Güncel Manşet Okuma Sayısı: 17

Keşan TSO KOSGEB Temsilciliği’nden açıklama;

KOSGEB Hizmetleri Ücretsiz ve Aracısız Olarak Verilmektedir   Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (Keşan TSO) KOSGEB Temsilciliği, son günlerde danışmanlık hizmeti adı altında KOSGEB adına para isteme olaylarının artması üzerine..

Keşan TSO KOSGEB Temsilciliği’nden açıklama;

KOSGEB Hizmetleri Ücretsiz ve Aracısız Olarak Verilmektedir

 

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (Keşan TSO) KOSGEB Temsilciliği, son günlerde danışmanlık hizmeti adı altında KOSGEB adına para isteme olaylarının artması üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

Keşan TSO KOSGEB Temsilciliği’nin yaptığı açıklama şöyle;

emlakcilik kursu

Son günlerde, danışmanlık hizmeti verdiklerini iddia eden bazı şahısların, işletme sahiplerini KOSGEB adına telefonla arayarak, “KOSGEB’den hibe destek kredisi çıktı. Belli bir ücret karşılığında belgeleri göndereceğiz.’’ ‘’Bedeli karşılığında KOSGEB Destekleri ile ilgili broşür, kitap, doküman gibi materyaller göndereceğiz’’ veya ‘’KOSGEB’in destek ve kredilerini belli bir komisyon karşılığında çıkaracağız’’ yönünde, asılsız ve gerçeğe uygun olmayan beyanlarla, işletmeleri yanılttıkları ve parasal talepte bulundukları yönünde yoğun şikayetler alınmaktadır.

KOBİ’lere ve girişimcilere verilen kredi ve destek programları, öncelikle Hizmet Merkezlerimiz ve Basın-Yayın organları aracılığıyla duyurulmaktadır. Bölgemizde bulunan işletmelerimiz, KOSGEB faaliyet ve destek programları ile ilgili en doğru ve güncel bilgileri, Keşan TSO KOSGEB Temsilciliği, www.kosgeb.gov.tr adresi, 444 1 567 KOSGEB Çağrı Merkezi ve Edirne Hizmet Merkez Müdürlüğü aracılığıyla öğrenebileceklerdir.

KOSGEB’in, KOBİ’lere ve girişimcilere ücretsiz ve aracısız olarak verdiği hizmetlerin, çıkar sağlama peşinde olan kişilerin, iş takibi adı altında para alarak yapması konusunda, işletme sahiplerinin dikkatli olmaları, suç teşkil eden bu tür faaliyetlerle ilgili somut bilgi ve belgeye ulaştıkları takdirde, gerekli işlemi yapmak üzere KOSGEB’e bildirmeleri gerekmektedir.

Başkanlığımızın destek ve hizmetlerini menfi yönde etkileyen bu tür yanlış beyanlara ve dolandırıcılık girişimlerine itibar edilmemesi, KOSGEB adını kullanarak KOBİ’lerden parasal talepte bulunan kişiler hakkında Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunulduğu hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL