Güncel Siyaset Okuma Sayısı: 15

“Keşan’a 1000 kişilik yurt yapılacak”

Edirne İl Genel Meclisi’nin AK Partili Üyesi Adnan Vural, yaptığı açıklamada; Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu bünyesinde, Keşan’a 1000 kişilik yurt yapılacağını kaydetti. “1000 kişilik yurt yapılacak” Keşan’da yıllardır yurt sorunu..

“Keşan’a 1000 kişilik yurt yapılacak”

Edirne İl Genel Meclisi’nin AK Partili Üyesi Adnan Vural, yaptığı açıklamada; Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu bünyesinde, Keşan’a 1000 kişilik yurt yapılacağını kaydetti.

“1000 kişilik yurt yapılacak”

Keşan’da yıllardır yurt sorunu yaşandığını hatırlatarak, sözlerine başlayan Vural, şunları söyledi: “Keşan’daki yurt sorunu yeni yapılacak 1000 kişilik yurtla çözülmüş olacak. 1000 kişilik kız öğrenci yurdunun yapılması, 2019 programına alındı. Yurt binası, Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu’nun bulunduğu kampüs içerisine yapılacak. Bu yurdun yapılması öğrencilerimizi barınma anlamında rahatlatacak.”

“Öğrencilerimiz mağdur edilmeyecek”

Adnan Vural, sözlerini şöyle sürdürdü: “1000 kişilik öğrenci yurdu yapıldığı zaman, Keşan Şehirler Arası Otobüs Terminali’nin oradaki kız öğrenci yurdu taşınacak, yeni binaya taşınacak. Erkek öğrencilerde eski binaya taşınacak. Yeni yurdun yapılacak olması, Keşan için sevindirici bir gelişme. İnşallah 2019 yılında ihalesi olur ve ihalesi olduktan sonra çalışmalar başlar. Kısa zamanda içerisinde hizmete açılmasını temenni ediyorum. Böylece, Keşan’a güzel bir bina kazandırmış oluruz.  Keşan’a gelen öğrencilerimiz mağdur edilmeyecek, yurt hazır olmuş olacak.”

“2018 yılında, Edirne ve birçok

ilçesinde sıcak asfalt yapıldı”

Köylerdeki çalışmalar hakkında da, değerlendirmelerde bulunan Vural, sözlerini şöyle tamamladı: “2018 yılında, Edirne ve birçok ilçesinde sıcak asfalt yapıldı. Keşan’a da yapılacak ama işi alan firma bir türlü yapamadı. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız toplantıda bu arkadaşın ihalesini iptal ettik. Tekrar ihaleye çıkacak. KÖYDES’ten gelen bütçeyle de sıcak asfalt yapılması gereken yerlere yapacağız. Herhangi bir sıkıntı yok. 1 hafta-10 gün içinde başlayacağız.”

REKLAM

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL