Keşanlı Tiyatro Sanatçısı Ergin Kılıkçıer’in “No2” adlı oyunu 25 Kasım’da sergilenecek

Keşanlı Tiyatro Sanatçısı Ergin Kılıkçıer’in “No2” adlı oyunu 25 Kasım’da sergilenecek

Keşanlı Tiyatro ve Dizi oyuncusu Ergin Kılıkçıer’in rol aldığı “No: 2”  adlı oyun Tiyatro Laboratuvarı tarafından 25 Kasım 2017 Cumartesi akşamı sahnelenecek. Oyunun Prömiyerinin 25 Kasım 2017 Cumartesi günü akşamı Taksim’de bulunan Aznavur Pasajı’nda 8.katta bulunan Aznavur Sahnede sergileneceğini belirten Kılıkçıer, “Psikolojik gerilim yansıtan iki kişilik oyunun ardından bir kokteyl verilecek ve değerli sanatçılarla bir...

Haberin Tarihi: 22 Kasım 2017 - Okunma Sayısı:531 defa okundu.

Keşanlı Tiyatro ve Dizi oyuncusu Ergin Kılıkçıer’in rol aldığı “No: 2”  adlı oyun Tiyatro Laboratuvarı tarafından 25 Kasım 2017 Cumartesi akşamı sahnelenecek.

Oyunun Prömiyerinin 25 Kasım 2017 Cumartesi günü akşamı Taksim’de bulunan Aznavur Pasajı’nda 8.katta bulunan Aznavur Sahnede sergileneceğini belirten Kılıkçıer, “Psikolojik gerilim yansıtan iki kişilik oyunun ardından bir kokteyl verilecek ve değerli sanatçılarla bir arada olacağız. Oyun  İstanbul da farklı sahnelerde ve Türkiye genelinde Turneler yapacak. Mart ayında Avrupa Turnesi olucak  Berlin,Münih,Frankfurt, Hamburg ve Stutgart’ta sahnelenecekEn Kısa sürede Keşanlı Tiyatro severlerle buluşturmayı planlıyorum. Oyunun biletleri Biletix’te satılmaktadır.” dedi.

Kılıkçıer oyunun konusu ve teknik kadrosu hakkında da şu bilgileri verdi.

OYUNUN KONUSU

Bir antisosyal kişilik bozukluğu hastasının, hayatını sahneye taşıyan oyunun konusu ise şöyle; Otuzlu yaşlarda sıradan bir muhasebeci olan Bay Re, bir gece yarısı Dominus Rage tarafından büyüdüğü evin ceza odasında sorguya çekilmiştir. Bay Re’nin o ana kadar işlediği suçları itiraf etmesi için görevlendirilen Dominus Rage, suçları üstlenmeyen Re’ye geçmişi yeniden hatırlatacak, geçmişiyle yüzleşmek zorunda bırakılan Bay Re ile Dominus Rage arasında içinden çıkılmaz bir savaş başlayacaktır. Suç ve suçlunun yeniden tartışıldığı bu savaş, gündoğumuna kadar son bulacak ve o odadan yalnızca biri çıkmak durumunda kalacaktır.

Yapım: Tiyatro Laboratuvarı
Yazanlar: Serhan Alben, Sercan Alben
Yöneten: Serhan Alben
Dramaturg: Durul Paksoy
Sahne tasarımı: Serkan Alben
Koreografi: Can Bezirganoğlu
Oyun müzikleri: Berktuğ Ozma
Proje Asistanı: Ali Osman Cinpir
Süre: 60’
Oynayanlar: Sercan Alben, Ergin Kılıkçıer

 

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı