Güncel Manşet Okuma Sayısı: 13

Keşan’da, 55 bin 335,30 TL fitre toplandı

THK (Türk Hava Kurumu) Keşan Şubesi’nden, yapılan yazılı açıklamada, 2013, yılı fitre toplama faaliyetinin sona erdiği bildirildi. Açıklamada, geçtiğimiz seneye oranla toplanan paranın bu yıl % 6-6,5 düzeyinde bir azalma gösterdiği belirtilerek,..

Keşan’da, 55 bin 335,30 TL fitre toplandı

THK (Türk Hava Kurumu) Keşan Şubesi’nden, yapılan yazılı açıklamada, 2013, yılı fitre toplama faaliyetinin sona erdiği bildirildi.

turk_hava_kurumu_logo

Açıklamada, geçtiğimiz seneye oranla toplanan paranın bu yıl % 6-6,5 düzeyinde bir azalma gösterdiği belirtilerek, sebebinin vatandaşların yaz tatili nedeniyle şehir dışında olmasından kaynaklandığı ifade edildi. Her yıl olduğu gibi bu senede en çok fitre veren köy ve beldeler oldu. Şehir merkezinden 19 bin 193, 30 TL, köy ve beldelerden ise 36 bin 142 TL olmak üzere toplam 55 bin 335,30 TL fitre toplandı.

Yetkililer, toplanan fitrenin dağılımı konusunda da bilgilendirerek, “Toplanan paralar THK Genel Merkezi vasıtasıyla ilgili müdürlük hesaplarına aktarılarak % 50’si KSYDV (Keşan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı) kanalıyla Keşan ve çevresindeki muhtaç vatandaşlarımıza , % 4‘ü Kızılay’a, % 3’ü Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne, %3‘ü Türkiye Diyanet Vakfı’na ve % 40‘da THK’ya kalmaktadır. Bu vesileyle faaliyetlerimizde yardımcı olarak destek veren kurumumuzun fahri başkanı olan kaymakamımıza, köy muhtarlarımıza, merkez ve belde mahalle muhtarlarımıza, yapmış oldukları bağışlarla bizlere desteklerini esirgemeyen vatandaşlarımıza THK adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyor ve Keşan için çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL