Köşe Yazısı

Keşan’da üzüldüğüm maç…

Keşan’da üzüldüğüm maç…
   Kemo 
Kemalettin DİRİK
kdirik@kesanpostasi.com
 İl ve ilçe takımlarının  bal ligindeki mücadelesini,  Edirnespor son dakikalarda attığı golle maçı kazanmasını bildi..mücadele gücü yüksek, pozisyon olarak az olan maçta Keşanspor sahada elinden geleni yaptı;rakibinin oyuncu kalitesi olarak üstün olmasına rağmen, mücedele gücü olarak rakibinden üstün bir performans ortaya koyan Keşanspor ilerisi için ümit verdi…
Burada beni ve spor kamuoyunu ilgilendiren,maçın sonucundan ziyade maç öncesi ve sonrası ki yaşanan gelişmeler..
Bir Edirne”li,Keşansporlu ve Avrupa”lı olarak üzüldüm…öncelikle büyük olan örnek olur…sayın Hakan Sedefçi Edirne-Keşan”ı bir bütün olarak görmüş,sporun birleştirici olmasını,kendi seyircisinin de bu maçta yerini almasını istemiş..
İlk maçta bir takım söylentilerde protokoldeki seyircilerin,Keşansporlu oyunculara küfür ettiği,kötü muamele yapıldığı dile getirilmiştir..
Bunun yanında geçen haftaki Tekirdağ-Edirne maçındaki olaylar güvenlik konusunu gündeme getirmiştir…
Bu yüzden apar topar ilçe spor güvenlik kurulu cuma günü toplanmış,güvenliğin artırılması,rakip takımın maça alınmaması kararları alınmıştır.Bundan sonra taraflar arasında basın yolu ile atışmaya sebep olmuş ve gerilim en üst seviyeye taşınmıştır..
sayın Hakan Sedefçi”nin açıklamaları…
sayın Mahmut Aksu”nun cevabı …ortamın fazlası ile gerilmesini artırmıştır..
Başkan haklı olarak futbolun 12.oyuncusununda deplasmanda takımı ile birlikte olmasını istemiş fakat bazı yöneticiler için sarf ettiği talihsiz sözler yakışmadı..
Çünkü siz Edirnespor başkanısınız…arkanızda koskoca bir il var,..
Keşanda sizin bir parçanız olan ilçenin yöneticisi…bırakın tepkiyi oranın insanı versin…kötü bir niyetle de söylenen şeyler olmadığınıda sizi tanıyanlar bilir..
Mahmut Aksu, Keşanspor yöneticisi ve altyapı sorumlusu…daha önce açıklamalar basın sözcüsü tarafından yapılırken,bu açıklama M.Aksu tarafından yapılması kafalarda soru işareti yaratıyor…
Kendisini bir yandan da tebrik etmek istiyorum,üslubu yanlışta olsa cevap vermesi Keşanspor”unsahipsiz olmadığını gösterdi…
yine de basın sözcüsü varken,hemde yönetici olarak bu üslupta konuşması hem toplumu gerdi,hemde sporun içeriğine zarar verdi…
Maçın ilginç yanlarından biride misafir seyirci olmamasına rağmen büyük güvenlik önlemlerin alınması…kendimi 2.lig( şuanki 1.lig)de, doğu grubunda oynadığım Batman,Siiirt de zannettim…arkadaşlar burası Keşan…Trakya”nın göbeği..Doğu varı güvenlik önlemi niye..bizler bunlara alışkın değiliz,biz misafir perveriz,misafirin başımız üstünde yeri vardır…biz biz yapan bu değerlerimize sahip çıkalım,yok olmasına müsaade etmeyelim..
Sevgili futbol severler sporunuza sahip çıkmazsanız,yönetildiği gibi seyretmek zorunda kalırsınız…şuan ki gibi….bunu değiştirmek istersen futbolu futbol için seyret,destekle ve sahip çık..
Maçta ilk devreyi taraftar kardeşlerim ve iki dostla seyrettim..taraftarlar pırıl pırıl gençler…16-17 yaşlarında..bunları iyi organize etmeli,yönlendirmeli ki yarınlarımızdan kaygı duymayalım…
Benim oynadığım zamanlar beni ,güdüleyen,paramı alamasam da,karnım aç olsa da,seyirci tribünde olduğu zaman benim ve takımın üst performans göstermemi sağlayan büyük faktördür..
Bu dünyanın her yerinde böyledir..taraftar takımın 12.adamıdır..
Ama gördümki Keşanspor taraftarı bölünmüş..
bölünmüş bir kuvvetin takım üzerindeki etkisi ne kadar olabilir…
Taraftar takıma güçte katar,gücünü de eksiltir…
Gelin bu zor günlerden takımımızı el birliğiyle,kuvvetimizi birleştirerek takımın 12. adamı olmayı hak edelim..
HER ŞEY KEŞAN İÇİN…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL