Güncel

Keşan’da Sahte İçki Operasyonu… (Videolu Haber)

Keşan’da Sahte İçki Operasyonu… (Videolu Haber)

29 Mart 2016 günü saat 20.00-24.00 arasında, Edirne İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca sahte içki üretimi ile mücadele kapsamında, Keşan ilçesine bağlı belde ve köylerde faaliyet gösteren (5) içkili işletmede yapılan kontrollerde; bütün içkili içecekler “Bandrollü Ürün İzleme Sistemi Mobil Saha Denetim Cihazı” vasıtasıyla tek tek kontrol edilmiş ve bu denetimler esnasında, Beğendik beldesinde bulunan bir işletmede toplam (33) şişe sahte rakı ele geçirildi.

kaçak rakı (1)

Ayrıca; denetimler esnasında, 4207 Sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanuna ve 4817 Sayılı Yabancıların Çalışma İzinleri Hakkında Kanuna muhalefet suçlarından (2) işletmeye yasal işlem yapıldı.

Olaya karıştığı tespit edilen şüpheliler C.Savcısının talimatları doğrultusunda ifadelerinin alınmasını müteakip serbest bırakıldı.

Edirne İl Jandarma Komutanlığı; ölümlere ve görme kayıplarına neden olan sahte içki üretimi ile mücadeleye yasal mevzuatın kendisine vermiş olduğu yetkiler çerçevesinde kararlılıkla devam etmektedir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL