TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 363.553
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 28.192
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 228
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 30.302
Eğitim

Keşan’da Milli Eğitimin Proje Tanıtım ve Koordinasyon Toplantısı yapıldı

11 Ekim 2021 Pazartesi günü saat 10:00’da İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan SAZ Başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Projelerden Sorumlu Şube Müdürü Serkan PALABIYIK,  Resmi ve Özel Okullardan idareci ve Projeden..

Keşan’da Milli Eğitimin Proje Tanıtım ve Koordinasyon Toplantısı yapıldı

11 Ekim 2021 Pazartesi günü saat 10:00’da İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan SAZ Başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Projelerden Sorumlu Şube Müdürü Serkan PALABIYIK,  Resmi ve Özel Okullardan idareci ve Projeden Sorumlu Öğretmenlerin katılımıyla Keşan Belediyesi Konferans Salonunda toplamda 93 kişinin katılımıyla;

“Proje Tanıtım ve Koordinasyon Toplantısı” gerçekleştirildi.

Toplantı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan SAZ konuşma yapmak üzere kürsüye davet edildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan SAZ;  “Keşan İlçemizde bugüne kadar siz değerli arkadaşlarımızla  yaptığımız projelerimizi tanıtmak ve bundan sonra da bu projelerin yaygınlaştırılmasını sağlamak üzere bugün bir araya gelmiş bulunmaktayız.

Değerli Arkadaşlar yaptığımız bu  faydalı projelerin eğitime katkısını hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu projelerin, öğrencilerimize verdiği öz güven, tecrübenin yanında , bu projeler sayesinde  kendilerini geliştirmeye yardımcı olmasını da önemsiyoruz. Bizler Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak İlçede oluşturduğumuz ekiple her daim tüm projelere elimizden geldiği kadar bugüne kadar destek verdik ve desteklemeye de devam edeceğiz. Yaptığımız her okul müdürleri toplantısında da bizleri temsilen siz değerli arkadaşlarımıza  destek vermelerini söylüyoruz ve takibini yapıyoruz. Çünkü Projelerin ortaya çıkmasında yürütülmesinde ve sonuçlandırılıp değerlendirilmesine kadar bir çok süreci kapsadığını ve süreçlerde en başta çok büyük bir özveri istediğini ve aynı zamanda da desteklenmek gerektiğini biliyoruz. İhtiyaç ve istek üzerine proje yazma ile ilgili kurs ve seminerler düzenleneceği gibi konu başlıklarına göre, proje yazmaya yeni başlayan arkadaşlarımıza rehberlik edecek bir ekibin olduğunu vurguladı. Keşan ilçemiz olarak ekip ruhu ile okullarımızda ve bulunduğumuz çevrede öğrencilerimizin de fikirleri doğrultusunda ortaya çıkacak projelerle okullarımızda uygulama şansı bulacağız. Bu projelerle öğrencilerimizin araştırma, deney, röportaj gezi ve gözlem yaparak bilgi toplama, Kaynak tarama ve bilgiye ulaşma yollarını keşfetme,  Elde edilen bilgilerin düzenlenmesi ve analiz edilmesi, bilgiler arasında neden-sonuç ilişkisi olup olmadığını kavrama, elde ettiği bilgilerle yeni ürünler ortaya koyma ve yeni stratejiler geliştirme, zaman disiplini kazanma belirli bir plan çerçevesinde çalışma disiplini kazanma bütün bunların sonucunda da hayatın içinde karşılaştığı problemler karşısında çözüm yolları geliştirebilme becerisi kazanmasını sağlar” dedi ve son 3 yıl içerisinde Keşan ilçemizde yapılan TÜBİTAK(2204-A,2204-B, 4004, 4006,4007, Erasmus+ (KA101,KA102,KA229,) eTwinning, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programları, IPA-II Projeleri, Trakya Kalkınma Ajansı Projeleri, 2023 Vizyon Projeleri ile ilgili istatistiki verileri paylaştı.

Konuşmasının sonunda “Katılımcıları bir kez daha tebrik ediyor , yaptığınız öz verili çalışmalarınızdan dolayı  teşekkür ediyorum.” dedi.

Ardından kürsüye Keşan Anadolu Lisesi Öğretmeni Hasan AVCU davet edildi. Hasan AVCU yapılacak projelere tüm öğretmenlerin katılımının önemli olduğunu belirterek, projelerdeki maddi konulara dikkat çekti. Bütçelerin daha dikkatli ve özenli kullanılması hususunda teknik bilgiler verdi. Konuşmasının ardından teşekkür ederek kürsüden ayrıldı.

Ardından İlçemiz Rasim Ergene Ortaokulu Fen Bilgisi Öğretmeni Serap TEZER ALGÜL Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri konusu ile ilgili bilgilerini aktarmak üzere kürsüye davet edildi. Hazırladığı sunumu projeksiyon yardımıyla katılımcılara aktardı. Proje Hazırlamanın ve Kazanımlarının önemini anlattı. Yapılan Projelerin öğrencilerin üzerinde olumlu etkilerinin bulunduğunu ve öğrencilerin kendilerini daha iyi yönde geliştirdikleri bilgilerini aktardı. Projelere katılımın ve yapılan çalışmaların arttırılması gerektiği, öğrencilere proje hazırlama ve katılımın özendirilmesinin önemli olduğunu vurguladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan SAZ ve Okul Müdürleri ile Proje Hazırlamada yardımcı olan kişi ve kuruluşlara teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Sorumlusu Gökmen AYDIN, TÜBİTAK 4004 “Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı Hakkında” bilgilerini aktarmak üzere kürsüye davet edildi ilçemizin 50 bin TL bütçeli projesinin geçtiğini bu konuda planlamaların yapıldığını ve 18 ekim pazartesi gününden itibaren uygulamaya başlanılacağını belirtti. Bu Projeye katılmada gerekli olan Yeterlilik Bilgilerini katılımcılara aktardı.

Yekta Baydar Ortaokulu Müdür Yardımcısı Gökçe TÜFEKÇİ ERGİN “4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı Hakkında” katılımcıları bilgilendirmek üzere kürsüye davet edildi. ilçemizin 88 bin TL bütçeli projesinin geçtiğini bu konuda planlamaların yapıldığını ve 16-17-18 Mayıs 2022 gününden itibaren uygulamaya başlanılacağını belirtti. Resmi Kurum ve Kuruluşların işbirliği ile yürütülen projelerden bahsederek içerikleri hakkında bilgiler aktardı. Gelecekte yapılacak olan projelerin planlanması hakkında bilgiler verdi. Bu tarz projelere katılımların artmasının hedeflendiğini belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan SAZ verilen bilgilere ek olarak ilgili proje hakkında bilgiler vererek, 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programına projeleri ile katılım sağlayan öğretmen ve öğrencilere teşekkürlerini iletti.

Ardından Süleyman Paşa İmam Hatip Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Özlem KUŞAKSIZ “4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı” hakkında bilgiler sunmak üzere kürsüye davet edildi. ilçemizin 18 projesinin geçtiğini bu konuda planlamaların yapıldığını ve aralık ayından itibaren uygulamaya başlanılacağını belirtti. Katılım sağlayacakları bilim fuarı hakkında önemli bilgiler verdi. Bu tarz projelere katılım sağlandığında Öğrencilerin kazanımlarının arttığını, kendilerine öz güvenlerinin geldiğini söyledi. Tematik Alt Proje Alanları hakkında bilgiler verdi. Bilim fuarı süreçleri hakkındaki tavsiyelerini katılımcılara iletti. Teşekkürlerini sunarak kürsüden ayrıldı.

KTSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Filiz ŞEN “Erasmus+, eTwinning Projeleri” ile ilgili sunumlarını yapmak üzere kürsüye davet edildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı İşbirliğinde yapılan projeler hakkında bilgi verdi. Projelerin amacını ve öğrenci kazanım bilgilerini katılımcılara aktardı. “Değişim Çevremden Başlar” Projesinin içeriğinden bahsetti ve  Çöp Toplama ve Ayrıştırma Projeleri ile Bütçeleri hakkında bilgi verdi.

Ardından Keşan Anadolu Lisesi Müdürü Nurdan FİDAN ALABAK “Erasmus+, eTwinning Projeleri” ile ilgili bilgilerini sunmak üzere kürsüye davet edildi. Projelerin Öğrencilerin üzerindeki etkileri konusunda bilgiler verdi. Yurt Dışı Ortaklı Projelerin önemini ve üzerinde durulması gerektiğini belirtti. Viyana’ya giden öğrenciler hakkında bilgiler verdi. KA229 projelerinin artılarını ve öğrencilere kattığı kültürel bilinçlenmenin önemini anlattı. Proje kapsamında yurt dışına gidecek öğrenciler ve gidecekleri ülkeler hakkında bilgiler verdi.

İlçemiz Rasim Ergene Ortaokulu Matematik Öğretmeni Yasemin KIRKGÜL “Erasmus+KA102 Projeleri ile ilgili sunumlarını yapmak üzere kürsüye davet edildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan SAZ’ın kendilerinden bir proje beklediğini belirterek erasmus+ projesi hazırladığını ve çalışmalarının devam edeceğini söyledi. Proje yapmak isteyen yönetici ve öğretmenlere projelere katılım sağlamanın başvuru şartları hakkında bilgi verdi. Pandemi Sürecinin projeler üzerindeki olumsuz etkilerinden bahsetti. Yapılan çevre yürüyüşleri, çöp toplama ve ayrıştırma etkinlikleri hakkında slayt izleterek bilgiler aktardı. Teşekkür ederek sunumunu bitirip kürsüden ayrıldı.

Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik/Elektronik Öğretmeni Serkan YAVUZ “erasmus+, KA102 ve IPA” sunumlarını yapmak üzere kürsüye davet edildi. KA102 Projesini detaylarıyla anlatarak, staj projelerinin önemini aktardı. “Yüzünü Rüzgara Dön” Projesi hakkında bilgiler verdi. Kültürel Amaçlı Gezilerin Öğrenciler üzerindeki önemli etkilerini anlattı. Teşekkürlerini sunarak kürsüden ayrıldı.

 

Ardından Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Metal Teknolojisi Öğretmeni Vedat Şahin EKİNCİ  “Trakya Kalkınma Ajansı Projeleri” ile ilgili sunumlarını yapmak üzere kürsüye davet edildi. “Metal Teknolojileri Atölyesini Yenilikçi Makinelerde Donatıyoruz Projesi” hakkında bilgilendirme yaparak projenin bütçesini açıkladı. Makinelerle eğitim alan öğrencilerin daha kolay meslek bulabildiklerini dile getirdi. İmalatın önemini, belirtilen bütçe ile alınan makineler hakkında bilgi verdi. Ortaokullardan mezun olan öğrencilerin yetenekleri doğrultusunda Meslek Liselerine yönlendirilmesinin yapılmasının önemini aktardı ve teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan SAZ kapanış konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi. Bu zamana kadar projelerde emeği geçen ve bundan sonra da katkı sunacak olan tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL