Güncel

KIRKLARELİLİ DOSTLAR HOLLANDA’DAKİ ÇANAKKALE MÜZESİNDE

KIRKLARELİLİ DOSTLAR HOLLANDA’DAKİ ÇANAKKALE MÜZESİNDE
Kırklareli’nin tanınmış ailelerinden  Gökçe  ailesinden Erol GÖkçe’nin oğlu Göktuğ Gökçe  ve   Almanya daki  akrabası Can Gökçe  Dünyada  tek olan Çanakkale müzesini  ziyaret ettiler.
unnamed-1 unnamed-2

Konu ile ilgili bir açıklama yapan  Göktuğ  Gökçe  “çok duygulandım.  Dünyanın bir ucunda   hemşehrimin ve yakınen tanıdığım  dostum  Vizeli Bülent Türker’in   böyle muhteşem eserlere sahip olması  çok  gurur verici. Bize zaman ayırdı ve tüm malzemeleri gösterdi ve anlattı. Çok duygulandım. Bu eserlere sahip çıkmayan kişi ve kuruluşlar büyük şey kaybettiler. Bu eserlerin Türkiye de sergilenmesi harika olur. Geçmişimize sahip çıkmamız gerekir.  Bülent Türker in annesi  Zehra Türker’in ise bize börek ve simit ikram etmesi  bizleri daha çok duygulandırdı.  Tek kelime ile hemşehrimle gurur duydum” dedi.

unnamed-3 unnamed

Müze sahibi Bülent Türker ise  “Trakyalıları özellikle Kırklarelili birilerini burada ağırlamak benim için büyük mutlululuk.  Kırklareli de Engelliler  Basketbol takımının Başkanı olan Erol Gökçe dostumuzun oğlunu burda ağırlamak bana mutluluk verdi. Yeğeni Can Gökçe de geldi.  Mutlu olduk Kendilerine ev sahipliği yapmaktan mutluluk duydum.”şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL