Güncel Manşet

Keşan TSO’nun İstihdam Kaynaklı Mesleki Eğitimleri Başladı…

Keşan TSO’nun İstihdam Kaynaklı Mesleki Eğitimleri Başladı…

 

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (Keşan TSO)’nın bölge istihdamına katkı sağlamak amacıyla başlattığı “İşte Yüz Yeni Yüz” projesi kapsamında verilecek beş eğitimden biri olan ön muhasebe eğitimi Keşan TSO Konferans Salonu’ndan başlatıldı.

fotoğraf 27012013F (3)

Salı günü saat 19.00’da başlayan eğitimin açılış konuşmasını yapan Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “İşte Yüz Yeni Yüz Projesi”nin istihdam kaynaklı bir program olduğunu belirterek şunları kaydetti;

Mustafa Helvacıoğlu, “İstihdama Katkı Sağlayacak…”

“İşte Yüz Yeni Yüz projemiz bölge istihdamına katkı sağlayacak bir projedir. Programımız beş mesleki dalda devam edecek. Beş mesleki eğitim dalını içeren programımızın ön muhasebe bölümü ile başlaması ayrı bir anlam taşıyor.Ticari yaşamda, ön muhasebenin oldukça önemli ve iyi yapılması gerektiğine inananlardanız. Bir işletme kurumsal olmak istiyorsa bunun ilk adımı işletmesinde ön muhasebe departmanını faaliyete geçirmelidir. Bu kurslar gelişen ticari hayat ve özellikle yeni Türk Ticaret Kanunu’nun hayata geçirilmesi ile dahada önemli hale gelmiştir. Bölgede ilgili kurumlarımızla işbirliği içerisinde mesleki eğitimlere önem vereceğiz ve bu kursların sayısını arttıracağız. Projemizi başından sonuna kadar takip eden ve hayata geçirilmesinde büyük emekleri olan odamız KOSGEB Temsilcisi Sn. Seda Havale’ye de huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum.”

Barış Hasan Serin, “İşletmelerimiz Ön Muhasebede Çalışacak Personel Bulmakta Zorlanıyor…”

Toplantıda konuşan Keşan Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Birliği Başkanı Barış Hasan Serin’de, işletmelerin ön muhasebede çalışacak personel bulmakta zorlandıklarını ifade ederek şunları söyledi;

“Bölge genelinde ön muhasebe konusunda büyük boşluk var. İşletmelerimiz ön muhasebe elemanı bulmakta zorlanıyor. Proje kapsamında destek verdiğimiz ön muhasebe eğitimi bölgeye katkı sağlamak adına atılmış önemli bir adımdır. Birliğimiz ve Keşan TSO son dönemde oldukça uyumlu ve başarılı çalışmalara imza atıyor. Bu akşam verilecek kursta bu çalışmaların bir ürünüdür. Odamızın da bu konularda bizlere büyük destekleri oluyor. Bundan sonraki süreçte de Keşan TSO ile işbirliği içerisinde çalışmalarımız devam edecek.”

Dinçer Uzun, “Önemli Bir Eğitim Emeği Geçenlere Teşekkür Ediyoruz.”

Konuşmasında, eğitimin bölgeye hayırlı olmasını dileyen Keşan Vergi Dairesi Müdürü Dinçer Uzun, “Son derece önemli bir kurs, öncelikle Keşan TSO tarafından başlatılan istihdam kaynaklı mesleki eğitim kurslarının bölgeye hayırlı olmasını diliyoruz. Bizler kamu adına muhasebe ve finansman bölümünde bu eğitimlere destek vereceğiz” dedi.

Anıl Özbek, “Yeni Türk Ticaret Kanunu ile Ön Muhasebenin Önemi Daha da Arttı.”

Ön muhasebe eğitiminin kurs boyunca öğretmenliğini yapacak olan Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Anıl Özbek ise, Ön muhasebenin Yeni Türk Ticaret Kanunu ile öneminin daha da arttığını dile getirerek, “Muhasebe bilgisinde veri yığını çok büyüktür,  doğal olarak bu veri yığınını belirli bir zaman dilimi içerisinde bilgiye dönüştürmemiz gerekiyor. Bu nedenle ön muhasebe, özellikle verilerin işlenmesi ve muhasebe bilgisi haline gelmesinde önemli bir süreçtir” dedi.

Keşan TSO’nun “İşte Yüz Yeni Yüz” projesi kapsamında başlattığı istihdam kaynaklı mesleki eğitimler, Aşçılık, Garsonluk, Satış-Pazarlama ve Konaklama İşletmeciliği kursları ile devam edecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL