TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 148.636
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 6.436
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 165
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 8.812
Güncel Okuma Sayısı: 525

Keşan’da sokak kedileri “konak” sahibi oldu

EDİRNE (AA) – Edirne’nin Keşan ilçesinde sokak kedileri için “kedi konakları” inşa edildi. Keşan Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, belediye ekipleri, zor ve soğuk hava şartlarında sokak kedilerinin barınmaları için yuva yaptı. Şehitlik Parkı’na..

Keşan’da sokak kedileri “konak” sahibi oldu
EDİRNE (AA) – Edirne’nin Keşan ilçesinde sokak kedileri için “kedi konakları” inşa edildi.

Keşan Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, belediye ekipleri, zor ve soğuk hava şartlarında sokak kedilerinin barınmaları için yuva yaptı.

Edirne’nin Keşan ilçesinde sokak kedileri için “kedi konakları” inşa edildi. ( Gökhan Zobar – Anadolu Ajansı )

Şehitlik Parkı’na konulan, yerden yaklaşık 1,5 metre yükseklikte ve 4 bölmesi bulunan “kedi konakları”nın yanına besleme odakları ve su kapları yerleştirildi.

Edirne’nin Keşan ilçesinde sokak kedileri için “kedi konakları” inşa edildi. ( Gökhan Zobar – Anadolu Ajansı )

Gerçekleştirilen çalışmayı TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ile yerinde inceleyen Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, sokak kedileri için sıcak bir yuva oluşturduklarını belirtti.

Sokak hayvanlarının yaşamlarını kolaylaştırmak için çalışmalar yaptıklarını aktaran Helvacıoğlu, “Sokak kedilerimizi ‘konak’ sahibi yaptık. Şehitlik Parkı’mızda kedilerimiz için kedi konakları oluşturduk. Can dostlarımızın her zaman yanında olmaya, onların yaşam haklarını korumaya devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

 

İLANIN DERTAYLARI İÇİN FOTOĞRAFIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL