Spor

Keşan’da Futbola Damga Vuranlar-Ali Sönmez

ALİ SÖNMEZ                                                                         Keşan Gençlik kulübünün unutulmaz ve efsane futbolcusu Ali Sönmez‘in anklatımıyla.                                     ..

Keşan’da Futbola Damga Vuranlar-Ali Sönmez

ALİ SÖNMEZ                                                                        

Keşan Gençlik kulübünün unutulmaz ve efsane futbolcusu Ali Sönmez‘in anklatımıyla.                                                           

Futbola 16 yasında Keşan Gençlik Kulübünde başladım. 20 yılın üzerinde futbol hayatım var, Bizim dönemimizde saygı ve disiplin en önde gelirdi, haftada 2 idman yapardık, Babamın dükkanında çalışırken idmana geç kalmamak için dükkandan eve koşarak gider eşofmanlarımı giyer, geç kalıp hocadan fırça yemeyeyim diye   yine koşarak idmana yetişirdim. Bizim zamanımızda futbolcuların para almasını bırak her şeyimizi kendimiz alırdık. Çok kaliteli futbolcular vardı , o zamanki kadro bu günün 2. Ligi ayarındaydı.

Ahmet Kaya, Raşit Gürer, Nesip Çakıcı, Kazım Yelmen, Nurhan Çuhacı, Necip Gündeş, Kadim Avger, Cevat Kaya, Saatçi Yunus, İsmet Kaya, Nusret Kaya, , Zeki Bulut, Cevat Işıklar, İsmail Denkçi, Kaleci Suat, Mehmet İmamoğlu, Mahmut Bozkurt, Kaleci Sadık Uğuraç, Sami Avger. Kadir Yıldırım, Evren Bulut, İsmail Ergene , Gürel ve Lütfü Savaşal  gibi çok önemli efsane futbolcular vardı.

Futbolu bıraktıktan sonra 5 yıl antrenörlük yaptım. Futboldan tamamen koptuktan sonra  gittiğim bir kaç maçta, futbolcuların hareketleri beni rahatsız etti, ciddi bir disiplinsizlik vardı. Bizim zamanımızda büyüklerimize karşı sevgi saygı ve korku vardı. Onun için şimdiki futbol maçlarına gitmiyorum. Futbol oynayan gençlerimize de büyüklerine saygılı olmalarını ve Atatürk’ün ” Ben Sporcunun ,Zeki, Çevik ve Ahlaklısını Severim” ilkesi doğrultusunda spor yapmalarını tavsiye ediyorum. Bizim dönemimizde futbol oynamış ve aramızdan ayrılmış olan tüm dostlarımı sevgi saygı ve rahmetle anıyor hayatta olanlara da selam ve saygılarımı gönderiyor sağlıklı günler diliyorum.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL