Köşe Yazısı

Keşan’a yakışan Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri

Türkiye Cumhuriyeti’nin 98. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Keşan Belediyesi ile Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Bayramı’nın en görkemli şekilde kutlanması için ortak bir program hazırladı. Bu program çerçevesinde Cumhuriyet..

Keşan’a yakışan Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri

Türkiye Cumhuriyeti’nin 98. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Keşan Belediyesi ile Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Bayramı’nın en görkemli şekilde kutlanması için ortak bir program hazırladı.

Bu program çerçevesinde Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 27 Ekim 2021 Çarşamba günü akşamı Keşan Belediyesi Selim Sesler Konferans Salonu’ndaki etkinlikle başladı.

Saat 20.30’da başlayan ve Doğru Cevap Okulları öğrencileri tarafından hazırlanan programı Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, öğretmenler ve yaklaşık 500 kişi büyük beğeni ile izledi.

Doğru Cevap Okulları öğrencilerinin hazırladığı bu programı izlemeye gelmeyenlerin mükemmel bir geceyi kaçırdıklarını ve cumhuriyet coşkusunu yaşayamadıklarını düşünüyorum.

Keşan Belediyesi Halk Oyunları ekibi de gösterisi ile geceye ayrı bir renk kattı.

Keşan Belediyesi tarafından yeni koltuk düzenlemesiyle ilk kez kullanılan salonu dolduranlar öğrencilerin bu mükemmel gösterilerini çılgınlarca alkışlarken, aynı zamanda salonda Keşan Belediyesi tarafından dağıtılan Türk Bayrakları ile zaman zaman onlara destek vererek mükemmel bir tablonun ortaya çıkmasını sağladı.

Ben bu mükemmel etkinlik nedeniyle başta Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, Doğru Cevap Okulları Kurucusu Sertaç Uprak, Okul Müdürü Anıl Çakır, bu geceyi hazırlamakta büyük emek harcayan öğretmenler ile öğrencilere canı gönülden teşekkür ediyor ve onları kutluyorum.

Keşanlı çocuklarımız kendilerine fırsat verildiği zaman neler yapabileceklerini bu gece ile ortaya koyarken, bu tür etkinliklerin sosyal ve kültürel çalışmaların Keşan’da daha çok  desteklenmesi konusunda da başta Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu olmak üzere tüm STK’lara buradan bir çağrıda bulunuyorum.

Sayın Helvacıoğlu’nun , İstanbul’dan ayağının tozuyla katıldığı gecede gençlerin bu başarılı gecesi ile büyük bir mutluluk duyduğu da yüzünden okunuyordu.

Gecenin finalindeki tabloda müthişti. Sahneye gelen Mustafa Helvacıoğlu, İlhan Saz, Sertaç Uprak, Anıl Çakır ile geceye büyük emeği geçen öğretmen ve öğrencilerin ellerindeki Türk Bayrakları ile geceye noktayı koyarken salonun da onlara katılması ile geceye yakışan bir final izledi.

Bu güzel gecelerin her resmi bayramda ve etkinliklerde Keşan farkı ile ortaya konmasını temenni ediyoruz.

Keşan’da Cumhuriyet Bayramı da hazırlanan ve 3 günlük etkinliklerle en coşkulu şekilde kutlanıyor.

28 Ekim 2021 Perşembe günü Keşan Atatürk Stadı önünden başlayan ve Cumhuriyet Meydanı’nda sona eren korteje de öğrenciler ile Keşanlılar büyük ilgi göstererek bayramı bir gün öncesinden doyasıya yaşadı.

Ben buradan kutlayacağımız Cumhuriyet Bayramı’na tüm Keşanlıları davet ederken, yine aynı gece düzenlenecek olan ve saat 20.00’de Keşan Kent Müzesi önünden başlayacak ve Cumhuriyet Meydanı’nda sona erecek korteje ve saat 21.00’de eski köy garajındaki  Gencer Savaş Bando ekibinin gösterisine davet ediyor ve Keşan’a yakışır bir bayramı hep beraber kutlayalım diyorum.

Sağolun geleceğimiz olan gençler, sizlerin bu otaya koyduğunuz mükemmel gösterisi ülkenin geleceği için bizlere büyük umut verdi.

Buradan Cumhuriyetimizi kuran başta Mustafa Kemal Atatürk ile tüm silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyor, Cumhuriyetimizin 98.yılı kutlu olsun diyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL