Güncel Manşet

Keşan’ın tarihi günü…

Keşan’ın tarihi günü…

  Pazaryeri ihalesi yapıldı… (Videolu Haber)

 

 

Keşan Belediyesi tarafından yaptırılması düşünülen Pazaryeri Projesi’nin ihalesi 31 Ekim 2012 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

 

Muammen bedeli 31 milyon 484 bin 168 TL 36 Kuruş olan projenin ihalesi saat 14.30’da Keşan Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda başladı.

 

İhaleden önce konuşan Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, ihaleye katılanlara hoş geldiniz dedikten sonra, “Bizim için önemli olan tarihi nitelikte olan bir anı yaşıyoruz. Yaklaşık 5 yıldır üzerinde çalıştığımız projenin ihalesine geldik. Bizi izlemeye gelen büyün katılımcılara teşekkür ederim. Yaklaşık 5 yıldır bu projeyle uğraşıyorum. Kolay bir hazırlık sürecinden geçmedik. Sonuçta İller Bankası’ndan dışarıda hazırladığımız bir proje olduğu için uzun kontrol süreci sonunda İstanbul Bölgeden onaylanıp Ankara’ya kredi sürecine getirdik. Orada değerlendirmeden sonra projemizi kredi verilebilir belediyemizi de kredibilite limitleri uygun olduğu için kredi almamız konusunda komisyondan geçti. Ben bütün bu aşamalarda önce ekibime , akabinde son aşamalarda bölge milletvekillerimiz Sayın Mehmet Müezzinoğlu’na, Sayın Kemal Değirmendereli’ye, Sayın Recep Gürkan’a, Şehircilik Bakanı Sayın Erdoğan Bayraktar’a,CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Faik Öztrak’a özellikle Keşan’a adına teşekkür ederim. İhale sürecinde emeği geçen bütün arkadaşlarıma belediyem adına Keşan adına teşekkür ediyorum. Biraz sonra firmalarımızı tanıyacağız.Dosyalarını açacağız tekliflerini alacağız. Kamu İhale Kanunu’na göre ihale komisyonumuz belli bir süre sonra bu teklifleri firmaları değerlendirip , yapım ihale şartnamesi kriterleri doğrultusunda değerlendirmeyi yaparak kazanan firmaya tebligatları yapacak.Öncelikle ben öncelikle bütün firmalara bol şanslar diliyorum ve katıldıkları için teşekkür ediyorum.  Önemli olan bu anı gördükten sonra  temelin atmayı bitirip esnafımızı içine yerleştirmeyi görmeyi Allah’tan niyaz ediyorum. Şimdiden bölgemize hayırlı olsun. Uzun uğraş sürelerinden geçtik demiştim. Geçen dönem Keşan’ımızın eskimiş olan pazaryerini nerede çözeriz sorusunu odalarla oradaki esnafımızla uzun süre görüşerek % 98 bir çoğunlukla mevcut alanda çözülmesine  karar verildi. Keşan’ın ticari hayatına  ciddi katkıları olacağı kanaatindeyim. Klasik bir pazaryeri konsepti dışında başından beri benim yakıştırdığım “Esnaf AVM” yapısı olacaktır. Heyecanlıyım. Teşekkür ederim. Bu kadarının bile bana ve ekibime kısmet olması bizler için bir şereftir. Ayrıca şunu ifade etmek isterim. Trakya Bölgesi’ne İstanbul haricinde İller Bankası’nın vermiş olduğu en büyük kredi miktarıdır. Hepinize bol şanslar” şeklinde konuştu.

Daha sonra Savaş Serbest, Basri Akten, Emre Gürel, Fazıl Küçükgülen ve Erhan Başaran’dan oluşan komisyon huzurunda firmaların verdiği zarflar açılarak evraklar tek tek incelendi.

İhaleye katılan 6 firma ve verdikleri teklifler şöyle;

Başar İnşaat Ticaret ve Sanayi Ltd.Şti : 27 milyon 800 bin+ KDV

Maktaş Makine ve  Elektrik Ticaret Ltd.Şt-Alkan İnş. İş ortaklığı : 23 milyon 680 bin TL + KDV

İpek İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi: 22 milyon 975 bin TL + KDV

Erma İnşaat-Elas İnşaat Turizm Makine Plastik San. Tic.Ltd.Şti.: 27 milyon 323 bin TL + KDV

Ör-Taş İnşaat Taah.ve Turizm Tic. San. Ltd. Şti.;26 milyon 750 bin TL+ KDV

Çağdan Mühendislik Müt. San.Tic.Ltd.Şti.: 29 milyon 499 bin + KDV

İhaleye CHP Keşan İlçe Başkanı Ufuk Kanışkan, AKP İlçe Başkanı Hakan Çevikel ile il genel meclisi üyeleri, belediye meclisi üyeleri, oda ve dernek temsilcileri ile çok sayıda esnaf ve vatandaş katıldı.

İhalenin yasal süreç olan en geç 90 gün içinde komisyon tarafından sonuçlandırılması bekleniyor.Komisyonun 90 günden önce de bu ihaleyi sonuçlandırabileceği de açıklandı.

Yeni yapılacak pazaryeri projesinde 1000 araçlık katlı otopark, 500 adet dükkan ve 872 adet açık pazaryeri ile belediye binası ve tiyatro salonu da bulunuyor.

   Kamera: Mithat GERGİN


Keşan Pazaryeri ihalesi yapıldı ile edemir22

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL