TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 356.636
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 29.643
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 215
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 31.467
Kültür Sanat

KEŞAN SANAT HİZMETE GİRDİ

  Sahipliğini Gülcan Kale’nin yaptığı Keşan Sanat 24 Eylül 2021 Cuma günü düzenlenen törenle hizmete açıldı. Saat 15.00’te gerçekleşen açılışa, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü..

 

Sahipliğini Gülcan Kale’nin yaptığı Keşan Sanat 24 Eylül 2021 Cuma günü düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Saat 15.00’te gerçekleşen açılışa, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Şapçı, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, MHP Keşan İlçe Başkanı Adnan İnan, Ali Osman Kale, Kadir Kale, Evrim Kale ve Gülcan Kale ile çok sayıda sanatsever katıldı.


Açılış öncesi konuşan Helvacıoğlu, “Bugün anlamlı bir işletmenin kurdelasını keseceğiz. Gerçekten çok önemli olduğuna her biriniz şahit oluyorsunuz. Burası para kazanmaktan çok, bir eseri korumak bir değere değer katmak, Keşan’ı markalaşmaktan Keşan’ı daha ileri taşımak için harcanan bir alın teri var. Keşan’da 40 tane arkamızdaki tescilli eseri yine bu şekilde restore edip Keşan’ın değerine turizmine, milli değerine kazandırmak, ekonomisine demeyeceğim çünkü ekonomi için yola çıkılmadı. Bu eseri birazdan size de o kadar çok beğeneceksiniz ki hem gurur duyacaksınız hem örnek bir eser olacak. Daha geri kalan 39 eser var bunlar sahipleri tarafından, belediye tarafından, hükümet, devlet tarafından valilik tarafından el atılmalı diye düşünüyorum. Böyle eserleri korumanın anlamı işte biraz da içine girdiğinizde daha iyi anlayacaksınız. Keşan’ın daha ileriye taşınmasını istiyorsak bu ve bunun benzeri tarihini geleceğini taşıyan bu değerleri korumamız gerektiğini aslında hepimiz biliyoruz ve bu eserin dışında hep beraber Keşan Belediyesi Meclis yapısıyla Kent Müzesi yolculuğumuza çıktığımıza şahit oluyorsunuz. Seçimlere girerken hem Şenol arkadaşım hem ben dedik ki burası müze olmalı. Müze için çaba sarf ettik, belediye meclisimizdeki her meclis üyemizde buna taraftar oldu. Orayı da restore ediyoruz, 1 yıl içinde orayı da kazanacağız. Hersekzade Ahmet Paşa da bir tarihimiz, başka tarihimiz yok. Az önce Edirne’den geliyorum. Açık hava müzesi ama Keşan’da maalesef bu tür kıymetlilerimiz çok az. Hersekzade Ahmet Paşa da gayretlerimizle tadilata giriyor. Bir Keşan hamamız ve bir de 39 tane sahipli tescilli eserimiz kalıyor. İnşallah sahiplerinin de bizim yıl göstermemiz kaydıyla kendi gayretleriyle bizim desteklerimizle onları da Keşan’a kazandırmak boynumuzun borcudur diye düşünüyorum. Bu vesileyle Kale ailesine candan teşekkür ediyorum. Bütün Keşan’ın teşekkürlerini kendilerine sunuyorum. Allah razı olsun böyle bir eseri kazandırdıkları için. “ dedi.
Helvacıoğlu’ndan sonra söz alan Gülcan Kale de “Biz burayı çok sevdik çok emek harcadık. Çok heyecanlıyım. Bugün kapılarımızı sanatseverler için açıyoruz. Bunun gururunu yaşıyoruz. Kapımız herkese açık. Bu güzelliği sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. Hepinize çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.


Konuşmaların ardından konuklar tarafından kurdelanın kesilmesi ile Keşan Sanat hizmete girdi ve sanat seveler Keşan Sanat’ı gezdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL