HESABIM
Üye Ol

Keşan’da Korkutan Yangın…

Keşan’da Korkutan Yangın…

Haber-Kamera-Fotoğraflar: Erdoğan DEMİR 9 Nisan 2019 Salı günü 08.30 saatlerinde Keşan’ın en işlek caddesinde Önder Caddesi’nde başlayan bir mobilya mağazasının deposunda çıkan yangın yaklaşık 6 süren bir çalışma sonucu kontrol altına alındı. Yangında söndürme çalışmaları sona erdi halen soğutma çalışmaları  devam ediyor. Keşan’da Süzgünler Mobilya Mağazasında başlayan yangın, mağazanın tüm katlarına yayıldı. Yangının diğer işyerlerine...

Haberin Tarihi: 9 Nisan 2019 - Okunma Sayısı:1692 defa okundu.

Haber-Kamera-Fotoğraflar: Erdoğan DEMİR

9 Nisan 2019 Salı günü 08.30 saatlerinde Keşan’ın en işlek caddesinde Önder Caddesi’nde başlayan bir mobilya mağazasının deposunda çıkan yangın yaklaşık 6 süren bir çalışma sonucu kontrol altına alındı. Yangında söndürme çalışmaları sona erdi halen soğutma çalışmaları  devam ediyor.

Keşan’da Süzgünler Mobilya Mağazasında başlayan yangın, mağazanın tüm katlarına yayıldı. Yangının diğer işyerlerine sıçramaması için itfaiye ekipleri yoğun şekilde çalışıyor.

Keşan, Tekirdağ, Malkara, Edirne, İpsala, Keşan Orman İşletme Müdürlüğü ve 4.Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı itfaiye ekipleri de destek amaçlı gelerek yangının söndürülebilmesi büyük çaba sarfettiler.

2000 metrekarelik kapalı alana sahip satış mağazında bulunan eşyaların tamamının alev alması nedeniyle, ortalığı yoğun bir duman da kapladı.

Yangının diğer işyerlerine sıçramasını engellemek için itfaiyenin yoğun çabası devam ediyor.

Yangının söndürülme çalışmalarını Keşan Kaymakamı Nuri Özder, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan 4.Mekanize Piyade Tugay Komutanı P.Albay Mustafa Öztürk Yılmaz,  Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin ve 31 Mart 2019’da Keşan Belediye Başkanlığı’na seçilen Mustafa Helvacıoğlu’da yerinde takip ettiler.

Keşanlı vatandaşlar da gün boyunca devam eden yangın söndürme çalışmalarını meraklı gözlerle yangına yakın bölgeden meraklı gözlerle takip ettiler.

Yangının muhtemelen elektrik kontağından çıktığı ve maddi hasarın büyük olduğu tahmin ediliyor.

Yangın söndürme çalışmaları sırasında görevini yapan basın mensuplarına polis tarafından müdahale edilmesi de bir anlık gerginlik yaşanmasına neden oldu. Canlı yayın sırasında gerçekleşen müdahalede yaşanan gerginlik ve polisin sesi yayına gitti.

Haberle ilgili görüntüleri aşağıdaki videolardan izleyebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı