HESABIM
Üye Ol

Keşan’da fener alayı coşkusu

Keşan’da fener alayı coşkusu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri nedeniyle Keşan’da düzenlenen fener alayına ilgi büyük oldu. 19 Mayıs 1919 milli mücadelenin başlangıcının 100. yılı nedeniyle Keşan halkının büyük ilgi gösterdiği ve saat 21.30 sıralarında Orman İşletme Müdürlüğü önünde başlayan fener alayına Keşan Kaymakamı Nuri Özder, 4. Mekanize Piyade Tugay Komutanı P. Albay Öztürk Mustafa...

Haberin Tarihi: 20 Mayıs 2019 - Okunma Sayısı:756 defa okundu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri nedeniyle Keşan’da düzenlenen fener alayına ilgi büyük oldu.

19 Mayıs 1919 milli mücadelenin başlangıcının 100. yılı nedeniyle Keşan halkının büyük ilgi gösterdiği ve saat 21.30 sıralarında Orman İşletme Müdürlüğü önünde başlayan fener alayına Keşan Kaymakamı Nuri Özder, 4. Mekanize Piyade Tugay Komutanı P. Albay Öztürk Mustafa Yılmaz, Keşan Belediye Başkan Vekili Nehir Gergin, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı  Yakup Balcı, belediye meclis üyeleri ve Keşan halkı katıldı.

                       

Kortej, bayraklar ve meşalelerle birlikte coşkulu bir şekilde Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’ne kadar yürüdü. Kortej boyunca evlerinin balkonuna ve camlarına çıkan Keşanlılar yürüyenlere alkışları ile destek verdi.

Cennet Bahçesi’nde Keşan Gençlik Merkezi Anadolu Lisesi Folklor Ekibi gösterisini sundu.

FİNAL MAÇI DA CANLI YAYINLANDI

Gecede ayrıca, Anadolu Efes-CSKA Moskova THY Euroleague Final maçı da kurulan dev ekrandan canlı olarak yayınlandı.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı