoğlu’ndan ev alıyor. Ya da her açıdan yoksunluğun tam göbeğine gösteriş budalılığı mabeti gibi villa dikiyor.   AKP’nin gelişiyle hayır ve şer kavramlarının da anlam değiştirmesinden olsa... Yazının Devamını Oku..

 • Nur KURT

  Nur KURT ndunyasi@kesanpostasi.com

  Eğer Anneysen

           Nur KURT ndunyasi@kesanpostasi.com   Eğer anneysen hayatın ne kadar zorlu olduğunu hataların ne kadar telafisiz olduğunu her gecen günün biraz daha acı olduğunu öğreneceksin. Küçükken sende karanlıktan korkardın her çocuk gibi o zamandan bu zamana değişmeyen tek şey karanlıktaki sessiz ağlamalar. Küçükken korkudan büyükken kimse görmesin diye gizlice ağlamaları bileceksin. Eğer... Yazının Devamını Oku..

 • Nurullah AYDIN

  Nurullah AYDIN naydin@kesanpostasi.com

  YÖNETİM, ALGI VE STRATEJİK AKIL

   naydin@kesanpostasi.com   Dünya’da yeni düzen arayışları görüşmeleri anlaşmaları sürerken, Türkiye içte kaosun dağınıklığın umutsuzluğun girdabına sürüklenmiş durumda. Kifayetsiz muhterislerin din istismarcılığı, çıkar sağlama, hırsızlığı yandaşlarla paylaşım algısı, muhalefetin dağınıklığı sonucu karamsarlık ülke de egemen durumda.   Oysa Türkiye; yüzyıllar boyunca başta Anadolu, Ortadoğu, Balkanlar ve Kuzey Afrika’da, barışın, huzurun, adaletin temsilcisi olmuştur. Farklı dine mensup... Yazının Devamını Oku..

 • Olay TAN

  Olay TAN otan@kesanpostasi.com

  “İNADINA BARIŞ İNADINA SEÇİM!!

  otan@kesanpostasi.com   Kanlı pazarı ve kanlı 1 Mayıs katliamlarını yaşayan bir gazeteci olarak Ankara’nın merkezinde kanlı Cumartesi katliamı içim kan ağlayarak izledim.katliamların ne olduğunu yaşayan olarak orada can pazarını hissettim 1500 kilometre uzaklıktan.bu katliamı yapanları lanetliyorum.Yaptıranlardan ise adalet hesap sormazsa Allah hesap soracak. Ankara garının önünde peşi sıra patlayan iki canlı bomba 128 insan barış... Yazının Devamını Oku..

 • Osman COŞKUN

  Osman COŞKUN osmancoskun22@kesanpostasi.com

  Kendimden Kendime 2

      Osman COŞKUN ocoskun@kesanpostasi.com   Ben: Uzun zamandır görüşemedik! Nasılsınız, hayat nasıl gidiyor? Osman Coşkun: Evet, uzun zamandır görüşemedik. Uzun zamandır kendimde değildim çünkü. Neyi nereye koyacağım husunda kafamda deli sorular dolanmaktaydı. Uzun zamandır yazı yazmak için bilgisayar karşsına dahi geçmedim. Hâl böyle olunca, görüşmemiz de çok mümkün olmadı sanırım. Çünkü, sen de biliyorsun,... Yazının Devamını Oku..

 • Recebiye Çatak Sezer

  Recebiye Çatak Sezer rcataksezer@kesanpostasi.com

  Bocuk gecesi…. 

  Şimal Yıldızı Recebiye ÇATAKSEZER rcataksezer@kesanpostasi.com   Var mı aranızda duyanınız bileniniz? Bocuk nedir kelime anlamı olarak bilmiyorum bildiğim tek şey Balkanlardan gelen atalarımın bu geleneği beraberinde getirmiş olmaları .. Çocukluğumda rahmetli Aşşe ninem yeni yıla girdikten birkaç gün sonra tarihini tam anımsamıyorum aklımda kalan yılın en soğuk gecesi bu gece derdi bir telaşla başlardı sabahtan... Yazının Devamını Oku..

 • Saide YAPICI

  Saide YAPICI syapici@kesanpostasi.com

  TÜRK YUNAN İLİŞKİLERİNDE UZLAŞI POLİTİKASI    

  Saide YAPICI syapici@kesanpostasi.com Batı Trakya Türklerinin 1923 Lozan Antlaşması”ndan günümüze uzanan birikmiş ve ertelenmiş sorunları Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan”ın 65 yıl sonra Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopoulos”u ziyareti ile iki ülke arasındaki meselelerin tekrar gündeminde yer almasına sebep oldu.  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Yunan hükümeti tarafından tanınan Batı Trakya Türklerinin haklarının Lozan Andlaşması”nda ulusal... Yazının Devamını Oku..

 • Sedat AYDEMİR

  Sedat AYDEMİR saydemir@kesanpostasi.com

  Varoş Kaldırımlarında A Politik Adımlar

  Sedat AYDEMİR saydemir@kesanpostasi.com   Altı kocaman  kalın  bir  taş olan kentimizin jeolojik yapısı  bir  yana ağır sanayisiz, küçük esnafa dayalı memur  ve  ücretli çalışan  kenti  olma  kimliği  ile  yer  aldığı  bu  coğrafyada yaşayan  bir kentli  olarak, aklımda borçlarım,hedeflerim,radevular  ve işler çerçevesinde yaşadığım  yerin caddelerini adımlıyorum.Saat öğleye  yaklaşıyor. Kentimizin çok  işlek caddelerinden birindeyim.Parlak vitrinlerin  olduğu, piyasanın  nabzının  attığı... Yazının Devamını Oku..

 • Selma Karaca GÖKÇE

  Selma Karaca GÖKÇE skaracag@kesanpostasi.com

  KÖŞEMİ SEVİYORUM

   Selma Karaca GÖKÇE skaracagokce@kesanpostasi.com   Uzun bir aradan sonra merhaba. Son yazımı 2015’te paylaştıktan sonra, Keşan Postası’ndaki yoluma Tekirdağ’dan yolladığım haberlerle devam ettim. Ancak makale yazmak bambaşka bir keyif; içimi dökmenin, yaşamımdan kesitleri paylaşmanın keyfini bu akşam ilk kez özlediğimi hissetim. Yazmadığım günlerde de boş durmadım, neler başardım neler… Neler mi? Geriye baktığımda yapacaklarımın arasında... Yazının Devamını Oku..

 • Şenol KOCATEPE

  Şenol KOCATEPE skocatepe@kesanpostasi.com

  Öküze Kravat Takmanın Alemi Yok

      Şenol KOCATEPE skocatepe@kesanpostasi.com       Biz 3 kişiyiz; Ben…Keyfim ve Kâhyası…   Kimse pahalıdan satmasın kendini, biz biliriz herkesin indirimli günlerini…   Gidene üzülme başkasına gidiyordur?   Gelene sevinme başkasından geliyordur…   Biz 3 kişiyiz; Ben; Keyfim… Ve kahyası…   Beni tanıyan bilir. Bilen anlar. Anlayansa susar… Anlamayan uzar….   Ayık ol... Yazının Devamını Oku..

 • Şeref ALDANMAZ

  Şeref ALDANMAZ saldanmaz@kesanpostasi.com

  Adımını At

  Şeref ALDANMAZ  saldanmaz@kesanpostasi.com   Değerli Okuyucular, www.kesanpostasi.com sitesinde bu ilk yazımda sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. İşte sizlere ilk yazımı sunuyorum. Malum, bahar geldi. Hava yavaş yavaş ısınıyor. Bu dönemde insanlar bahar rehaveti ile bahar yorgunluğunu da hisseder. Bu yorgunluk sadece yetişkinleri değil çocukları da etkiler. Şu sıralar sınavlarıyla boğuşan yavrularımızın üzerine bir de bahar... Yazının Devamını Oku..

 • Sevgi ÖZBAY

  Sevgi ÖZBAY sozbay@kesanpostasi.com

  Nejat İşler’in köpeğini zehirlediler!

             Sevgi ÖZBAY      sozbay@kesanpostasi.com     Tedavisine yoğun bakımda devam edilen Nejat İşler’in Bodrum Gümüşlük’te sahiplendiği Lodos isimli köpeğin belediye ekiplerince zehirlendiğini üzüntü ile  öğrendim. Yazıklar olsun o belediyeye,hizmet cana can katmak için verilir,canları yok etmek içn değil. Bu nasıl bir uygulamadır bunun neresi kanun ,MARİFET öldürmek değil barınaklar... Yazının Devamını Oku..

 • Sevtap GÜLEN

  Sevtap GÜLEN sgulen@kesanpostasi.com

  ÇOCUKTAN GELİN Mİ OLURMUŞ? !!!

    Sevtap GÜLEN sgulen@kesanpostasi.com   Aldığım haberler doğrultusunda bu hafta konuşacağımız ana konu çocuk gelinler. Aslında hiçbir yazar yazmak istemez herhalde bu konuyu ya da konuşulsun istemez hiçbir ülke ama yaptığım araştırmalardaki rakamlar çocuk gelinlerin ilk Mısır’da ardından bizim ülkemizde en fazla olduğunu gösteriyor. Hatta 15- 19 yaş aralığında bazı ülkelerdeki kızlarda evlenme oranı; İsveç’te... Yazının Devamını Oku..

 • Sonay CAN

  Sonay CAN scan@kesanpostasi.com

  ISLAK GRİ

  Sonay CAN   Bir süredir puslu gri ve sabahlara uyanıyoruz. Sarı sonbahar kendini ıslak gri tonlardaki delinmiş gökyüzünde gösteriyor. Aslında böyle havaları severim bilir misiniz ? Hatta yemyeşil baharlardan, sımsıcak yazlardan çok severim. İnsan sıkı olur böyle havalarda. Buğulu camlar, bardaktan boşanırcasına yağan yağmurlar, insanın içini ürperten, kızların eteklerini kaldıran lodoslar, çakan şimşekler, ayaz kesen... Yazının Devamını Oku..

 • Tahsin ATAİZİ

  Tahsin ATAİZİ tataizi@kesanpostasi.com

  Bertaraf mı Olduk?

      Tahsin ATAİZİ tataizi@kesanpostasi.com   Son günlerde muhalefete/vatandaşlara karşı provakatif olaylar sergilenmesi (Hatta şehit Anaları da kullanılarak…) Muhalefet Partilerine; miting alanlarını kısıtlayıcı hatta yasaklayıcı olarak olmayan kuralların uygulanmasına… ( Örnek: Meral AKŞENER’in sultan Ahmet Meydanı mitingini engelleyici… Vs. “Demokrasi ve Özgürlük bu mu?” diyor karşıt görüşlü olabilen VATANDAŞ Ben de; ( TBMM TABUR Komutanlığımda; ... Yazının Devamını Oku..

 • Talat ŞALK

  Talat ŞALK tsalk@kesanpostasi.com

  ÇANAKKALE SAVAŞLARI

  Talat ŞALK tsalk@kesanpostasi.com   Tarihimiz savaşlarda kazanılan zaferlerle doludur. Atilla’nın her iki roma imparatorluğunu haraca bağladığını, Göktürk Kağanlığının, Asya hâkimiyetinin, Selçuklu zaferlerini saymasak dahi Osmanlı döneminde kazandığımız zaferler milletimiz için övünç vesilesidir. Kosova savaşlarında Niğbolu’da karşımızda tek bir devletin ordusu yoktu. Bu savaşlarda birleşik Avrupa ordularına karşı savaşmıştık. Niğbolu’da karşımızda savaşanlar içinde Fransız şövalyeleri ve... Yazının Devamını Oku..

 • Tayfun TALİPOĞLU

  Tayfun TALİPOĞLU ttalipoglu@kesanpostasi.com

  Bu Çocuk Bizden Değil…

     Tayfun TALİPOĞLU ttalipoglu@kesanpostasi.com     Biz neden sürekli kendimizi anlatmak zorundayız? Neden hep bir şeyleri yapmadığımızı ya da yapanın biz olmadığımızı kanıtlamak zorunda kalıyoruz. Yargıç kim, savcı kim? Kendimizden nefret etmemiz gereken günahkârlar olduğumuza inandırılmışız ve sürekli tövbe etmemiz isteniyor. Biz hangi günahı işledik? Hangi yasa, hangi din, hangi toplum kurallarını çiğnedik? Kim bizim yaşam alanımızı belirlemiş de daima... Yazının Devamını Oku..

 • Tolga TURAN

  Tolga TURAN tturan@kesanpostasi.com

  YORGUN DÜŞTÜ YÜREĞİM.

   Tolga TURAN Blog Sayfa  http://tolga-turan.webnode.com.tr/ Facebook   https://www.facebook.com/ tolgatr Twitter       https://twitter.com/ Tolgatran E-mail        tolgatr35@gmail.com     Sabah artık kızıla boyanmış bu sabah. Sayısını bilemediğim kaç gecenin hesabı verildi bu gün önüme. Bu hesapta neler yoktu ki kaç gece bir çocuk gibi düşüp ağladığım mı yoksa ihanetinin bir tomurcuk gibi açıldığımı. Bugün kaç rüzgârlar esecek kaç fırtınalar kopacak içimde... Yazının Devamını Oku..

 • Tugba Civan

  Tugba Civan tcivan@kesanpostasi.com

  “Her güne bir anlam yüklemenin alışa gelmişliği”

  Tuğba CİVAN tcivan@kesanpostasi.com     Ülkemizde kadınların seçme ve seçilme hakkı tanınmasının 83.yıl dönümü. Tarihçeye şöyle bir bakarsak; Osmanlı dan başlayarak kadınların yaşama haklarını zenginleştirmek için birçok çalışmalar yapılmıştır. Cumhuriyet tarihimizde medeni kanunlarımızdaki yasalarla bu zenginlik tabiri caizse taçlandırıldı. Her ne kadar bunların yerli yerine oturması zamana çok yayılmış olsa da, günümüze baktığımızda içler acısı... Yazının Devamını Oku..

 • Ulas Demiray

  Ulas Demiray udemiray@kesanpostasi.com

  ENEZ MEKTUBU

  Ulaş  DEMİRAY  ulasdemiray@gmail.com   BAŞIMIZA BİR ÇOBAN MI GEREKİYOR?     Bayramda iki gün İstanbul’daydım.. Seçim afişleri, çadırları, pankartları ve sloganları ile tüm partiler 24 haziran seçimleri için son gayretleri ile çalışıyorlar.. İstanbul önemli. İstanbul Türkiye demek…  “İstanbul’u alan Türkiye’yi alır” demek yanlış olmasa gerek. *** Gezdiğim yerlerde Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın afiş ve pankartlarındaki... Yazının Devamını Oku..

 • Vehbi ALTUNÇUL

  Vehbi ALTUNÇUL valtuncul@kesanpostasi.com

  Yaz Kış Elinizin Altında Olsun…

  Doç.Dr. Vehbi ALTUNÇUL valtuncul@kesanpostasi.com Saygıdeğer okurlarım, bu haftaki yazımda sizlerle yıllardan beri, sağlığımız açısından çok önemli işlevlere sahip, yaz kış her daim elimizin altında olan, pazarcı kardeşlerimizin çaya çorbaya lazım diye takdim ettikleri, adını zikrettiğimde büyük bir bölümünüzün yüzünü ekşittiği bir meyve yani limon ile ilgili bazı bilgileri paylaşmak istiyorum. Özellikle sıcak günlerde limonatası ile... Yazının Devamını Oku..

 • Yaşar GÜNDEM

  Yaşar GÜNDEM ygundem@kesanpostasi.com

  Samsun Sanat Tiyatrosu’nun 17 yıllık öyküsü -1

       Yaşar GÜNDEM ygundem@kesanpostasi.com     BEN ORADA OLMALIYIM Tiyatro ile ilkokul yıllarında tanıştım. Çarşamba’ya Saray Sineması’na bir turne tiyatro gelmişti. Ailecek sinema salonunda yerimizi aldık. Salon 600 kişilikti ve tamamen doluydu. Bütün Çarşamba eşrafını salonda hatırlıyorum. Herkesin beklediği an geldi, salonun ışıkları söndü. Zifiri karanlık, korktum. Sahne ışıkları aydınlanıp birileri sahneye çıkmaya başladı.... Yazının Devamını Oku..

 • Yusuf Ziya UŞAN

  Yusuf Ziya UŞAN yzusan@kesanpostasi.com

  BEŞİKTAŞ  AVRUPA’DA  TURLUYOR

      Yusuf  Ziya UŞAN yziyausan@kesanpostasi.com     Beşiktaş şampiyonlar ligi karşılaşmasında, Istanbul’da Porto ile 1-1 berabere kalarak, grubunda lider olarak bir üst tura çıkmayı garantiledi. Hemde G grubunda bir maç eksiği ile. Bu sonuç ile Beşiktaş, Türk futbol tarihinde lider olarak bir üst tura yükselen ilk takım oldu. Bu bir rekor. Kara kartal imaj... Yazının Devamını Oku..

 • Zakir TOPDUR

  Zakir TOPDUR ztopdur@kesanpostasi.com

  MHP EDİRNE MERKEZ İLÇE BAŞKANI MURAT BAYRAKTAR MAZBATASINI ALDI.

        Zakir TOPDUR ztobdur@kesanpostasi.com     14 Ocak 2014 Çarşamba günü Murat Bayraktar ve arkadaşları ile birlikte İl Seçim Müdürlüğüne giderek mazbatasını aldı. Mazbata töreninde bizzat bende bulundum. Hayırlı olsun, Allah utandırmasın. Mazbatasını aldıktan sonra MHP İl binasına geldik. Sayın Murat Bayraktar ile ileriye dönük duygu ve düşüncelerini almak için bir söyleşi yaptık.... Yazının Devamını Oku..

Arşiv

Reklam Alanı