Güncel Manşet

Keşanlı iş adamından teklif “Keşan Tekirdağ’a bağlansın”

Keşanlı iş adamından teklif “Keşan Tekirdağ’a bağlansın”

 

Keşanlı işadamından Guinness’lik öneri: Keşan Tekirdağ’a bağlansın, rekorlar kitabına girelim

Edirne’nin Keşan ilçesinde yaşayan Akif Parlatan isimli işadamı, ilginç bir öneri ortaya attı. Parlatan, Keşan Tekirdağ’a bağlanırsa, 3 tarafı denizlerle çevrili dünyanın tek şehri olup, Guinness Rekorlar Kitabına girebileceğini belirtti.
Parlatan, “Herkesin bildiği gibi Tekirdağ iki denize (Marmara-Karadeniz) kıyısı olan ender illerden biri. Ege denizine kıyısı olan Keşan ilçesinin Tekirdağ’a bağlanmasıyla, üç denize kıyısı olan dünyadaki tek il olacak, bu da Tekirdağ’ın Guınness Rekorlar Kitabına girmesini sağlayacak. Tekirdağımızın tanıtımına büyük fayda sağlayacak böyle bir çalışmanın başlatılması için tüm Tekirdağlıları göreve davet ediyorum. Aslında sadece Tekirdağlıların değil herkesin yardımcı olması gerekir, çünkü ülkemizin de tanıtımı yapılmış olacak” diye konuştu.

 

www.olayaktif.com

YORUMLAR (1)

  1. Kaan diyorki:

    ne olcak tanıtılınca ? bırakın boyle abuk sabuk magazınsel konuları arkadas ya.. 3 tarafı denızlerle çevrılı diye fabrıka mu kurcaklar keşan a. kurulcaksa diş macunu fabrıkası kurulsun öncelıkle mılletın açlıktan miğdeyı de geçtim kalın bağırsağı kokuyor.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL