Güncel Manşet

Keşan TSO ve Biga TSO Yöneticileri Bölgesel İşbirliği Planlama Toplantısı’nda Bir Araya Geldi

Keşan TSO ve Biga TSO Yöneticileri Bölgesel İşbirliği Planlama Toplantısı’nda Bir Araya Geldi

 

Biga Ticaret ve Sanayi Odası (Biga TSO) meclis ve yönetimi, 04 Şubat Salı günü Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (Keşan TSO) meclis, yönetim ve komite başkanlarını ziyaret ederek, dostluk ve ticari faaliyetlerin geliştirilmesi amacıyla görüşmelerde bulundu.

20140204_111556

Keşan TSO Meclis Toplantı Salonu’nda saat 11.15 sıralarında başlayan toplantıda, her iki bölgenin ağırlıklı ticari yönlerikonuşularak ortak yapılacak projeler konusunda fikirler öne sürüldü.

Toplantıya, Biga TSO Meclis Başkanı Eşref Temiz, Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, Başkan Yardımcıları Melih Akyıl, Sedat Çakır, Sayman Üye Hüseyin Şahin, Yönetim Kurulu Üyeleri Gürol Gençoğlu ile Hasan Beypazarlı ve Genel Sekreter Mustafa Mutlu’yu Keşan TSO Meclis Başkanı Yüksel Alioğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile Meclis, Yönetim ve Komite Başkanları karşıladı.

Ziyaret ile ilgili olarak söz alan Yüksel Alioğlu, Biga TSO heyetinin ziyaretinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, odalar arasındaki bu ziyaretlerin artması gerektiğine dikkat çekti. Daha sonra Keşan TSO heyeti ile Biga TSO heyeti üyeleri tek tek kendilerini tanıttılar ve yaptıkları işleri belirttiler.

20140204_121952

Karşılıklı tanışmaların ardından ilk olarak Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan söz aldı. Keşan TSO’nun bu zamana kadar yaptığı çalışmaları takip ettiklerini ve çok başarılı bulduklarını söyleyen Doğan, “Bizler de yapacağımız çalışmalarda sizlerin de tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz” dedi.

Daha sonra söz alan Helvacıoğlu, toplantı ile ilgili genel bir değerlendirmede bulunarak, Biga’nın Çanakkale’nin en büyük ilçesi olması ve Keşan’ın da Edirne’nin en büyük ilçesi olması nedeniyle ortak özelliklere sahip olan iki oda olduklarına dikkat çekerek, Keşan TSO’nun aktiviteleri hakkında detaylı bilgiler verdi. Keşan’ın girişimci bir bölge olduğunu kaydeden Helvacıoğlu, “Keşan’daki işletme sahiplerinin çoğunluğu genç girişimcilerden oluşuyor. O halde biz bazı bölgelerin mallarını alarak Keşan’dan Balkanlara satalım. İhracatı arttırmak için biz mücadele edeceğiz. Odalar olarak ihracat yapmak isteyenlerin ellinden tutmalı ve altyapı sağlamalıyız. Biga ve Keşan olarak ticarette kardeşlik anlamında yapacağımız çok iş var” dedi.

20140204_115140

Mustafa Helvacıoğlu’nun konuşmasının ardından tekrar söz alan Şadan Doğan, Biga hakkında bazı bilgiler vererek Biga TSO tarafından düzenlenecek olan “Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni”ne Keşan TSO’yu davet etti. Daha sonra Keşan TSO Meclis Başkanı Yüksel Alioğlu ve Mustafa Helvacıoğlu tarafından ziyaret anısına, Temiz ve Doğan’a hatıra plaketi verildi.

Ziyaret, karşılıklı görüş alışverişinde bulunulması ile bir süre daha devam etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL