Bölgeden Siyaset

KIRCAALİ BELEDİYE BAŞKANI YÜZDE 54 OYLA HASAN AZİS… BAŞKAN GÜRKAN, AZİS’İ TEBRİK ETTİ

KIRCAALİ BELEDİYE BAŞKANI YÜZDE 54 OYLA HASAN AZİS…  BAŞKAN GÜRKAN, AZİS’İ TEBRİK ETTİ

 

 Bulgaristan’da yapılan yerel seçimlerde Kırcaali Belediye Başkanlığını 4’üncü kez Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) adayı Hasan Azis kazandı. Geçtiğimiz Mart ayında Kırcaali Belediyesi’yle ile Edirne Belediyesi arasında kardeş şehir protokolünün imzalandığını hatırlatan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Kırcaali halkı, iradesini kullanarak, Hasan Azis ile bir dönem daha devam etmek istediklerini söyledi. Kendisini tebrik ediyorum. İki şehir arasında bugüne kadar devam eden kültürel, tarihi ve ekonomik işbirliklerinin bundan sonrada devam edecek olması mutluluk vericidir” dedi.

hasan azis

Bulgaristan’da yapılan yerel seçimlerde 28 il arasında tüm partilerin üzerinde önemle durduğu Kırcaali’de başkanlığı 4’üncü kez Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) adayı Hasan Azis kazandı.

Kırcaali’de Türklerin sesi olan Hasan Azis’in demokratik bir şekilde, halka 3 dönemdir hizmet ettiğini  dile getiren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Kırcaali halkı özgür iradesini kullanarak, bir kez daha Hasan Azis ile yola devam etme kararı aldı. Yakından tanıdığım sevgili dostum Hasan Azis’e yeni döneminde de başarılar diliyorum” diye konuştu.

bskrcpgrkn

 Kırcaali için Edirne’nin, Türkiye’ye açılan bir kapı olduğuna değinen Gürkan, “İki kentte birbiri için çok önemli. Edirne, Kırcaali’nin Türkiye’ye açılan kapısı, Kırcaali ise Edirne için Balkanlara ve Avrupa’ya açılan bir kapıdır. Bir süre önce Hasan Azis ile iki kentin kardeş şehir olması için bir protokol imzalamıştık. İnsanlığın evrensel değerleri için, iki kent arasındaki tarihi, kültürel ve ekonomik ilişkilerinin gelişmesi amacıyla imzaladığımız protokolün sevgili dostum Hasan Azis ile devam edeceğini bilmek mutluluk vericidir.  Hasan Azis’in bu başarısı Bulgaristan, Kırcaali ve Edirne için hayırlı olsun” dedi. 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL