Manşet Spor

Keşanspor Kongresi’nden yönetim çıkmadı

Keşanspor Kongresi’nden yönetim çıkmadı

Keşanspor’un Olağanüstü Genel Kurulu’nun ikici toplantısı 1 Eylül 2012 Cumartesi günüyapıldı.

28 üyenin katılımıyla saat 14.00’te KeşansporDüğün Salonu’nda başlayan genel kurulda ilk olarak, Harun Akkaya Divan Başkanlığı’na, Rıdvan Arık ve İsmet Sezel Divan Katipliği üyeliklerine aday olarak gösterildiler.

  

Akkaya ve Arık‘ın bu görevi kabul etmemeleri üzerine, yeniden verilen bir önerge ile Divan Başkanlığı’na Keşanspor Kulübü Başkanı Sadi Kuru‘nun eşi Gökçe Kuru ve Katip üyeliklere Egemen Lofçalı ve İsmet Sezel’in seçilmesiyle kongre başladı.

  

Saygı Duruşunun ardından Mehmet Can Keşanspor Kulübü Faaliyet Raporu’nu,Gürkan Sezgin Hesap Raporu’nu ve Hasan Ayaroğlu‘da DenetimKurulu Raporu’nu okudu.

Raporların okunmasından sonra sözalan Şeref Aldanmaz,öncelikle Keşanspor’un bu duruma düşmesinden dolayı üzüntülü olduğunu belirterek “Gerçekten Keşanspor bu durumda olmaması lazımdı.Ama oldu geldi gittik.Kongrenin dışında herkesher yerde her şeyi konuşuyor kulüp hakkında ahkam kesiliyor. Bu tür konuşmaların kime ne faydası var. Kısır çekişmelerKeşanspor’a ne fayda getiriyor. Kısır çekişmelerKeşanspor’u bu hale getirmiştir. Herkes bir biri hakkında bir şeyler söylüyor. Bu tür konuşmalar çok ayıp. Keşanspor’un bu durumda olmasından gerçekten üzüntü duyuyorum ben. Bir de buradan bir şey sormak istiyorum. Keşanspor’un borcu ne kadardır? Ben Keşansporlu Şeref’im. Gerçekten kulübümün bu durumda olmasına ve kimsenin sahip çıkmamasına çok üzülüyorum. Yazıklar olsun diyorum. Herkes dışarıda konuşuyor. Ben burada kendisinin de bulunduğu bir ortamda bunu sormak istiyorum. Hasan Müdürün kulüpten nereden alacağı var?  Herkes bunu dışarıda konuşuyor ama ben kendisinin de burada bulunduğu bu ortamda bu sorunun cevaplandırılmasını istiyorum. Şahıslar benimiçin önemli değil.Önemli olan camiaların kalıcı olmasıdır. Bugün ben buradaysam yarın başkası gelecek. Biz Keşanspor Kulübü olarak en az 20 genci batağa attık. Benim için de bazıları  Şeref  Hoca yalakalık yapıyor dediler. Hayatta kimseye göbeğimden bağlı olmadım olmam da benimle çalışan arkadaşlarım bilir. Kimse kimsenin arkasından konuşmayacak. Ben Keşanspor için hep bekledim Ha birşeyler olur yeni yönetim gelir.Kim olursa olsun Sadi başkan dahi olsaydı bana görev verilseydi ben seve seve kabul ederdim. Benim parayla pulla işim yok. Bana verilecek sözler yerine geldiği an olay biter. Ama Yenikarpuzluspor’la anlaştım.Gerçekten de mutlu ve huzurluyum. Lütfen Keşanspor’umuza sahip çıkalım dedeikodudan uzak duralım.Bu konuşulanlardan zarar gören burada büyük bir camia.Teşekkür ederim”

Aldanmaz‘ın söylediklerine açıklama getiren Gürkan Sezgin, Keşanspor’un vergi ve sigorta borçları dışında toplam 96 bin TL borcu bulunduğunu öyle sağda solda konuşulduğu gibi Keşanspor’un borcunun 300-500 bin TL olmadığını vurgulayarak, Aldanmaz’ın Müdür Hasan’ın kulüpten nasıl alacağı olduğu ile ilgili sorusunu da şöyle cevaplandırdı. “Hasan Müdür bizim maaşlı çalışanmızdır. Parayı nakit olarak bize borç olarak verdi. Ayrıca kendisine ödeyemediğimiz maaşlarda olduğu için borcumuz bulunmaktadır”

Aldanmaz‘dan sonra söz alan Umut Çatal, Keşanpor YönetimKurulu tarafından bir süre önce gelen bir para olduğunu ve bunun kaynağını merak ettiğini belirterek “Bu paranın belli başlı bir kaç sporcuya dağıtılması tepkilere neden oldu. Ben birçok sporcuyla görüşüyorum. Bu sporcular paranın adaletsiz bir şekilde dağıtıldığını dile getirdiler.Keşke bu konuda hakkaniyetli davranılsaydı. Bu paranın Yaver, Özdemir, Emre hoca ve masör Serbülent’e dağıtıldığını öğrendim.Ayrıca kazada yaralanan bazı futbolcularımız yönetim kurulunun kendileriyle ilgilenmediğini dile getiriyorlar.Örneğin Burak Subaş,kazadan sonra kendisini bir kişinin dahi aramadığını söylüyor. Ben bu paranın Yücel Günay’dan neye istinaden alındığını ve ne şekilde alındığını öğrenmek istiyorum. Biz şimdi sıkışıyoruz günü kurtarıyoruz ondan sonra bu duruma geliyoruz işte” dedi.

Bu arada söz alan Gürkan Sezgin bu paranın 2014 yılı kira gelirinin bir kısmı olarak alındığını belirtti.

Sezgin‘den sonra söz alan Abdullah Kemik‘te son zamanda bu kulübü satan futbolcular olduğunu iddia ederek ” Kulüp için uğraşan futbolcu 1.sırada gelecek.Keşanspor’un çıkmasını istmeyen topçular vardı. O sonra alacak parasınıMücadeleden kaçan futbolcu benim için” diye konuşunca bir anda Umut Çatal’ın yeniden söz almasıyla biranda salonda gerginlik yaşandı.

Keşanspor Kulübü Başkanı Sadi Kuru, sırayla tüm futbolcuların parasının ödeneceğini söylemesi ve ardından “Benim yönetimimden bir  kere kongre kararı istendi. Bu kararı aldık” demesinin ardından;

Çatal “Kulübü aldınız getirdiğiniz durumabak bir de hala konuşuyorsunuz ayıptır ya. Ben Keşanlı değilim sizden çok üzülüyorum bu kulübün durumuna” dedi.

Çatal‘ın bu sözleri üzerine salonda bir anda gerginlik yaşandı.

Daha sonra söz alan Kuru,kazadan sonra isteküzerine iki defa kongre kararı aldıklarını ama yine dekulübe kimsenin sahip çıkmadığını belirterek “Akşam liste hazırlayanlar sabah adaylıktan vazgeçtiler. Geldiler de ben kimi engelledim” şeklinde konuştu.

Kuru‘dan sonra söz alan Aldanmaz, kendisinin yönetim için var olduğunu dile getirdi.

Aldanmaz’dan sonra söz alan Erdoğan Demir‘de yaşanan bu gerginliğin yanlışlığına dikkat çekerek ” Arkadaşlar bugün hep birşeyler söylendi. Biravuç Keşanspor gönüllüsü kalmışız hala daha nelerin kavgasını yapıyoruz. Herkesin söylediklerinde birdoğruluk derecesi vardır ama bu kavgayı nartık bırakalım.Umut arkadaşım söylemlerinidile getirirken biraz daha usluba uygun davranmalıydı. Böyle devam edeceksek kapatalım bu kulübü gidelim.Kavga etmek için mi buradayız? Kavgayla gürültüyle geçmişi yargılamakla devam edeceksek biranlamı yok.Tabi kikulüpleilgili herşeyi burada konuşacağız ama uslubuna uygun olarak konuşmalıyız. Umut arkadaşımın konuşma tarzı birazyanlıştı ve usluba uygun değildi.Umut‘a gerçekten bir sürü şeyler söylendiğini biliyorum kendisi de bu duygu içersinde bunları dile getirirken biraz uslubunu kaçırmış olabilir. Keşke yönetim kurulumuz kazada yaralanan Burak kardeşimize bir geçmiş olsun ziyaretine gidip onun ve ailesinin gönlünü almış olsaydı.Bu bizim ayıbımız Çanakkale’de bulunan bu kardeşimizi ziyaret etmek çok mu zordu? Koskoca Keşanspor diyoruz,Keşanspor Keşan’ın kulübü diyoruz.Ama şu kongreye bakın. Konuşmalarımızda biraz daha dikkatli olmalıyız diye düşünüyorum”dedi.

Salih Özkan adlı kulüp üyesi de, kendisinin bir esnaf olarak dükkanını kapatarak kongreye geldiğini belirterek , “Şu an benimdükkanım kapalı.Şunu demek istiyorum ben de bu duruma düşmüştür Keşanspor yıllardan beri bu şekilde.Fakat bu duruma düşürenlerin sebebini araştırmak lazım.Herkes kulüp üzerinden ahkam kesiyor.Nerede bu Keşan’ı işadamları? Niye Keşanspor’a sahip çıkmıyorlar? Bu işler para işidir arkadaşlar” şeklinde konuştu.

Daha sonra söz alan Yılmaz Tuna’da Keşanspor Genel Kurullarının maalesf istişare şeklinde olmadığını dile getirerek, “Ben Şeref hocanın söylediklerine şahsen teşekkür ediyorum. Ben şahsen Şeref hocayı yanlış tanımışım.Şeref hocayı bana yanlış tanıtmışlar. Eğer Şeref hocam o fedakarlığı gösteriyorsa ve bu genel kurulunda bir olumlu sonuç çıkarsa ben de 5 Bin TL kulübe katkı sözü veriyorum. Keşanspor’da hiç kimse maç satmamıştır.Sayın arkadaşımın az önceki söylemi çok üzücüdür “dedi.

Konuşmaların ardından Keşanspor Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Hesap Raporu ve DenetimKurulu Raporu oybirliği ile kabul edildi.

Daha sonra Kongrede seçim maddesine geçildi. Ancak Keşanspor Kulübü Yönetimine talip çıkan olmayınca kongre sona erdi.

ŞİMDİ NE OLACAK?

Kongrede aday çıkmaması nedeniyle Divan Heyeti Başkanı Gökçe Kuru ile Katip Üyeler Egemen Lofçalı ve İsmet Sezel’in yeni kongre gerçekleşene kadar hazırlanan evrakları Keşan Kaymakamlığı’na teslim edecekleri ve atanacak kayyum heyeti tarafından kulübün 6 ay içersinde genel kurula getirileceği açıklandı.

Liglerin başlamasına kısa bir süre kalmasına rağmen Keşanspor’un yönetimsiz kalması Keşanspor’u zor günlerin beklediğinin sinyalini verdi.

YORUMLAR (3)

 1. UMUT ÇATAL diyorki:

  Burak Kardeşim şahsım adına iyi dileklerin için teşekkür ederken, elimden geldiğince doğru bildiklerimi kamuoyuyla paylaşmaya çalışıyorum. Bu kulubü ve sizin burda bulundugunuz süre zarfı içerisinde olan bitenden haberdar olan birisi olarak;doğru bildiklerimi her platformda söyledim,söylemeye de devam edeceğim.
  Artık bazı şeylerin değişmesi gerektiğine fazlasıyla inanan biri olarak sana yeni takımında başarılar diliyorum…

 2. EMRE ÇOLAKÇAVDAR diyorki:

  ARKADAŞLAR HERKESİN BİLMESİNİ İSTERİM Kİ KULÜPTEN PARAMI ALAMADIM YUKARIDA VERİLEN BİLGİ YANLIŞTIR EMRE ÇOLAKÇAVDAR

 3. BURAK SUBAŞ diyorki:

  Sadi kuru ahlaksızı kim genel kurul istedide başına getirmedik demiş…takım 4te 4 giderken biz istedik genel kurulu takım başarılı diye başarıya ortak istemedin ve bize 5 kuruş ödemeden Mustafa Çeliğin gelmesini engelledin..Başarılıyken niye kurula gitmedin ??

  UMUT ÇATAL adamın dibisin o insanların arasında bizim hakkımızı savunan tek adamsın gerçekleri bile ve söyleyen tek kişisin…

  Şimdi açıklıyorum bu olanların tek sorumlusu MUSTAFA ÇELİK , YILMAZ TUNA , SADİ KURU ‘dur … ölen 2 kardeşimizin ,ailelerininin ve biz mağdurların lanetleri üzerinize olsun ! Hepinizin çoluk çocuğu var hatırlatırım ….

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL