Köşe Yazısı

Keşanspor ve Atatürk Stadı

Keşan sporun tarih yazmasındaki en büyük etken tribündeki seyircileridir. Seyirci nerede olur tabi ki tribünde, o çoşkuyu yaşatacak seyirci şimdi hangi tribünde olacak. Yapılan o portatif temi? Yazık yazık çok..

Keşanspor ve Atatürk Stadı

Keşan sporun tarih yazmasındaki en büyük etken tribündeki seyircileridir.

Seyirci nerede olur tabi ki tribünde, o çoşkuyu yaşatacak seyirci şimdi hangi tribünde olacak. Yapılan o portatif temi? Yazık yazık çok ama çok üzgünüm, bir spor adamı olarak yürüyüş yapacak bir yer yok halk ne yapsın nerede yürüsün ara sokaklarda mı?  kaldırımlar da araçların yoğun olduğu yerlerde mi?

Zaten pandemi insanları yok etti. Keşanspor’a mal olmuş bir spor adamı olarak utanarak bu yazıyı yazmak zorunda kaldım. Siyasetle hiç bir alakası yok, kesinlikle bu işe hayatımı verdim. Suni çim yapılan sahada yedek kulübelerini nereye koyacaklar. Arkada mesafe varken neden iyice taç çizgisinin yanına hakemle dip dibe futbolcunun biri yuvarlansa yedek kulübesine vurur, tehlike arz edecek önce sağlık .

Keşan’da resmi olarak 5 takım veteran olarak da 4 takım var, genç takımlarını saymıyorum. Bütün maçlarını dış sahalarda oynuyorlar yapılan semt sahaları ne işe yarıyor sadece idman yapılmak için olmuş sadece bir iki takım antrenman yapabiliyor. Diğerleri yok, sonra bu gençler nasıl kötü yoldan kurtaracağız tek kurtuluşları spor yaparak olur.

Hiç mi danışmıyorsunuz?  Keşanspor’a hizmet etmiş o kadar çok insan var fikirlerini alabilirdiniz neden bilenlerle istişare yapmadınız. Keşan için bu durum çok üzücü bir durum. Yeni tribün yeni stad yapılıyor,  hala devam soyunma odaları hele kapalı spor salonuna gittiniz mi? dolaştınız mı? Yetkili nerede? kim kontrol ediyor masraflara yazık. buradaki tehlikeyi göremiyorsunuz yapılan portatif tribün oyuncak gibi , yıkılan tribünümüzün altında tam 16 tane soyunma odası vardı ve her takımın malzemesini koyacak aynı zamanda antrenman için soyunduğu odaları vardı.

Futbol takımları tünelin altından seyircinin ateşlemesiyle çıkıyordu. O duyguyu kim yaşadı yaşamayan bilemez, gelen takım nereden hangi soyunma odasına gidecek, maç başlamadan olaylar başlar. Hedef olmayan yerde başarı gelmez Keşan’ın kanayan yarası olan ayrıca lokomotif kulüp dediğimiz mazisi başarılarla dolu Keşanspor’un üst liglerde kendi çocuklarımızla başarılı olabilmemiz için acilen TESİSLEŞME şarttır. Bunun yanı sıra kendi ayakları üzerinde durabilmesi içinde kalıcı gelirlere ihtiyaç vardır bunlar olmazsa 1 Amatör, Süper Amatörde Laylom yaparız.

Temeli olmayan kulüpler yok olmaya mahkumdur. Dolayısıyla belediye ve iş adamları eliyle kalıcı hamleler şart. Bakın yakın olan şehirlerimizin , kasabalarımızın yapılan tesislerini , stadlarını gidip inceleyen var mı? Şahane tesisler yapmışlar mükemmel. Biz BAL veya profesyonel ligde olsak veya başka spor dallarında yarışma olsa nerede kalacaklar gelen sporculara nasıl hizmet edeceğiz?

Hele futbolda rezil oluruz, tesis olmayan yerde hedef de olmaz takımlarımızın barınacağı konaklayacağı yer olmadığı sürece bir hedefe varamayız. Yokluklar içinde Keşanspor’u 3 profesyenel ligde temsil etmiş, amatörde emeği geçmiş yönetim, gazeteci ve kar kış demeden desteğini her zaman vermiş seyircimize çak teşekkür ederim.

Sadece üzüntümüzü dile getirmek istedim. Yıllardır karşılıklı oynadığımız takımlar Kasımpaşa, Bakırköy , Vefa, Bayrampaşa, Silivri, İstanbulspor, daha bir çok sayamadığım takımlar şimdi nerede kimisi süper ligte profosyenel?

Biz sıradan Edirne 1 amatör kümede mücadele ediyor idik, şampiyon olarak Edirne Süper Amatör Lig’e yükseldik. Seyircilerimizin çocuğunu alıp maça götürecek ve pazar gününü zaman geçirecek bir aktiviteye gidemiyor , yeni yapılanma olabilir ama yazık yazık spor yapacak kulüplerimizin maç yapacak bir stadımız yok.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL