HESABIM
Üye Ol

Keşan’da Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Keşan’da Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Türkiye Cumhuriyeti’nin 95.Yıldönümü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Keşan’da vatandaşların büyük bir katılımı ile coşkulu bir şekilde kutlandı. Program sabah saat 09.30’da Kaymakamlıkta tebriklerin kabulu ile başladı.   Kaymakam Nuri Özder, 4.Mekanize Piyade Tugay Komutanı Albay Öztürk Mustafa Yılmaz ve Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, burada tebrikleri kabul etti. Törenler saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda...

Haberin Tarihi: 29 Ekim 2018 - Okunma Sayısı:593 defa okundu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 95.Yıldönümü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Keşan’da vatandaşların büyük bir katılımı ile coşkulu bir şekilde kutlandı.

Program sabah saat 09.30’da Kaymakamlıkta tebriklerin kabulu ile başladı.

 

Kaymakam Nuri Özder, 4.Mekanize Piyade Tugay Komutanı Albay Öztürk Mustafa Yılmaz ve Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, burada tebrikleri kabul etti.

Törenler saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda devam etti.

Burada ilk olarak Özder, Yılmaz ve Özcan halkın, askerlerin ver öğrencilerin bayramını kutladı.

Daha sonra Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Keşan Kaymakamı Nuri Özder günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaparak Cumhuriyet’in 95.yıldönümünü kutladı.

Daha sonra okullararası şiir yarışmalarında 1.olan öğrenciler şiirlerini okudular.

Ardından Keşan Halk Eğitim Merkezi Hallk Oyunları ekipleri gösterilerini sundular.

Folkör gösterisinin ardından okulların, Saardos Grubu’nun askeri birliklerin alkışlar arasında geçen resmi geçit töreni ile bayram sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı