HESABIM
Üye Ol

KIRKLARELİ HALKI ZEHİR SOLUMAK İSTEMİYOR …!

KIRKLARELİ HALKI ZEHİR SOLUMAK İSTEMİYOR …!

C HP Kırklareli Milletveli Çevre Komisyonu Üyesi Vecdi Gündoğdu, Kırklareli’nin İnece Beldesi, Tekkeşeyhler ve Dokuzhöyük Mevkii’ne yapılacak Termik Santrallerle ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na bir önerge vererek meclis araştırması açılmasını talep etti. Gündoğdu’nun dilekçesi şöyle;   TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA   Kırklareli İlimizde ve çevresinde; sürdürülebilir kalkınma anlayışından uzak, plansız ve çarpık sanayileşme...

Haberin Tarihi: 18 Temmuz 2018 - Okunma Sayısı:1069 defa okundu.

C HP Kırklareli Milletveli Çevre Komisyonu Üyesi Vecdi Gündoğdu, Kırklareli’nin İnece Beldesi, Tekkeşeyhler ve Dokuzhöyük Mevkii’ne yapılacak Termik Santrallerle ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na bir önerge vererek meclis araştırması açılmasını talep etti.

Gündoğdu’nun dilekçesi şöyle;

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

 

Kırklareli İlimizde ve çevresinde; sürdürülebilir kalkınma anlayışından uzak, plansız ve çarpık sanayileşme canlı yaşamını ciddi tehdit altına sürüklemektedir.

Kırklareli ili İnece Beldesi, Tekkeşeyhler ve Dokuzhöyük mevkiinde yapılması planlanan ENTEGRE TERMİK SANTRALİNİN Kırklareli ve Trakya Bölgesine vereceği zararların belirlenmesi, sağlıklı, dengeli ve sürdürülebilir yaşam alanları için gereken yasal tedbirlerin alınması amacıyla Anayasanın 98 inci, Türkiye Büyük Millet Meclisi İçtüzüğünün 104 ve 105 inci maddeleri gereğince bir Meclis Araştırması açılmasını arz ederiz.

Saygılarımızla.

REKLAM

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı