Kültür Sanat Okuma Sayısı: 1.248

Keşan’da duvarlar resim açmaya başladı

  Fırçanızı alıp siz de şehri güzelleştirmeye katkı sunabilirsiniz   Şehri daha güzel ve rengarenk bir görünüme kavuşturmak için kent estetiğine yönelik çalışmalarına aralıksız devam eden Keşan Belediyesi, ilçede uygun..

Keşan’da duvarlar  resim açmaya başladı

 

Fırçanızı alıp siz de şehri güzelleştirmeye katkı sunabilirsiniz

 

Şehri daha güzel ve rengarenk bir görünüme kavuşturmak için kent estetiğine yönelik çalışmalarına aralıksız devam eden Keşan Belediyesi, ilçede uygun olan duvarları resimlerle süslemenin startını verdi.

Alanında uzman kişilerden oluşan ekipler, Raşit Efendi İlkokulu’nun duvarlarını boyamaya başladı.

Yürütülen çalışma hakkında bilgi veren Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, yapılan çalışmalarla kent estetiğini ön plana çıkarmak istediklerini ifade ederek, “Yürüttüğümüz her çalışmada görsel estetiğe büyük önem veriyoruz. Çevremizi güzelleştirmek için boş duvarlar, okul duvarlarını boyayarak şehrimize estetik bir görünüm kazandırıyoruz.” dedi.

Helvacıoğlu, yapılan teknik nedeniyle genelde akşamları çalışılan etkinliği hem izlemek hem de fırçalarını alıp katkı sunmak isteyenleri Raşit Efendi İlkokulu’na beklediklerini dile getirdi.

Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Park Bahçeler Birimi Sorumlusu Pelin Sençper de okulun duvarlarını bir tablo gibi değerlendirdiklerini ve birbirinden renkli motiflerle süslediklerini aktardı ve rengarenk duvar çalışmaları tamamlandığında görenlere görsel bir şölen sunacaklarının altını çizdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL