TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 213.297
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.091
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 63
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.219
Asayiş Güncel Okuma Sayısı: 200

Keşan’da yakalanan Futbolda Kumpas Sanıklarına ağır ceza…

Keşan’da 2020 yılının Eylül ayında Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Edirne İl Jandarma Alay Komutanlığı ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda FETÖ üyesi 3 şüphelinin yasa dışı yollardan Yunanistan’a çıkacağı yönündeki istihbarat üzerine..

Keşan’da yakalanan Futbolda Kumpas Sanıklarına ağır ceza…

Keşan’da 2020 yılının Eylül ayında Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Edirne İl Jandarma Alay Komutanlığı ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda FETÖ üyesi 3 şüphelinin yasa dışı yollardan Yunanistan’a çıkacağı yönündeki istihbarat üzerine 3 kişi yakalanmıştı.

Bu 3 kişinin aynı zamanda “Futbolda Kumpas Davası”‘ndan yargılandıkları ve meslekten ihraç edilen eski emniyet müdürü İ.E.(47) ve eski komiser yardımcısı R.H.H. (32) ile “Mahrem İmam” olduğu belirlenen M.E. (37) olduğu tespit edilmişti. Yapılan kimlik kontrolünde, M.E.‘nin üzerinden H.E. adına düzenlenmiş nüfus cüzdanı çıkmıştı.

“Kumpas Davası” sanıkları R.H.H. ve İ.E., toplam bin 170 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

2 sanığa bin 169 yıl 6 ay 15 gün ceza…

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü TEM Büro Amirliği ekiplerince yakalandıktan sonra mahkemece sevk edilen şüpheliler, tutuklandı. Şüphelilerden R.H.H.‘ye, 47 defa “Haberleşmenin gizliğini ihlal etme”, 81 defa “Resmi belgede sahtecilik”, 44 defa “İftira” suçlarından 999 yıl 3 ay 15 gün, İ.E.‘ye ise 170 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL