Köşe Yazısı

Keşanspor yönetimine yakışmayan davranışlar…

Keşanspor yönetimine yakışmayan davranışlar…

 

Turgay  BALCI

tbalci@kesanpostasi.com

 

Keşanspor Basın Sözcüsü Kamil Filiz’in 9 Ocak Çarşamba günü yaptığı ve 10 Ocak 2012 tarihli gazetelerde çıkan açıklamasını okuduğumda, bir spor kulübünün basın sözcüsünün bu tarz bir açıklama yapması karşısında neye uğradığımı şaşırdım.
Öncelikle geçtiğimiz hafta sonu Keşan Belediyesi Atatürk Stadı’nda oynanan ve çıkan olayları basının abarttığı güne gelelim. Değerli büyüğüm, sevgili ağabeyim Sayın Kamil Filiz, öncelikle Keşan basınına attığınız bu tür suçlamalarla ne elde edeceğinizi anlamış değilim. Biz Keşan basını olarak, hiçbir olaya taraflı gözle bakmamış, bugüne kadar olan her bir olayda kamuoyuna doğruları yansıtmaya çalışan kişileriz. Ve hiçbir arkadaşımız da birinin baskısı altında kalarak haber yazacak kişiler değildir. Ama sizin açıklamanızda dediğiniz “Keşan yerel basını da onaylıyormuş gibi taraftarlar tribünü terk ettikten sonra boş tribünleri görüntüledi. Siz de mi anarşik davranışlara arka çıkacaksınız?” cümlesini ise üzücü bir açıklama olarak nitelendirmekteyim.

***

Öncelikle gelelim sorduğunuz sorudaki “anarşik davranış” cümlesine…

Bir yöneticinin taraftarları hakkında anarşist anlamına gelen bu kelimeyi kullanmasının ne kadar doğru olduğunun yorumunu ben Keşan kamuoyuna bırakıyorum. Keşanspor’u destekleyen taraftarların ne tür cefakarlıklarla takımının yanında olduğunu, kar, yağmur, soğuk demeden, gece gündüz yollarda takımını desteklemek için ne tür zorluklarla karşı karşıya kaldıklarını da en iyi bilenlerden biri benimdir. Keşanspor, hiçbir zaman taraftarının yaptığı davranışı, cömertliği ödeyemez. Zaman zaman ufak tatsızlıklar mutlaka olacaktır. Bu tür şeyler Türkiye’de ve dünyadaki tüm kulüplerin taraftarlarınca yaşanmaktadır. Ama Keşanspor taraftarlarının yaptıklarını kimse ödeyemez, bunu da bilin Sayın Kamil Filiz… Sizin anarşist demek istediğiniz Keşanspor taraftarlarının özellikle geçtiğimiz hafta içersinde yaptığı bir davranış ise size yeterince ders verecek nitelikte bir davranıştır. Keşanspor forması için canını veren iki gencimizin ölüm yıldönümünü hatırlamayan, sahaya taraftarlarının hazırladığı “Kalbimizdesiniz” yazılı bir pankartla çıkan, sadece Keşan Belediyesi tarafından dağıtılan lokmalarla ölen iki genci anmaya çalışan bir Keşanspor yönetimi, kalkıp da taraftarına anarşist demeye hakkı yoktur!

***

Sizin yöneticilik yaptığınız kulüp için ter döken ve bu yolda canlarını veren, en verimli dönemlerini yaşayan ve geleceği parlak olan 2 gencimiz Can Çetinkaya ve Güner Yıldız’ın ölümünün 1. yıldönümünde hiçbir anma etkinliği yapmayan Keşanspor yönetimini, bir sporsever ve Keşansporlu olarak kınıyorum. Sayın Kamil Filiz tarafından “anarşik davranış”larda bulunduğu iddia edilen ancak, bu forma için canlarını vermiş Can ve Güner için pankart hazırlatan, bu iki gencimizin ailelerini ziyaret ederek onları unutmadıklarını hissettiren ve hiçbir masraftan kaçınmayarak bu iki gencimiz için mevlit okutan Keşanspor’un cefakar taraftarını da kutluyorum…

***

Gelelim basın konusuna, biz hiçbir zaman kötü bir şeyin arkasında durmayan ve her zaman doğru ve gerçeğin yanında olan, bu meslekten evlerimize ekmek götüren birer bireyiz. Hiçbir zaman da hiç kimseye karşı tavır almayız. Yani benim meslek anlayışım budur! O yüzden bu açıklamanızı bir talihsizlik olarak nitelendiriyor ve bize karşı yönelttiğiniz bazı ağır cümleleri görmemezlikten geliyorum.

***

Bir diğer önemli konu ise, benim gazetemde çıkan ve benim tarafımdan yazılmış olan Milli Piyango haberi hakkında yaptığınız açıklamalar. Burada bu yazıyı yazmamın asıl nedeni aslında bu. Ancak yukarıda söylediklerim de içimden geçen şeylerdi. O haber yazan benim. Ancak sayın Kamil Filiz, daha önce dediğim gibi doğru ve gerçek haber yapmayı görev edinen bir gazeteci olarak, yaptığım haberin her zaman arkasındayımdır. Bir yanlışım varsa, buyurun hakkımda dava açabilirsiniz.! Orada bahsedilen ve bir okurumuz tarafından bana iletilen bir şikayeti ben haber olarak kamuoyuna taşıdım. Ki ben bu olayla ilgili Keşan Kaymakamlığı Dernekler Masası’na da bir şikayet yapıldığını çok iyi biliyorum. Yaptığınız uygulama belki doğru olabilir. Ancak resmi bir işi kimse el altından yapamaz. Ben tekrar soruyorum;

O milli piyango çekilişi için dernekler masasından gerekli izinleri aldınız mı?

– Aldıysanız Keşan Kaymakamlığı Dernekler Masası’na verdiğiniz dilekçenin bir örneği var mıdır?

– Eğer izin almadıysanız, bu konuyla ilgili yönetim kurulu kararı alınmışıdır?

-Alınan karar 23 Aralık 2012 Pazar gününden önce mi alındı, yoksa 25 ARALIK SALI GÜNÜ yani maçtan 3 gün sonra mı alındı?”

Bu soruların cevabını da istiyor ve eğer bu işlem resmi bir şekilde olmadıysa, Keşan Kaymakamlığı Dernekler Masası’nı göreve davet ediyorum… Şunu da söylemeden konuyu kapatmak istemiyorum; mademki dostunuzdan çok düşmanınızın olduğunu seziyorsunuz, o zaman bu sezginin nedenini biraz kendinizde arayınız…

****

Son olarak da, gazetelere yaptığınız açıklamanın sonunda yer alan Anafartalarspor maçı ile ilgili açıklamalarınıza da bir konuda değinmeden geçemeyeceğim.

Siz barış ve dostluk içersinde bir maç olmasını dilemişiniz ancak size yapılan bir teklife verilen bir cevabın, Anafartalarspor’a ne kadar dostluk ve kardeşlikle yaklaştığınız konusunda kafalarda bazı soru işaretleri yaratmaktadır.

Keşan’da faaliyet gösteren bir restaurantın maç öncesinde hem centilmenlik hem de dostluk için düzenlemek istediği ve iki takımın oyuncularının maç öncesinde daha dostça bir hale gelmesi ve fair play açısından uygun olacak bir kahvaltı teklifine “Derbi maç öncesi takımın moral ve motivasyonu bozulur” şeklinde bir cevap vererek, teklifi reddetmeniz ne kadar dostça bir yaklaşım içersinde olduğunuzu gösteriyor! Ben burada sözü Keşan kamuoyuna bırakıyorum. Keşan’ın iki güzide kulübünün oynayacağı maç öncesinde yan yana ve dostluk içersinde kahvaltı etmesi ve beraberce stada gelmesi, ne kadar motivasyon ve moral bozar? Anafartalarspor’un moral ve motivasyonu bozulmuyor da Keşanspor’un mu bozulacak? Yine de ben hafta sonu oynanacak olan Keşanspor-Anafartalarspor maçında iki takıma da başarılar diliyor, dostça bir mücadele geçmesini diliyorum. Saygılar…

YORUMLAR (3)

  1. Turgay BALCI diyorki:

    Ben Turgay Balci. Keşan Gündem Saros Gazetesiz muhabiri, Sabah Gazetesi Keşan Enez Muhabiri, IHA (Ihlas Haber Ajansı) Keşan Enez mihabiri… Ya sen kimsin ?

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL