Kirezci, “Takımdan ayrılacak ve gelecek oyuncular var ama dağılmak söz konusu bile değil” (Videolu Haber)

kesanpostasi

BAL (Bölgesel Amatör Ligi) 11. Grup’ta mücadele eden Keşan Anafartalarspor’un Başkanı Salih Kirezci, dün Kulüp Müdürü Taner Karatepe ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, 14 Ocak 2014 tarihinde oynanacak erteleme maçı hakkında “Bu maça çıkamayacaklar mı?” iddialarını kesin bir dille yalanlarken, Keşan’daki gençlerin belirli bir yaştan sonra futbol ile ilgilenmemeye başladığını, dolayısıyla yerel futbolcu yetişmediğinden yakındı.

dsc2037-201501080937287956

Saat 13.00 sıralarında başlayan basın toplantısında söz alan Kirezci, ligin ilk yarısında olduğu gibi ikinci yarısında da takımdaki tüm gelişmeleri kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceklerini dile getirerek, ilk yarıda iyi futbol sergilemelerine rağmen başarılı olamadıklarını söyledi. Buna rağmen üst sıralardaki takımlarla aralarında büyük puan farkı bulunmadığını belirten Salih Kirezci, ligin ikinci yarısında daha başarılı olacaklarına inandıklarını ifade ederek, “Şuanda antrenmanlara başladık. Erteleme karşılaşmasını, ligin ilk yarısındaki kadromuz ile oynamak zorundayız. Bu nedenle takım oyuncuları gelmeye başladı. Bu maçın ardından 5-6 futbolcumuz ile yollarımızı ayıracağız. Yerlerine de yeni oyuncular alacağız. Şuanda transferler ile ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Takımdan gidecek oyuncular olsa da, erteleme maçına ya da ligin ikinci yarısına çıkamayacağımız gibi iddialar kesinlikle gerçek değildir. Takımımızdan ayrılacak oyuncular, başka kulüplere gidecek. Bu arkadaşlarımızın yerlerine, ligin başında Keşan Anafartalarspor’a gelmek isteyen oyuncuları alacağız.” dedi.

“BAL’da kulüpler bir şirket gibi yönetiliyor”

Sözlerinin devamında, özellikle amatör kulüplerdeki maddiyat sorununun, beraberinde birçok sorunu da doğurduğuna dikkat çekenKirezci, şunları söyledi; “BAL’da kulüpler bir şirket gibi yönetiliyor. Dolayısıyla maddiyat çok önemli oluyor. Geçtiğimiz hafta Edirne’ye Spor Bakanlığı yetkilileri geldi ve bir toplantı yapıldı. Bu toplantıda sorularımızı dile getirdik. Burada, karşılaşmalarda ambulans ücretinin talep edilmeyeceği duyumları aldık.”

“Aileler maddi anlamda bir kazanç elde edemeyeceğine inandıkları çocuklarını futbola yönlendirmiyor”

Basın mensuplarının “Takıma alınacak 5-6 futbolcunun içerisinde Keşanlı isim var mı?” sorusu üzerine, Keşan’daki gençlerin, belli bir yaşa kadar futbolla ilgilendiğini, daha sonra başka işlere yöneldiğini aktaran Salih Kirezci, “Bu da takımdaki maddi durumdan kaynaklanıyor. Çünkü aileler maddi anlamda bir kazanç elde edemeyeceğine inandıkları çocuklarını futbola yönlendirmiyor. Bu nedenle de Keşan’dan yetenek bulmak neredeyse imkansız hale geliyor. Bilindiği gibi takımlarda Keşanlı oyuncuların olmasını isteyen ilk isimlerden biri benim. Ancak şartlar buna elvermiyor.” diye konuştu.

Karatepe: “Gençler, 15 yaşını geçtiklerinde futboldan kopuyorlar”

Daha sonra söz alan Taner Karatepe, U-14 karşılaşmalarının başlayacağını ve Keşan Anafartalarspor U-14 takımının hazır olduğunu ifade ederek, şampiyonluğun en büyük adayı olduklarını söyledi. Keşan Anafartalarspor’un geleceğinin emin ellerde olduğunu ifade eden Karatepe, sözlerini şöyle tamamladı; “Fakat bu gençler, 15 yaşını geçtiklerinde futboldan kopuyorlar. Fakat Doğu bölgesinde bu olayın üstüne gidiliyor. Futbola devam edenler ve çalışanlar, bir yerlere gelebiliyor. Örnek verecek olursak, takımımıza Mardin’den gelmek isteyen bir oyuncu var ve hiçbir maddi şart göstermiyor. Tamamen kendisini geliştirmek için Keşan’a gelmek istiyor. Ailelerimiz bu durumu göz önünde bulundurabilir. Ayrıca, lignin ikinci yarısında başarı elde edeceğimize inanıyorum. İlk yarının sonlarına doğru takım olgusunu yerleştirdik. Yeni gelecek oyuncular ile tamamen adapte olacağız. Sözlerimin sonunda, ana sponsorumuz olan Mercan Şirketler Grubu’ndan, oyuncularımızın gıda ihtiyacını karşılayabilme konusunda yardım talep ediyoruz ve kendilerine, bu zamana kadar bizlere verdiği destekten dolayı minnet duyduğumuzu bilmelerini istiyoruz.” 

0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Keşan TSO, TEPAV’da görevli öğrencilere “Teşekkür Belgesi” verdi

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) yönetimi, TEPAV […]