Güncel Manşet

Keşan TSO Meclisi Ekim Ayı Toplantısını Gerçekleştirdi.

Keşan TSO Meclisi Ekim Ayı Toplantısını Gerçekleştirdi.

 Mecliste, Kasım Ayı Etkinlikleri Karara Bağlandı.

    

 

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO)’nın aylık olağan Meclis Toplantısı 16 Ekim Salı akşamı saat 19.00’da yeni hizmet binasında gerçekleştirildi.

Keşan TSO Meclis Başkanlığı tarafından, dün akşam gerçekleştirilen aylık olağan Meclis Toplantısı ve değerlendirilen gündem maddeleri ile ilgili açıklama yapıldı.

Meclis Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, 2 Kasım Cuma günü tüm oda üyelerinin de davetli olacağı ortak komiteler toplantısı düzenleneceği ve bu toplantıda yeni hizmet binası ile ilgili önceden hazırlamış olan “inşaat dosyası” sunumunun yapılacağı bildirilerek, bütün üyelerin bu önemli toplantıya davet edilmesi kararı alındı.

Yapılan açıklamada bir diğer konu ise, her gün bir meclis üyesinin, yeni hizmet binasında yönetici sıfatıyla hizmet vermesi. Toplantıda alınan karar gereği, karar tarihinden itibaren her gün bir meclis üyesinin mesai saatleri içerisinde odada bulunarak, üyelere yönetici sıfatıyla hizmet vereceği ifade edildi. Alınan bu karar ile odaya gelen üyelerin öneri ve görüşlerinin yönetici sıfatıyla dinlenerek, anında çözüm üretilmesi amaçlanıyor.

Toplantıda alınan bir diğer karar ise, 3 yıldır Keşan TSO bünyesinde hizmet veren KOSGEB Sinerji Odağı’nın, 20 Ekim 2012 tarihi itibari ile KOSGEB Ankara Merkez Müdürlüğü ile imzalanan protokol gereği KOSGEB Temsilciliğine dönüştürülmesi ile ilgili. Bu karar ile Keşan TSO’nun KOSGEB Departmanı daha fazla yetkilendirilmiş olacak.

Meclis toplantısında ayrıca, Kasım ayı içerisinde “Girişimcilik Haftası” kapsamında yapılacak etkinlikler de kararlaştırıldı.

Keşan TSO Kadın Girişimciler Komitesi’nin, Girişimcilik Haftası Kapsamında, 9 Kasım Cuma günü düzenleyeceği organizasyonda, Doç. Dr. Tarık Şapçı ve Koç Bilgi Grubu Genel Müdürü Mehmet Nalbantoğlu, başarı hikayelerini anlatarak, ekonomik ve girişimcilik ile ilgili önemli mesajlar verecekler. Organizasyonda ayrıca, Keşanlı Müzisyen Cihan Sucuka konuklara müzik dinletisi gerçekleştirecek.

Girişimcilik Haftası kapsamında yapılacak bir diğer etkinliği de Keşan TSO Genç Girişimciler Komitesi düzenleyecek. 14 Kasım Çarşamba günü saat 15:00’da gerçekleştirilecek toplantıda, Avrupa 3 ve Trakya Özel Bankacılık Yetkilisi Keşanlı Ekonomist Şenol Korkmaz, 2012 Yılı Değerlendirmesi, 2013 Yılı Beklentileri ve Yatırım Tavsiyeleri konulu ekonomik sunum gerçekleştirilecek.

Toplantı, aylık mizanın onaylanmasının ardından Kasım ayı etkinliklerinin karara bağlanmasıyla saat 21.30’da sonra erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL