Güncel Manşet

Keşan TSO Sigortacılar Komitesi İstanbul’da Sigorta Acenteleri Derneği Temsilcileri ile Görüştü…

Keşan TSO Sigortacılar Komitesi İstanbul’da Sigorta Acenteleri Derneği Temsilcileri ile Görüştü…

Keşan TSO Sigortacılar Komitesi İstanbul’da Sigorta Acenteleri Derneği Temsilcileri ile Görüştü…

 

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (Keşan TSO)Sigortacılar Komitesi ilk dış ziyaretini İstanbul’da gerçekleştirdi.

IMG_0171

Komite Başkanı M. Sedat YILMAZ, Başkan Yardımcısı Cengiz TANMAN ile Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Koru, Ali Ağaoğulları ve Adnan USLU’dan oluşan Keşan TSO Sigortacılar Komitesi Heyeti 30 Mart Cumartesi günü İstanbul’da sektör ile ilgili bir dizi görüşme gerçekleştirdi.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Sigortacılar Komitesi Üyeleri ve İstanbul Sigortacılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tulusan BAĞCI, Başkan Yardımcısı İsmail KÜÇÜK GÜMÜLCİNA ve Selçuk EKTAŞ ile bir araya gelen heyet, sigortacılık ve sigortacılıkta acentelerin önemi konularında görüşme düzenlediler.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Komite Başkanı M. Sedat Yılmaz şunları kaydetti;

“Kısa süre önce Ankara’da TBMM nezdinde yaptıkları görüşmeler ile İstanbul toplantılarında ağırlık kazanan ve yeni acenteler yönetmeliğinin acentelerin TOBB bünyesinde ki kurumlar, sektör temsilcileri ve Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Birlikteliğinde hazırlanması yolunda adımlar atılmış ve Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Müdürlüğü bu konuda ikna edilmiştir. Bölgemizdeki Sigorta acenteleri olarak, Odamız bünyesindeki komite vasıtasıyla gelişmeleri takip ederek bu gelişmeleri üyelerimizle paylaşacak ve ortak sorunları üst kurullara taşıyacağız. İstanbul’da yaptığımız görüşmeler ile bu konularda bilgi edindik ve görüşlerimizi belirttik.”

Yılmaz açıklamasının devamında, sigortacılık bilincinin yayılması ve sektörün Dünyadaki saygınlığına ulaşması için yapılan münferit çalışmaların yanında topluca hareket etmenin sektördeki herkesin menfaatine olacağını ifade ederek, “Acenteler sigortacı değil Sigorta müşaviri olarak kabul edilerek ve müşterilerinin risklerini tahlil ederek en doğru teminatın sunulması esası ile sigortalıları daha mantıkla teminat altına alacağımıza inanıyoruz” dedi.

M. Sedat Yılmaz son olarak, Keşan TSO Sigortacılar Komitesi olarak sektör ile ilgili çalışmaların devam edeceğini söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL