Spor

Keşan’da Futbola Damga Vuranlar-METİN AKSU

ERDOĞAN DEMİR 1962 yılında doğan Metin Aksu küçük yaşlarda kaleciliğe ilgi duymaya başlamış, öğrencilik yıllarında okul takımlarının kalecisi olmuştur. 70’li ve 80’li yıllarda sıkça düzenlenen kaymakamlık kupası ve köyler arası..

Keşan’da Futbola Damga Vuranlar-METİN AKSU

ERDOĞAN DEMİR

1962 yılında doğan Metin Aksu küçük yaşlarda kaleciliğe ilgi duymaya başlamış, öğrencilik yıllarında okul takımlarının kalecisi olmuştur.

70’li ve 80’li yıllarda sıkça düzenlenen kaymakamlık kupası ve köyler arası futbol turnuvalarının vazgeçilmez kalecisi olmuştur. Liseyi bitirdikten sonra Edremit’e gitmiş orada Edremitspor’da futbol hayatını sürdürmüştür . Daha sonra Keşan’a dönen Metin Aksu 1990-1991 sezonunda Anafartalar spor’un kalesini korumaya başlamış ve ilk sezonunda şampiyonluk yaşamıştır. 1992-1993 sezonunda 90. dakikada kurtardığı penaltı ile takımını şampiyon yapması hala hafızalardadır.

Uzun yıllar Anafartalarspor’da kalecilik ve kaptanlık yapan Metin Aksu futbolu bıraktıktan sonra antrenörlük diploması almış ve uzun yıllar Anafartalarspor’un hocalığını yapmış, genç takım ile Edirne il şampiyonu olduktan sonra Edirne il temsilcisi olarak katıldığı Türkiye şampiyonasında ilk 16 ‘ ya kalma başarısını göstermiştir.

Bir dönemde Hayrettin Yıldız ile birlikte çalıştırdıkları Keşan 1959 takımıyla şampiyonluk yaşamıştır. 31 Temmuz 2021 yılında 59 yaşında aramızdan ayrılan Metin Aksu’yu sevgi saygı ve rahmetle anıyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL