Güncel Spor

Keşan’da Futbola Damga Vuranlar- Recep Bozkurt

KEŞAN’DA FUTBOLA DAMGASINI VURANLAR RECEP BOZKURT ERDOĞAN DEMİR- Recep Bozkurt’un anlatımıyla Ondört  yaşlarında  doğan  sporda  futbola  kaleci  olarak  başladım   bir  yıl  sonra   kulübün  adı  Aydoğanspor  olarak  tescillendi. İki  yıl  babamın..

Keşan’da Futbola Damga Vuranlar- Recep Bozkurt

KEŞAN’DA FUTBOLA DAMGASINI VURANLAR

RECEP BOZKURT

ERDOĞAN DEMİR-

Recep Bozkurt’un anlatımıyla

Ondört  yaşlarında  doğan  sporda  futbola  kaleci  olarak  başladım   bir  yıl  sonra   kulübün  adı  Aydoğanspor  olarak  tescillendi. İki  yıl  babamın muafiyeti alınarak Aydoğanspor’da lisanslı olarak  kaleci mevkisinde oynadım. 1968 yılında rahmetli Nesip ağbinin o zamanın daha popüler takımı  Keşan Gençlik takımına katıldım.

Bir sezon Keşan Gençlik’te oynadıktan sonra ilk göz ağrım Aydoğanspor’a  geri  dönüp, askere gidene kadar Edirne Birinci Amatör Aydoğanspor’da takım  kaptanı olarak görev yaptım.

Askerde,  İzmir  Denizgücü’nde üç ay, daha sonra Gölcük Donanma ve  Denizaltı  futbol  takımında on yedi ay kaleci olarak askerliğimi tamamladım. Askerden sonra Bartınspor’dan transfer teklifi aldım Bartın’a gittim. Bir hazırlık maçından sonra  ücrette anlaşamayıp   Keşan’a   döndüm. Lisansımın olduğu Aydoğanspor’da onbeş yıl kaleci ve kaptan  olarak  oynadıktan  sonra  Keşan’ın üç takımı birleşince, bir sezon Keşanspor’da  oynayıp  otuz altı yaşımda futbola   unutulmaz anılarla  veda ettim. Şu an yetmiş yaşındayım. Bu yaşıma futbol sayesinde geldiğimi  düşünüyorum. Allaha şükür sağlıklıyım, gençlere tavsiye sporun hangi dalına kendilerini uygun  görürseler sağlık için Keşan’ımızda spora katkı için elinden geleni yapsınlar. Atamızın dediği gibi Ben  Sporcunun Zeki Çevik ve Ahlaklısını Severim. Sözünü  örnek  alsınlar. Atalarımızın dediği  gibi, Sağlam  Kafa Sağlam Vücutta Bulunur!

Yitirdiğimiz ağabeylerime, arkadaşlarımı saygıyla rahmetle anıyor. Aramızda olanlara sağlıklı uzun  ömürler  diliyorum. Tanıtımım biraz uzun olduğunun farkındayım, yaşıma bağışlayın sporla sağlıcakla  kalın.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL