TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 245.152
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 24.297
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 108
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 6.636
Sağlık Haberleri Okuma Sayısı: 469

Keşan’da Vaka sayısı 14’e ulaştı

  Keşan’da koronavirüs vakaları yeniden hortladı. Vaka sayılarında azalış ile birlikte haritada mavi kategoriye giren Keşan’da son iki günde vaka sayısının artması dikkatleri çekti. Günlerdir hiç vaka görüşmeyen Keşan’da ,..

Keşan’da Vaka sayısı 14’e ulaştı

 

Keşan’da koronavirüs vakaları yeniden hortladı. Vaka sayılarında azalış ile birlikte haritada mavi kategoriye giren Keşan’da son iki günde vaka sayısının artması dikkatleri çekti.

Günlerdir hiç vaka görüşmeyen Keşan’da , 2 günde 14 kişinin testi pozitif çıktı.

Uzun süredir sıfır olan ve olduğu günler ise bir elin parmaklarını geçmeyen koronavirüs vaka sayıları Keşan’da yeniden artışa geçmesi vatandaşları tedirgin etmeye başladı.

İlçede vakalar 2 günde 14’ü buldu.

13 Temmuz’da  4 kişinin, 14 Temmuz’da da  10 kişinin koronavirüs testleri pozitif olarak çıkarken hepsi karantina altına alındı.

Hastalığa yakalanan kişilerin çoğunluğunun Keşan merkezden olduğu çok korkulan delta varyantına sahip olmadıkları bilgisine ulaşılırken, özellikle de artan düğünler ve kalkan kısıtlamalar sebebiyle daha da artmasından korkuluyor.

Yetkililer vakaların daha da artması ihtimali sonrasında bazı kısıtlamaların geri gelebileceğine işaret ederken, vatandaşları da sık sık maske, mesafe, hijyen konusunda uyararak; aşı olmaya devam ediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL