Güncel

Keşanlı Ormancılar Muğla’daki yangında görev yapıyor

Türkiye’nin güney bölgelerinde orman yangınları devam ederken, Keşan Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri de Muğla’daki yangına müdahale etmek üzere bölgeye gitti. Yurdun dört bir tarafından gelen yangın söndürme ekiplerinin içine bulunanların..

Türkiye’nin güney bölgelerinde orman yangınları devam ederken, Keşan Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri de Muğla’daki yangına müdahale etmek üzere bölgeye gitti.

Yurdun dört bir tarafından gelen yangın söndürme ekiplerinin içine bulunanların arasında Keşan’dan ekipler bulurken, verilen fedakarlık Keşan Orman İşletme Müdürlüğü personelinin dilinden “4 gündür buradayız. Hiç uyuyamadık” sözleriyle döküldü.

 

Keşan’dan yangın sahasına giden ekipler Anadolu Ajansı’nın kameralarına takıldı; bu görüntüler AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’ın twitter hesabından da paylaşıldı.

Görüntülerde bir taraftan çalışmaya devam eden Keşan Orman İşletme Müdürlüğü personeli Nail Nalbantoğlu, diğer yandan da yangındaki son durumu anlatarak şunları söyledi: “Keşan’dan geldik. 4 gündür mücadele ediyoruz. Daha hiç uyuyamadık. Arada mola veriyoruz, bir su ikramı var o kadar.”
Yangınla savaşan Keşanlı personel daha sonra su hortumunu arkadaşından alarak yangını söndürmeye devam etti.

Nalbantoğlu ve diğer Keşan Orman İşletme Müdürlüğü personelinin bu görüntüleri ise Keşan’da gurur kaynağı olurken, gönderinin yorumlarında kolaylıklar diledi.

YORUMLAR (1)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL