Çevre Siyaset

Kılıç, “Bölge halkı tedirgin”

Turizm bölgesinde olumsuz görüntüler- ERDOĞAN DEMİR Enez İl Genel Meclis Üyesi Şenol Kılıç, vatandaşlardan kendisine iletilen bazı sorunları görmek üzere Enez Karagöl mevkiinde incelemelerde bulunduğunu belirtti. Kılıç, ziyaretle ilgili olarak..

Kılıç, “Bölge halkı tedirgin”

Turizm bölgesinde olumsuz görüntüler- ERDOĞAN DEMİR

Enez İl Genel Meclis Üyesi Şenol Kılıç, vatandaşlardan kendisine iletilen bazı sorunları görmek üzere Enez Karagöl mevkiinde incelemelerde bulunduğunu belirtti.

Kılıç, ziyaretle ilgili olarak şu açıklamayı yaptı.

Bölge halkı ve yazlıkçılarımızdan gelen yoğun şikayetler üzerine Enez Karagöl mevkinde incelemelerde bulunduk. Görüntü ve koku, turizm bölgesi Saros’un  gelişimini  tehdit edecek kadar kötü. Koku dayanılacak gibi değil, kilometrelerce uzaktan hissediliyor. Enez sahilinde yaşayan onbinlerce vatandaşımız bu durumdan olumsuz yönde etkilenmişler ve haklı olarak şikayet etmekteler. Sağlık İl Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü bu atıkların analizini mutlaka yaptırmalılar ve bölge halkıyla şeffaf şekilde paylaşmalılar. Atıklar  Çerkezköy tarafından getirilmekte. Bölge halkı tedirgin ve haklı olarak şu soruları sormakta. ‘O bölgede atık depolama alanları mutlaka vardır, ekonomik olarak ek yük getirdiği halde 250-300 km uzakta olan Enez’e neden taşınmakta? O bölgedeki depolama alanları bu atıkları  kabul mü etmemekte? Yoksa atıklar insan ve çevre sağlığına tehdit mi  oluşturmakta? Tarım, hayvancılık, arıcılık ve orman alanı olan, ayrıca Karagöl taşkın sahası içinde kalan bu yere nasıl ruhsat verilebildi? Bu soruların cevap bulması  için yetkili kurumların vakit kaybetmeden harekete geçerek gereğini yapmaları bölge halkı tarafından beklenmektedir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL