Kültür Sanat

Keşan Sanat Merkezi’nde Resim Sergisi

Bir süre önce Keşan’da faaliyete giren Keşan Sanat Merkezi’nde Keşanlı bir ressam olan Hüseyin Bilgin’in resim sergisinin 11 Kasım tarihinde açıldığı belirtildi. Konuyla ilgili olarak Keşan Sanat Merkezi’nden yapılan açıklama..

Bir süre önce Keşan’da faaliyete giren Keşan Sanat Merkezi’nde Keşanlı bir ressam olan Hüseyin Bilgin’in resim sergisinin 11 Kasım tarihinde açıldığı belirtildi.

Konuyla ilgili olarak Keşan Sanat Merkezi’nden yapılan açıklama şöyle;

“Keşan Sanat Merkezi Keşanlı sanatçı Hüseyin Bilgin’in resimlerine ev sahipliği yapıyor. 1942de Keşan’ın Çamlıca köyünde dünyaya gelen Profesör Hüseyin Bilgin yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda sergi açmış ve aralarında 36. Ve 42. Devlet Resim ve Heykel Ödülü, 2. Balkan ülkeleri Bükreş Bienali Grafik dalı büyük ödülü de olan çok sayıda ödüle layık görülmüştür. Yurtiçinde İzmir, Ankara, İstanbul, yurtdışında Monaco, Berlin, Hamburg, Kassel, Kuveyt, Tunus, Bangladeş ve Bükreş müzelerinde yapıtları bulunmaktadır.
11-28 Kasım tarihleri arasında sürecek sergide Hüseyin Bilgin’in 26 adet yağlı boya eseri sanatseverler tarafından ziyaret edilebilir.”

Öte yandan Keşan Sanat çalışma saatlerinin de 9:30-19:30 saatleri olduğu da belirtildi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL