HESABIM
Üye Ol

Keşan’da 13 bin 226 öğrenci yaz tatiline girdi

Keşan’da 13 bin 226 öğrenci  yaz tatiline girdi

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı’nın dün sona ermesiyle birlikte, Keşan’da 13 bin 226 öğrenci karne heyecanı yaşarken, bin 24 eğitim çalışanı ile binlerce veli de bu heyecana ortak oldu. Keşan’da, okulların yaz tatiline girmesiyle ilgili olarak, dün saat 10.00 sıralarında, Yekta Baydar Ortaokulu’nda tören düzenlendi. Törene; Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, AK Parti Keşan...

Haberin Tarihi: 12 Haziran 2018 - Okunma Sayısı:499 defa okundu.

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı’nın dün sona ermesiyle birlikte, Keşan’da 13 bin 226 öğrenci karne heyecanı yaşarken, bin 24 eğitim çalışanı ile binlerce veli de bu heyecana ortak oldu.

Keşan’da, okulların yaz tatiline girmesiyle ilgili olarak, dün saat 10.00 sıralarında, Yekta Baydar Ortaokulu’nda tören düzenlendi. Törene; Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, AK Parti Edirne 1. sıra Milletvekili Adayı Fatma Aksal, merhum Yekta Baydar‘ın annesi Sevil Baydar, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saz: “Yaptığınız çalışmalarınızdan gösterdiğiniz gayretlerinizden dolayı hepinizi kutluyorum”

Öğrencilerin, karnelerini protokol üyelerinin ellerinden almasıyla başlayan törende, İstiklal Marşı okundu. Törende, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz yaptı. 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı’nın Keşan’da bin 24 eğitim çalışanı, 55 resmi, 38 özel olmak üzere 93 eğitim kurumunda 13 bin 226  öğrencinin karnelerini almasıyla sona erdiğini dile getiren Saz“Yoğun bir okul dönemi sonunda tatile girecek öğrencilerimizin dinlenmeleri oyun oynamaları daha fazla kitap okumaları ve sevdikleriyle birlikte zaman geçirmeleri için bir fırsat olacaktır. Her yıl olduğu gibi bu öğretim yılında da  ilçemizdeki okullarımızda akademik başarılarımızın yanı sıra sosyal, kültürel ve Sportif alanlardaki faaliyetlerimize büyük önem verilmiştir. Genel manada her yönden başarılı ve huzurlu bir eğitim yılı geçirerek, tüm eğitim paydaşlarımızla beraber  her yıl olduğu gibi bu yılda daha ileri seviyelere  yükseltmeyi başardık. Sevgili öğrencilerimiz; bir anneyi ve babayı en mutlu edecek nedenlerin başında çocuklarının başarısı gelmektedir. Sizler de bunu sağlamak için sorumluluklarınızın farkında olmalı ve bu sorumlulukları yerine getirmek için elinizden gelen çabayı sarf etmelisiniz. Çok çalıştınız, yoruldunuz ve dinlenmeyi hak ettiniz. Sevgili öğrenciler,  Tatilinizi en güzel şekilde değerlendirirken en çok yapmamız gereken kitap okumak ve okuma alışkanlığı edinmek olmalıdır. Bir yıl boyunca çalışmalarınız sonucunda elde ettiğiniz bilgilerin göstergesi olan karnelerinizi aldınız.Yaptığınız çalışmalarınızdan gösterdiğiniz gayretlerinizden dolayı hepinizi kutluyorum. Sayın velilerimiz; her anne ve baba çocuğuyla gurur duymak ister. Ancak, çocuğumuzla gurur duymak için lütfen her öğrenciden önümüze iyi bir karne koymasını beklemeyelim. Çünkü bütün eğitim uzmanlarının kabul ettiği bir gerçek var; sevginin hiç bir şartı olamaz! Bu nedenle önümüze nasıl bir karne koyarsa koysun, çocuğumuzu her koşulda sevmeliyiz. Çünkü çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımızdır.” dedi.

“Karne notları, çocuğunuzun bir değerlendirmesi değil, eğitim öğretim dönemi boyunca gösterdiği performansın bir değerlendirmesi olduğunu unutmamalıyız”

Karne notlarının, çocuğun bir değerlendirmesi değil, eğitim öğretim dönemi boyunca gösterdiği performansın bir değerlendirmesi olduğunun unutulmaması gerektiğinin altını çizen İlhan Saz“Çocuğunuz eğer iyi bir  karneye sahip değilse bu durumu başarıya giden bir basamak olarak görmeli ve kesinlikle akranlarıyla kıyaslamamalısınız. Değerli öğretmen arkadaşlarım; 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı’nı siz değerli öğretmen arkadaşlarımın gayretli çalışmaları ile başarılı bir biçimde bitirdik.Kültürel, akademik, sosyal ve sportif faaliyetlerde Keşan İlçemizde çok güzel örnek çalışmalar ortaya koyduk. Siz meslektaşlarımı gösterdikleri gayret ve başarıdan dolayı tebrik ediyorum. Annelik ve babalık görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştığı için bütün anne ve babalara, eğitim-öğretim yılı boyunca başarılı olmak için çaba gösteren sevgili öğrencilerimize, öğrencilerini en iyi şekilde yetiştirmek için çalışan değerli idareci ve öğretmen arkadaşlarıma da  bir kez daha teşekkür ediyorum. Herkese iyi tatiller diler, saygılar sunarım.” diye konuştu.

Yenilenen Atatürk büstü açıldı

Saz‘ın yaptığı konuşmanın ardından, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı 2. döneminde, Yekta Baydar Ortaokulu’nda eğitim gören 174 öğrencinin ilçe, il, bölge ve Türkiye dereceleri elde edildiğinin bildirildiği törende, Taekwondo Yıldız Erkekler Türkiye Birincisi Ege Mutlu‘ya, Kaymakam Özder tarafından ödül verildi. 7/C sınıfı öğrencilerinden Ayça Güler‘in “Tatil” adlı şiirini okumasıyla devam eden tören; okulun bahçesinde bulunan ve Sevil Baydar tarafından mermerlerinin yenilendiği Atatürk büstü açılışının gerçekleştirilmesinin ardından sona erdi.

Özder, öğrencilere kitap okuma tavsiyesinde bulundu

Özder ve Saz, buradaki törenin ardından, Kurtuluş İlkokulu’na geçti. Burada da bazı öğrencilere karnelerini veren Nuri Özder, öğrenci ve velileri tebrik ederek, şunları söyledi; “Geride bıraktığımız eğitim-öğretim yılında önemli bir problem ve eksiklik yaşamadık. Hedefimiz, gelecek yıl daha iyi bir eğitim-öğretim yılı yaşamak. Çocuklarımıza, bol bol kitap okumayı, eğlenmelerini tavsiye ederiz.”

İlker GÜREL

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı