Manşet Okuma Sayısı: 14

Kırklareli Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Kırklareli Belediyesi ile DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, “ Ben emekten gelen biriyim. Her zaman emekçinin yanında oldum ve olmaya..

Kırklareli Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Kırklareli Belediyesi ile DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, “ Ben emekten gelen biriyim. Her zaman emekçinin yanında oldum ve olmaya devam edeceğim’’ dedi.

103 işçiyi kapsayan sözleşme Kırklareli Belediyesi şantiyesinde işçilerin katılımı ile birlikte imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, “Bugün bir bayram coşkusu içerisindeyiz. Ülkemizin geçtiği bu süreçte bu coşkumuzu biraz buruk yaşıyoruz. Afrin operasyonundan tüm Mehmetçiklerimiz sağ salim dönsün istiyoruz’’ dedi.

Toplu İş sözleşmesinin hayırlı olması dileğinde bulunan Kesimoğlu ‘’ Ben hayatımın her anında her alanında emekten ve emekçiden yana oldum. Emeğin en yüce değer olduğuna inanan bir arkadaşınızım. Elbette ki gönlümüzden geçen imkanlar bunun çok daha ötesinde. Fakat iş barışını sağlamak, oluşturmak, belediyemizin koşullarını ön görerek, ülkemizin bulunduğu koşulları göz önüne alarak bu sözleşmeyi bu konuma getirdik. Kuşkusuz her biriniz bunun üstünde ve ötesinde haklara sahip olma hakkına sahipsiniz’’ dedi.

Kesimoğlu sözlerini şöyle sürdürdü ‘’Buradan elde edeceğiniz haklar ile aileniz ve sevdikleriniz ile birlikte mutlu bir yaşam sürdürmenizi diliyorum’’ ifadelerini kullandı.

Genel-İş Sendikası Trakya Şube Başkanı Salim Şen de, “104 üyemiz var. Kırklareli Belediyesi’nde açıkçası karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde belediyenin imkanlarını zorlayarak gerçekleştirdiğimiz toplu iş sözleşmesi oldu. Biz toplu iş sözleşmeleri görüşmelerinde aslında emeğin pazarlığını yapmadık. Emeğin en yüce değer olduğunu konuştuk.

Başkan bey ve yönetiminde de bunu gördüm. Her iki tarafından uzlaşacağı ortak bir noktada buluştuk. Bu konuda imkanlarını zorlayan Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’na teşekkür ediyorum’’ dedi.

 

REKLAMLAR

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL