Spor

Keşan’da Futbola Damga Vuranlar-Üzeyir Dirik

 ÜZEYİR DİRİK Üzeyir DİRİK’in anlatımıyla Futbol oynamaya Edirnespor alt yapısında  başladım. Edirnespor genç takım kaptanlığını uzun süre yaptım. Edirnespor genç takımı olarak çok başarılı olduk. İki grup kapattık Türkiye dördüncüsü..

Keşan’da Futbola Damga Vuranlar-Üzeyir Dirik

 ÜZEYİR DİRİK

Üzeyir DİRİK’in anlatımıyla

Futbol oynamaya Edirnespor alt yapısında  başladım. Edirnespor genç takım kaptanlığını uzun süre yaptım. Edirnespor genç takımı olarak çok başarılı olduk. İki grup kapattık Türkiye dördüncüsü olduk. Bu başarıdan sonra Ferhat Kalender, Naim Sarı ve ben A takıma yükseldik. Kerdeşim Hayri Dirik genç milli takıma seçildi ve 3 defa milli takımda oynadı. Diğer arkadaşlarda profesyonel olarak değişik takımlarda futbol oynadı. O yıl Edirnespor’un güçlü bir kadrosu vardı Smail Spaiç, Karaliç, Gani, Muhammet Altıntaş ve Arda abi gibi ismini sayamayacağım bir çok yıldız oyuncular arasında biz kadroda yer bulamadık. Edirnespor bizlere sahip çıkmadı. Rahmetli Atilla Bilgin hocamız bizi Keşanspor’a götürdü.

18 yaşımda Keşanspor’a geldim sürekli banko oynadım. Keşanspor taraftarları beni, bende onları çok sevdim. Bu karşılıklı sevgimiz 4 yıl boyun hiç değişmedi. Keşan da geçirmiş olduğum zaman hayatımın en güzel yıllarıydı. 4 yılımızın sonunda Keşanspor ‘un ligden düşmesi bizi derinden üzdü. Keşanspor ligden düşünce 22 yaşında futbolu bırakma kararı aldım fakat Uzunköprüspor’un yoğun isteği üzerine tekrar futbola döndüm. Uzunköprüspor da 3 yıl oynadım. Bir çok teknik adamla çalıştım bende iz bırakan Rahmetli Atilla Bilgin hoca özellikle Yüksel Çelik hocamdır. Keşanspor da birlikte oynadığım takım arkadaşlarıma, taraftarlarıma özellikle Yüksel hocama sonsuz sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL