Güncel Manşet

Keşan’da Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Keşan’da Cumhuriyet Bayramı coşkusu

(Videolu Haber)

 

Cumhuriyet Bayramı 29 Ekim 2012 Pazartesi günü Keşan’da da coşkuyla kutlandı.

 

Keşan’daki ilk tören saat 09.30’da Kaymakam Bekir Dınkırcı Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yıldırım Alel ve Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’ınKaymakmlık makamında tebrikleri kabulu ile başladı.

Buradaki programın ardından tören Cumhuriyet Meydanı’nda saat 10.00’da Keşan Belediye Bandosû eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

 

Ardından Dınkırcı,Alel ve Özcan, halkın ve öğrencilerin bayramını kutladılar.

Soğuk ve zaman zaman yağışlı havaya rağmen Keşanlılar bayram kutlamalarına büyük ilgi gösterdiler.

Tören daha sonra Keşan Kaymakamı Dınkırcı’nın günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti.

Dınkırcı şöyle konuştu;

“Büyük Türk milletinin yaşamında seçkin ve anlamlı bir yeri olan ve ATATÜRK’ün liderliğinde, milletimizden alınan güçle kurulan çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin 89. yıldönümüne, bütün yurtta olduğu gibi, Keşan’da da, sevinç ve coşku içerisinde ulaşmış bulunuyoruz.

Gururla kutladığımız Cumhuriyetimizin 89. kuruluş yıldönümünde, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan vatan topraklarının bütünlüğünü ve ATATÜRK’ün Türk gençliğine ve Türk milletine en büyük emaneti olan Cumhuriyeti ve Cumhuriyetin tüm kurumlarını, birlik ve beraberlik içinde korumanın kararlılığı içinde olduğumuzu bir kez daha ifade etmek isterim. Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyet değerleri etrafında, milletçe her geçen gün daha güçlü bir şekilde kenetleniyoruz. Cumhuriyetimizin ilanıyla birlikte ülkemiz kalkınma, ilerleme, modernleşme yolunda çok önemli adımlar atmış ve nitekim çağdaş dünyanın saygın bir üyesi haline gelmiştir.

Bizler, Cumhuriyeti koruyup kolladıkça baş tacımız olan Cumhuriyetimizin nice yıldönümleri huzur ve mutluluk içinde kutlanacaktır. Türk Milleti bugünlere nereden ve nasıl geldiğini asla unutmayacak, şanlı geçmişini koruyarak aydınlık geleceğine sımsıkı sarılmaya devam edecektir. Cumhuriyetimizi, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatmak hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur.

Hiç şüphe yok ki, Cumhuriyet’in reformist ve dinamik bir yapıda kurulmuş olması, bugün ve gelecekte güçlü adımlar atılması konusundaki en önemli dayanağımızı oluşturacaktır. Milletçe el birliği ve gönül birliğiyle çalışmayı sürdürecek olursak çok daha güçlü ve çok daha müreffeh bir ülke haline gelmemizin önünde hiçbir engel yoktur. İnanıyorum ki; bundan sonra da Cumhuriyetimizin hedefleri doğrultusunda çok daha büyük mesafeler kat edeceğiz ve çok daha büyük başarılarla Cumhuriyetimizi taçlandıracağız.

Bizi aydınlık geleceğimize taşıyan bu inançla; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal  mücadelemizin bütün kahramanlarının aziz hatıraları önünde bir kez daha saygıyla eğilirken; eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen ebediyete intikal etmiş bütün şehitlerimizi rahmetle ve minnetle; gazilerimizi ise şükranla anıyor;  bayramınızı kutluyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum”

Cumhuriyetin kuruluşu ile ilgili ilkokul, ortaokul ve liseler arasında yapılan şiir yarışmasında birinci seçilen eserlerin okunması, Keşan Halk Eğitimi Merkezi Halk Oyunları Ekibi gösterini sunması lise, ortaokul ve ilkokulların geçişleri ve askeri birliklerin geçişleri ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 89. yıl dönümü töreni sona erdi.

Bayramla ilgili videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

 


Keşan’da Cumhuriyet Bayramı coşkusu ile edemir22

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL